Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero II Тече шибидаха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero II Тече шибидаха

    Здравейте,
    На Pajero II тече шибидаха. Оригинален е. От къде мога да му взема ново уплътнения или да го закарам някъде да го сменят? Някой да е имал подобен проблем и да го решил?

  • #2
    От: Pajero II Тече шибидаха

    Първоначално публикуван от SvetiPampuh Преглед на мнение
    Здравейте,
    На Pajero II тече шибидаха. Оригинален е. От къде мога да му взема ново уплътнения или да го закарам някъде да го сменят? Някой да е имал подобен проблем и да го решил?
    Нямам Паджеро и не знам какво му е уплътнението. Но повечето уплътнения не уплътняват на 100%. Каквото пропусне изтича през дренажни отвори, които се намират в 4-те ъгъла на шибидаха. Тези отвори са изведени с тръбички някъде в подкалниците. Тръбичките много често се запушват или се измъкват от снадките и водата прелива вътре.

    Та проблемът може да не е в уплътнението, а в запушени или откачени дренажни тръбички.

    Аз искам да попитам всички - ползвате ли си люковете и кога по-точно? Аз за първи път имам кола с люк. Работи. Обаче не мога да му намеря приложение. Просто в жегата когато го отворя, слънцето ми пече право в главата. Затварям го и си отварям прозореца или пускам климатика. Не ми трябва. За мен е излишна екстра, особено ако имаш климатик. Източник на течове в купето.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Pajero II Тече шибидаха

      Ползвай го по предназначение.Сиреч да не се драска тавана на колата от токчета

      Коментар


      • #4
        От: Pajero II Тече шибидаха

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Аз искам да попитам всички - ползвате ли си люковете и кога по-точно? Аз за първи път имам кола с люк. Работи. Обаче не мога да му намеря приложение. Просто в жегата когато го отворя, слънцето ми пече право в главата. Затварям го и си отварям прозореца или пускам климатика. Не ми трябва. За мен е излишна екстра, особено ако имаш климатик. Източник на течове в купето.
        При мене си има щоричка и като отворя не ми пече

        Доста е добро за проветрение на купето без да прави голямо течение.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Pajero II Тече шибидаха

          То и при мен има щора, но е плътна и се дърпа назад заедно с люка.

          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Pajero II Тече шибидаха

            Това не е щора, а част от тапицерията.
            Щората е друго нещо, прилича на щора...

            Коментар


            • #7
              От: Pajero II Тече шибидаха

              Дори да са запушени дренажните отвори не трябва да тече при затворен люк. А на моя люк направо се рони уплътнението. Затова искам да го сменя. А кога го ползвам? Когато е на място да се проветрява. Когато работи двигателя се ползва климатика. С отворен люк вътре не се нагрява толкова когато е паркиран.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X