Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дистилатор за домашно производство на питейна вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дистилатор за домашно производство на питейна вода

    Дистилатор за домашно производство на питейна вода

    Здравейте,

    Както гласи темата, съм се замислил да си купя дистилатор, защото ми писна да мъкна щайги с изворна вода, която се оказва, освен скъпа е и пълна с гадости(кофти ПХ, кофти съдържание на разни хим елементи + има замърсители като пластмаси и т.н.).

    Преди време подарих един на тъста ми, правеше 6 литра за около 3-4 часа мисля и струваше около 2-300 лева, безшумен, голям колкото малка кафемашина и мисля като цена излизаше нещо като 20-30ст на литър.

    Единствения голям минус, който имам на първо четене е събирането на много труден за чистене варовик, като кажа много разбирай след 2-3 цикъла натрупва на места над 1мм варовик.

    Трудно за чистене, механично е много трудно, но ако се ползва горещ оцет става за минутки и после само добро изплакване, ама все пак си е играчка и мирише подобаващо.

    ВЪПРОСИ:

    1. Как да разбера дали компонентите, които имат досег с произведената вода са от добро качество и не отделят някакви гадости, примерно какъв метал е подходящ и т.н.?

    2. Как може да се променя киселинност/алкалност (ПХ'то) на произведената вода и ПХ'то, което е получено на дистилираната вода може ли да е индикация за кофти уред/кофти материали?

    3. Съхранение на водата, твърдо съм решил да се върна на добрите стари стъклени бутилки, обаче, някъде четох, че в съвременните стъкларски материали често ползват олово и други гадости, как аджаба да се провери/избегне кофти стъкло, фирми, държави, марки, идеи?

    4. Някой да препоръча конкретен дистилатор след като си е направил труда да почете и премисли покупката и евентуално впечатления след употреба на продукта?

    Бутилки аз си мислех или да купя празни някакви 2-3 литрови от чисто/бяло стъкло, или просто ще ида в някой скъпарски магазин без жена ми(нездравословно е ако тя види цените) и ще си купя няколко щайги Перие примерно и после ще си ползвам бутилките.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

    А защо не ползваш например кана с филтър на Brita, върши много хубава работа, водата за тест я оставих няколко дни, не мирише на хлор и не мирише на тиня, чиста работа и е много удобна за ползване, взех от големите кани 2.5 литра с едно наливане от чешмата

    Коментар


    • #3
      От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

      Като за начало дЕстилатор...

      Коментар


      • #4
        От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        ...писна да мъкна щайги с изворна вода,
        Топлата вода е измислена отдавна
        И не се нарича дестилиране.....
        А обратна осмоза......
        Сменят се филтри за 50-100 лв годишно
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:osmoza.jpg
Прегледи:1
Размер:275.6 КБ
ID:5785760
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
          ... дЕстилатор...
          Като имаме предвид, че бат'Джорджоне е в Англия от известно времe, пък там казват '' distilate" , предлагам да му простим.

          Коментар


          • #6
            От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

            1. Забележката за обратната осмоза е напълно уместна. Получава се вода с по-високи качества за пиене, с по-нисък разход на енергия.

            Дестилираната вода си има недостатъци ако се ползва постоянно за пиене.

            2. Бутилки - в стъклото за бутилки не се слага олово, няма за какво. Даже и да е попаднало олово (примерно от рециклирано стъкло), то е надеждно блокирано в стъклото и няма тривиален начин да замърси водата. Впрочем ако някой измисли разумен начин за извличане на олово (и някои други материали) от стъкло, може да стане много богат.

            Коментар


            • #7
              От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

              Дестилираната вода не е по полезна за пиене от бутилираната, а ако се ползва постоянно е направо вредна.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                +1 , липсата на минерали във водата хич не е полезно за организма .

                Коментар


                • #9
                  От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                  Тоз дИстилатор за рИкия става ли?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                    Благодаря много за съветите относно стъклото и филтрираната вода, може би е много удачно предложение.

                    Тук масово в офисите се изхитриха и вместо изворна вода слагат едни фонтанчета, които уж пречистват водата от доставчика.

                    Никак не е субективно, на мен тази "пречистената" вода ми мирише и не ми харесва и на вкус.

                    Нясно съм с "измиващия" ефект на дестилираната вода, как отмива минералите от организма, в културизма се ползва такава за да се изведат солите от тялото преди състезание, така, че много отдавна съм наясно с това, въпреки всичко не ме притеснява, защото аз така или иначе редувам водата, тоест дестилирана никога няма да е 100% от дневната дажба а някъде средно около 70-80% и понякога 20-30%.

                    Аз така или иначе планирам първо омекотител за вода у дома, че тук водата е супер мега твърда, после ще сложа и филтри, но някак си нямам вяра на тия неща, може би за готвене да ползвам филтрирана но за пиене си искам или дестилирана или изворна и понякога минерална.

                    Тия филтри имат ли си собствена помпа или изискват налягане от доставчика и там сме зле, водата ми идва през 12-13мм тръбичка и налягането не е идеално особено привечер?
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Аз така или иначе планирам първо омекотител за вода у дома, че тук водата е супер мега твърда, после ще сложа и филтри,
                      като сложиш омекотител водата не е годна за филтриране и пиене след него.
                      Омекотителя за домакинската вода а филтъра за питейната

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Тия филтри имат ли си собствена помпа или изискват налягане от доставчика и там сме зле, водата ми идва през 12-13мм тръбичка и налягането не е идеално особено привечер?
                      Искат си налягане поне 3 бара щот си нямат помпичка
                      Иначе и по малка тръбичка идва голямо налягане ако няма консумация.
                      Ако няма налягане си сложи бустер помпа.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                        Мерси Росене!

                        ОК, значи ако разбирам правилно омекотител за перални, миялни, мивки, тоалетни и къпане а филтрирана вода само в кухнята на мивката за пиене или направо да си сложа втора чешма само за пиене и готвене и омекотена за миене?

                        Няма тука 3 бара посмъртно, аз съм със стара гравитачна система у дома идваща през оловен водопровод, който я има 12-13мм я не, аз за това ги мисля тия омекотители, после резервоар и после хидрофор(или хидрофор и голям резервоар в едно), около бар и половина мисля е "нормалното"налягане у дома, къщата ми е 30та година и всички тръби са "запоени" медни, които ги дават за 1-2 бара.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Мерси Росене!

                          ОК, значи ако разбирам правилно омекотител за перални, миялни, мивки, тоалетни и къпане а филтрирана вода само в кухнята на мивката за пиене или направо да си сложа втора чешма само за пиене и готвене и омекотена за миене?
                          Това на картинката си е баш втора чешма до другата.
                          Има си резервоарче 5-6 литра и там си събира произведената вода а после си точиш от кранчето.

                          Щом е толкова зле водата като налягане и качество не може да няма местно решение на проблема.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                            ГК едвам ме нави да си вземем това чудо: https://www.youtube.com/watch?v=d2FS1A6Hxl8 , недостатък е че всяка година трябва да се сменя филтъра, иначе е много добре измислено и се монтира за 15 мин. Удобно е и си го разнасяме с нас където и да ходим. Имаше и клипче как от кока-кола прави бистра водица, ама не го намирам нещо.
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                              А вода пречистена с обратна осмоза полезна ли е за постоянна консумация?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X