Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3
Резултати 41 до 45 от 45

Тема: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

Публикации
    772
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

шега, майтап но преди години имаше такава вълшебна вода ,"кластерирана" извадена от дълбините на океана - където налягането я прави на кластери, дори се и продаваше. Но като погледнете то и хомеопатията се продава.

В много от кварталите в София водата е много добра, така че не е необходима да се купува вода.
    Но има градове където водата за пиене не става и там е по добре да се купува или пълни хубава питейна вода.
    Пролет и лятото понякога водата е зле, купувам в 10л бутилки, а понякога пълня от чешми

направо да отворим нова тема с описания на вкусна вода, дори без значение къде
    Примерно за София
    На Банята водата е много минерализирана, казват че е полезна , но не знам за какво, на вкус и цвят е нормална, не съм пълнил.
    Княжевската и горнобанската май са еднакви - Горан баня ми е близо, ходил съм да пълня ( е 1-2бутлки ) по скоро заради разходката.
    Банкя, знам че има чешма до завода за бутилиране но не съм спирал. Иначе бутилираната я харесвам.

Изворни е това е вече най-добре.
    Единстевния извор който знам е след Кокаляне , от дясната страна има чешмичка , водата наистина е мека и приятно студена.
    Друг любим извор ми е предела винаги когато минавам от там си пълня ако имам някаква бутилка.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,261
    Точки (при гласуване)
    36

Цитат Мнение на biol Преглед на публикациите
    направо да отворим нова тема с описания на вкусна вода, дори без значение къде
    Примерно за София
    На Банята водата е много минерализирана, казват че е полезна , но не знам за какво, на вкус и цвят е нормална, не съм пълнил.
    Княжевската и горнобанската май са еднакви - Горан баня ми е близо, ходил съм да пълня ( е 1-2бутлки ) по скоро заради разходката.
    Банкя, знам че има чешма до завода за бутилиране но не съм спирал. Иначе бутилираната я харесвам.
    ...
    Има 101 такива теми.
    Ето ти цитат от една от тях:
    Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Водицата от централната баня наистина съдържа радон. Доколко и в каква доза е вредна е един трансцедентален въпрос.
    Ivan Terziev: Резултатът от по-натоварената програма е повече чалга, Гагич, побоища...

Място
    По света...
    Публикации
    4,715
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Всичко е хубаво ама ОП не желае да демонстрира статус нито пък има достъп до изворна/минерална вода, просто на острова НЯМА реално публично достъпни извори/чешми, това не е РБ където и в най-малкото село има минимум 1-2 източника.

Преди 6-7 години търсех сериозно и в радиус 150КМ намерих точно 5-6 уж достъпни нещо като чешми, но най-близката до мен беше на повече от 60КМ, та да повторя нямам лукса да имам от къде да си наливам вода, никога не съм виждал такъв водоизточник на острова, кладенци има във всяко село ама са декоративни и бог знае колко котки и плъхове са ги обогатили в последните месеци.

Ако тия машинки филтърки + охладилки струват 15тина кинта на месец, ще ги тествам, за филтърна система под мивката нямам място а и после ще иска подръжка/консумативи и т.н.

Дестилатор струва около 100 кинта местни пари, голям е колкото кафемашина за експресо и дава 6 литра за няколко часа, тоест мога да си пускам едно дестилиране на ден и съм готов.

Омекотител за вода ми е жизнено необходим, не мога да си мия колата, не мога да пускам миялна, след всяко къпане следва подсушаване, кранове и казанчета стават на мазало след месец ползване и т.н.

Се Ла Ви, мислех, че всичко е лесно и чудесно ама се оказва малко по-сложно, за това и пуснах темата и получих вече доста стойностни мнения за което благодаря!
    Бъдете живи и здрави

Място
    Варна
    Публикации
    2,118
    Точки (при гласуване)
    12

Може ли линк, марка и снимки на дестилатори?
    Параметри ще са интересни
    За 6 литра вода колко ток харчи и колко вода трябва да мине през него?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    По света...
    Публикации
    4,715
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на rosen_offroad Преглед на публикациите
    Може ли линк, марка и снимки на дестилатори?
    Параметри ще са интересни
    За 6 литра вода колко ток харчи и колко вода трябва да мине през него?
    Заповядай, нещо такова беше - ЛИНК.

Колко харчи, бях замерил с един уред, нещо като кинт на едно пълнене ама ще излъжа, беше отдавна и забравих.

Не съм сигурен за другия въпрос, според мен почти толкова колкото вода сложиш толкова ще дестилира, но дори и да има загуба (неизбежно) не е нещо фрапиращо.
    Бъдете живи и здрави

Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3

Сходни теми

1. Резервоар за питейна вода в селска къща?
    От rosen_offroad във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 10
    Последно мнение: 30-07-18, 11:32
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 21-07-13, 21:52
  3. Аварийна питейна вода
    От priap във форум Спешна помощ, аптечки и медикаменти
    Отговори: 38
    Последно мнение: 16-09-09, 21:11
  4. Загубите на питейна вода.
    От Симеон във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 14