Страница 4 от 20 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... ПоследенПоследен
Резултати 61 до 80 от 386

Тема: Сирия и наоколо

Публикации
    2,747
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране От: Сирия и наоколо

Цитат Мнение на windwarrior Преглед на публикациите
    Сега като се замисля, може и да си прав и да са им сипали от последните блокове Томахоци. В който случай епик фейла е още по-епик. Стига руснаците наистина да покажат някакви достоверни отломки де.
    Ти като дрът зенитчик смяташ ли %-те поразени цели за достоверни? За Куб, Квадрат Оса Печора ...
    Каквото там си пипал?

Място
    София
    Публикации
    4,579
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на deyan_h Преглед на публикациите
    Ти като дрът зенитчик смяташ ли %-те поразени цели за достоверни? За Куб, Квадрат Оса Печора ...
    Каквото там си пипал?
    Аз съм зенитчик, колкото кучето е месар, но... Според мен руснаците крият нещо. Гледай брифинга на тяхното МО - генерала през цялото време се сдържаше да не прихне в подигравателен кикот. Демек „аз знам нещо дето вие не го знаете, цивилни сволочи...”.

Пояснявам - самото сваляне на КР (ИМХО) не е чак такава философИя. Дозвукова и нискоманеврена цел. Целият номер е да успееш да я откриеш и захванеш, тука е висшия пилотаж. Щото нищожна ЕОП, и лети ниско гадината.

Та на въпроса ти за цифричките. Лично за мен - успеваемоста на всички комплекси е брутална. 40% за развалината Печора... Тоя комплекс дори и по времената когато е бил модерен (арабо-израелските войни) трудно е минавал 30%, ако нещо не се бъркам (не ми се рови в нета). И изведнъж - хряс, 40% и то срещу КР...

Данните за Бук и най-вече Панцир са направо от сферата на снайперската стрелба. Не знам какви са били нормативите на времето (тук има о.р. офицери зенитчици, те могат да кажат). Лично за мен всичко над 55-60 е за шест с два плюса и досрочно повишение в звание на целия разчет.

Та отново - според мен руснаците крият жокер в ръкава. Единственото логично обяснение лично за мен, е че са намерили някакъв начин да целеуказват в реално време целите на всички дивизиони. И от там вече - дело техники кисти...
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

motor_men е офлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    2,513
    Точки (при гласуване)
    15

По време на войната в Югославия имаше информация , че са искали от руснаците да им доставят Миг 31 който да открива от по-голямо разстояние целите и да насочва ПВО-то. А в Сирия най-вероятно ПВО-то е под руско командване и разполагат със съвсем различна техника от това което казват , че има. А при положение , че няма жертви , нищо чудно умишлено да са оставили някои ракети да достигнат целите си.

Място
    Бургас
    Публикации
    815
    Точки (при гласуване)
    6

Има други. Гледай в противокорабните серии. Циркон там, едно друго.
    Руснаците си имат противокорабни ракете не от днес(даже са прекалили, нов кораб/подводница, нова ракета), но тази се води за наземни цели все пак.До преди нея всичко друго за земни цели беше само за ядрена бойна глава.

Място
    София
    Публикации
    4,579
    Точки (при гласуване)
    23

Апропо - има ли данни за използването от страна на съюзниците на средства за РЕБ? Аз лично не намирам такава информация.
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    София
    Публикации
    22,447
    Точки (при гласуване)
    81

Апропо - има ли данни за използването от страна на съюзниците на средства за РЕБ? Аз лично не намирам такава информация.
    Имаше малко. B-1B са били придружавани от ЕA-6B на Морската пехота.

Място
    Бургас
    Публикации
    815
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    Имаше малко. B-1B са били придружавани от ЕA-6B на Морската пехота.
    F-18G наоколо нямат ли?

Място
    София
    Публикации
    22,447
    Точки (при гласуване)
    81

Цитат Мнение на Stoian Ivanov Преглед на публикациите
    F-18G наоколо нямат ли?
    Явно не. Използвали са ЕА-6В, които са били под ръка - базирани в Кувейт.

Място
    София
    Публикации
    1,824
    Точки (при гласуване)
    14

Каквото там си пипал?
    Лично за мене това са пълни смехории("на война всички лъжат"-някъде четох за 10% свалени томахавки по американски оценки).
    %-та се видя в Сърбия, видя се и на първата "сесия" в Сирия. Верно, че Сирия е като тепсия, ама все пак...
    Допускам и неква гяволия от към руснаците(това което спомЕна Вятъра), но по-скоро ми се струва в сферата на фантастиките.
    Май всичко минава по системата "и вълкът сит и агнето цяло"...

ПП.Томахавка най-"лесно" се сваля с изтребител-поне МиГ23(да я "гони" "на фона" в продължение на минути).При ЗРК метода е "бърз или мъртъв", което изисква доста повече от сирийски разчет.

Цитат Мнение на motor_men Преглед на публикациите
    По време на войната в Югославия имаше информация , че са искали от руснаците да им доставят Миг 31 който да открива от по-голямо разстояние целите и да насочва ПВО-то.
    Станал си жертва на фейк...
    Последно редактиран от ЕМО ; 16-04-18 в 23:51
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!

"... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

Място
    Бургас
    Публикации
    815
    Точки (при гласуване)
    6

Имаше такива писаници за онова време за МиГ-31 ако бил в Югославия какви чудеса са щели да стават, но не мисля че се говореше да им се дават.То ако се даваха трябваше да е в комплект с пилоти и техници.Руснаците в последната година две мисля за може би сефте работеха с него по цели имитиращи крилати ракети.За една цел са отивали 2 от 4-те носени от самолета. Та в перфектния случай един самолет да свали 2 цели.Колко самолета и колко ракети ще са били нужни за да спрат всички крилати ракети един Господ знае.

Място
    София
    Публикации
    4,579
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на ЕМО Преглед на публикациите
    Лично за мене това са пълни смехории("на война всички лъжат"-някъде четох за 10% свалени томахавки по американски оценки).
    %-та се видя в Сърбия, видя се и на първата "сесия" в Сирия. Верно, че Сирия е като тепсия, ама все пак...
    Допускам и неква гяволия от към руснаците(това което спомЕна Вятъра), но по-скоро ми се струва в сферата на фантастиките.
    То че послъгват и едните и другите е ясно. За война, лов и йеб@нье тва си е в реда на нещата. Въпросът е кой послъгва повече. Щото ми е трудно да повярвам че съюзниците са наместили баш триесе КР в сграда с размерите на средноголям МОЛ. На цената на външния дълг на малка африканска държава.

Та предстои да видим, кой ше ги изкара по големи. Доказателствата де. Засега и двете страни се правят на умрели лисици.

Място
    София
    Публикации
    1,824
    Точки (при гласуване)
    14

МиГ31 може да целеуказва на останалите в двойката/звеното(и то под въпрос, ама много голям въпрос), но не и на ПВО-то като цяло(не го бъркайте с F-22, Грипен или АУАКС). Отделно, че един радар за "далечно" има хиляди пъти по-големи възможности(специално сърбите разполагаха с радари(трикоординатни) надхвърлящи многократно възможностите на МиГ-а).Това малко ми звучи като Су-24 v/s Д.Кук-с джобно фенерче да заслепиш зенитен прожектор.
    Работа по КР също е малко вероятна(некви рекламни брошури), защото МиГ-а е предвиден да "работи" на високи скорости/големи разстояния/бомбери, а не по малоразмерни дозвукови обекти "на фона на земята".
    Съвсем отделен въпрос е, че на МиГ-а, Сърбия щеше да му дойде тесничка...
    ...Засега и двете страни се правят на умрели лисици...
    Слагам кило банани, че така ще си остане.
    Последно редактиран от ЕМО ; 17-04-18 в 00:23 Причина: допълване
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!

Джон Кенеди

Място
    София
    Публикации
    14,836
    Точки (при гласуване)
    34

Цитат Мнение на Stoian Ivanov Преглед на публикациите
    От кога има приет на въоръжение Калибър?Не виждам нищо което да сочи данни преди 2000-2004 най-рано.
    Разработката е от преди 1990 . Реално на въоръжение почва да постъпва тогава а за първи път официално я показаха на международното авиокосмическо изложение в Москва през 1993 година . Тогава беше един доста мътен период за Русия и въпреки че имаха доста нови наработки в сферата на въоръжението армията като цяло беше оставена на произвола на съдбата . Нещата почнаха кардинално да се променят чак като на власт дойде Путин . Чак при него се промени доктрината останала наследство от ВД . Сега руснаците имат напълно адекватни на съвременните реалности въоръжени сили .
    Сириеца командир на Бук каза че ракетите активно са излъчвали лъжливи цели и работата на единя оператор на станцията е била да определи кои са реалните .
    Май всичко минава по системата "и вълкът сит и агнето цяло"...
    И друго боде очите така да се каже . При предишни подобни акции едни ухилени американски генерали водят дълги пресконференции където на видеостени показват кадри от носовите камери на ракетите как захващат и удрят целта . Надълго и нашироко обясняват как и колко успешно са наложили демокрацията а придворните медии като CNN въртят шоуто седмици след това . Сега нищо мълчат като риби за две минути смотолевиха едно целите са постигнати . Това в държава където рекламата е издигната в култ . Та в крайна сметка не виждам смисъл руснаците да лъжат за очевидни неща които противниковата страна може лесно да обори с факти и доказателства . Още повече че това не са анонимни твърдения пуснати от неизвестен автор в интернет а са факти обявени официално от началника на руския генерален щаб с целия авторитет на пагона който носи .
    Последно редактиран от sek.1 ; 17-04-18 в 06:25
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    София
    Публикации
    1,824
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    При предишни подобни акции едни ухилени американски генерали водят дълги пресконференции където на видеостени показват кадри от носовите камери на ракетите как захващат и удрят целта . Надълго и нашироко обясняват как и колко успешно са наложили демокрацията а придворните медии като CNN въртят шоуто седмици след това . Сега нищо мълчат като риби за две минути смотолевиха едно целите са постигнати . Това в държава където рекламата е издигната в култ . Та в крайна сметка не виждам смисъл руснаците да лъжат за очевидни неща които противниковата страна може лесно да обори с факти и доказателства . Още повече че това не са анонимни твърдения пуснати от неизвестен автор в интернет а са факти обявени официално от началника на руския генерален щаб с целия авторитет на пагона който носи .
    Така де.Ако целите бяха поразени, щеше да има кадри от ударите.Ако ракетите бяха свалени, щеше да има кадри от отломките(на километри от целите).Кой ще пропусне да се изфука?А то нито едното, нито другото...

Джон Кенеди

Място
    BG
    Публикации
    7,534
    Точки (при гласуване)
    22

Знае се че ще има атака, имаха и няколко дни за подготовка.Липсата на жертви при тия разрушения намеква, че са знаели и къде.
    Накратко - това са максималните възможности на "сирийските панцири"

При реална война, нито ще те известяват, нито ще те чакат, а първата цел ще е точно ПВО-то. Толкоз ветре. Не ли?
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите :)

Публикации
    2,103
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на DBRS Преглед на публикациите
    Знае се че ще има атака, имаха и няколко дни за подготовка.Липсата на жертви при тия разрушения намеква, че са знаели и къде.

При реална война, нито ще те известяват, нито ще те чакат, а първата цел ще е точно ПВО-то. Толкоз ветре. Не ли?
    И аз имам подозрението че руснаците по някакъв начин са знаели прекалено много неща, час на атаката, маршрут на ракетите, брой и ако е така няма да се учудя да са свалили повече от нормалното. А от къде са знаели не знам, но като се има предвид че Тръмп е техния кандидат, всичко е възможно.
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

Място
    София
    Публикации
    6,785
    Точки (при гласуване)
    26

....Лично за мене това са пълни смехории...
    Лично за мен - тоже .
    Защото:
    Накратко - това са максималните възможности на "сирийските панцири"...
    ..с други думи :цялата тупурдия беше в стил "Иван Боримечката" .

( за нечелите "Под игото" - извадка от Уйкипедията : Известна е сцената, в която той изнася на гръб на хълм край селото черешово топче и се провиква оттам, за да предупреди селяните, че ще се стреля с него.)
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    София
    Публикации
    22,447
    Точки (при гласуване)
    81

Това като виден експерт по "дроновите ауакси" ли го твърдиш? Да се правят категорични изводи при пълна липса на достоверна информация е просто тъпо изхвърляне!

Място
    София
    Публикации
    14,836
    Точки (при гласуване)
    34

Така де.Ако целите бяха поразени, щеше да има кадри от ударите.Ако ракетите бяха свалени, щеше да има кадри от отломките(на километри от целите).Кой ще пропусне да се изфука?А то нито едното, нито другото...
    Така де изстреляните ракети са отишли в друго измерение Излиза информация че вчера и евреите са се пробвали с ракети по АБ Шайрат и Думейр всички ракети са свалени .
    Последно редактиран от sek.1 ; 17-04-18 в 18:28
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    София
    Публикации
    22,447
    Точки (при гласуване)
    81

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    ... Излиза информация че вчера и евреите са се пробвали с ракети по АБ Шайрат и Думейр всички ракети са свалени .
    Която после беше оттеглена ...

Страница 4 от 20 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Калифорния и наоколо - САЩ 2015
    От txl във форум Америка (Северна и Южна)
    Отговори: 41
    Последно мнение: 09-02-16, 21:26
  2. Има ли АТВ-та в Слънчев Бряг и наоколо?
    От canulm във форум Организиране на пътешествия и разходки с ATV
    Отговори: 3
    Последно мнение: 24-03-11, 18:43
  3. Ремонт на UPS наоколо?
    От Пенчо във форум Електротехника и електроника, възли и агрегати
    Отговори: 15
    Последно мнение: 24-09-10, 17:57
  4. Частна квартира в Крапец или наоколо
    От emanuilis във форум Пътешествия и разходки. Пътеписи
    Отговори: 2
    Последно мнение: 20-05-10, 21:21

Правила за публикация