Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно връщане на колани при туксон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трудно връщане на колани при туксон

    Здравейте, при мен коланите се връщат много бавно и няколко пъти се затваря врата , като колана не се прибрал. Гледах няколко теми на различни автомобили и всеобщото мнение е, че няма оправяне освен с нови. Ако някой е решил проблема моля да сподели.

  • #2
    От: Трудно връщане на колани при туксон

    Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
    Здравейте, при мен коланите се връщат много бавно и няколко пъти се затваря врата , като колана не се прибрал. Гледах няколко теми на различни автомобили и всеобщото мнение е, че няма оправяне освен с нови. Ако някой е решил проблема моля да сподели.
    Аз моите на Кията ги смених с такива от Мерцедес и за сега нямам проблеми.

    Коментар


    • #3
      От: Трудно връщане на колани при туксон

      Хи, ще го имам в предвид , като вариант.

      Коментар


      • #4
        От: Трудно връщане на колани при туксон

        Приятел си реши проблема с пране на коланите...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Трудно връщане на колани при туксон

          По-добре свикни със сегашното положение.
          Моите бяха така-докато се приберат, можеш да брадясаш. Взех си от морга някакви от почти нова кола. Такъв як тЕнис в задния двор си спретнах с тая смяна, че на другата седмица си върнах оригиналните колани. Тия новите стягаха до степен да не мога да си взема въздух. И се натягат в движение от дупките...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Трудно връщане на колани при туксон

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            ...Тия новите стягаха до степен да не мога да си взема въздух. И се натягат в движение от дупките...
            Реших този проблем със щипка за пари, хем не дай си Боже, колана ще си сработи при рязко спиране, хем щипката не позволява да ти стяга повече от колкото е нужно, като слагаш щипката не трябва обаче колана да е прекалено свободен, да е толкова колкото да не те стиска некомфортно.

            Много мои приятели са оставали супер доволни от това решение

            Ето щипката:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1943-0-550x550.jpg
Прегледи:1
Размер:18.6 КБ
ID:5785798

            Коментар


            • #7
              От: Трудно връщане на колани при туксон

              Изпери ги.

              Коментар


              • #8
                От: Трудно връщане на колани при туксон

                Като ги махнах вече, видях, че и в алиекспрес продават ограничители, но ме мързеше да ги слагам пак. Те си сработват при рязко дърпане.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Трудно връщане на колани при туксон

                  Пробвай да ги напръскаш със спрей за табло.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трудно връщане на колани при туксон

                    Здравейте, вчера ги изпрах и ще видя какво е положението днес след работа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трудно връщане на колани при туксон

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Аз моите на Кията ги смених с такива от Мерцедес и за сега нямам проблеми.
                      Остава ти да смениш още няколко неща, за да стане от Кията Мерседес.
                      Замислял ли се SRS как сработва при марката, и как ще сработи, и дали, при кията?

                      Пране на ремъка, издухване на целия механизъм със сгъстен въздух, внимателно смазване с тефлонов спрей...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трудно връщане на колани при туксон

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Остава ти да смениш още няколко неща, за да стане от Кията Мерседес.
                        Замислял ли се SRS как сработва при марката, и как ще сработи, и дали, при кията?
                        Поне в моята не знам да има връзка между двете системи. Към оригиналните колани никакви кабели не отиваха. И пиропатрони нямаха.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трудно връщане на колани при туксон

                          ОК, това е успокоително.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трудно връщане на колани при туксон

                            Здравейте, днес ги гледах да ги видя да ли има напредък след прането, но за съжаление не го видях. Ще погледна самия механизъм ако може да се смаже и да ли ще има ефект. Ще се потърся някой , който да продава . Загледах се в привода , който е на врата и колана минава през него, но там е метал и няма как да е износено.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трудно връщане на колани при туксон

                              Ку пи си силиконов спрей. Изпъни коланите до край и пръскай обилно и от двете страни.
                              Ако свалиш и корите и стигнеш до механизма още по добре. Не жали матриало.
                              Преди 6-7 години имах Ланос така го излекувах.
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X