Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дистилатор за домашно производство на питейна вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

    Ето го бре Роска, сега няма да се лъжем

    http://www.onewater.co.uk/wpcproduct...-water-cooler/

    А и нали виждам какво имам в офиса, виждам и тънкото маркуче закачено към мрежата, аз съм компютърджия ама все пак мога да различа чешма от водопад

    И за да не се чудиш, същата машина става и за бутилка и за вързване към мрежата, към мрежата естествено ще иска да се закачи и филтърното тяло, което според мен не е много голямо и за това малко афиф ми се стори на първо четене.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #32
      От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Ето го бре Роска, сега няма да се лъжем

      http://www.onewater.co.uk/wpcproduct...-water-cooler/

      А и нали виждам какво имам в офиса, виждам и тънкото маркуче закачено към мрежата, аз съм компютърджия ама все пак мога да различа чешма от водопад

      И за да не се чудиш, същата машина става и за бутилка и за вързване към мрежата, към мрежата естествено ще иска да се закачи и филтърното тяло, което според мен не е много голямо и за това малко афиф ми се стори на първо четене.
      Разбрах.
      Тази 2 степенна филтрация няма да е нещо по добро от 7 степенната с осомозис.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #33
        От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

        Относно дистилираната вода - по корабите раздаваха нарочни хапчета, ако се кара на дистилирана или нискоминерализирана вода (някои системи са с обратна осмоза)...
        Така, че навярно не е добре да е прекалено пречистена
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Относно дистилираната вода - по корабите раздаваха нарочни хапчета, ако се кара на дистилирана или нискоминерализирана вода (някои системи са с обратна осмоза)...
          Така, че навярно не е добре да е прекалено пречистена
          Съгласен, и това е ясно, аз за това и казах, че дестилирана надали в дългосрочен план би надвишила 60-70% от потреблението за пиене.

          Инак дестилираната е опасна с това, че отмива минералите в началото, първите няколко дни в които организма компенсира с наличните в системата, после обаче дори и да се приема много вода може да се получи обезводняване, което не е точно липса на течности а липса на минерали които да накарат течностите в организма да работят.

          Най-тежкия и смъртоносен страничен ефект от дестилираната вода е проблем с калия, ако нивото му се вдигне прекомерно следват сърдечни аномалии и смърт, не един не два културиста си отиват всяка година от такива врътки, е тя и малко прекаляват с диуретиците но общо взето и от дестилирана вода пак може да се случи.

          Ако някой си спомня бате Ники от Кърджали на онзи остров където "оцеляваха", та бате Ники беше единствения, който сръбваше и морска вода и в двубоя с "морския пехотинец" слабичкия бате Ники му сви сърмите въпреки, че бе на половината на теглото и силата му, просто бате Ники познаваше биохимията на организма малко повече от пехотинеца, за това и победи в шоуто.

          Както и да е, аз съм вече решил да тествам тия пречистватели на вода от мрежата но нищо не ми пречи, една седмица месечно да караме на чиста дестилирана, тъкмо малко ще по източим тялото от излишни соли и камъняци
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #35
            От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

            1-Слуховете за горните твърдения са силни преувеличени.
            2-Светльо да не се напъва излишно. Все пак-вода е, не е ...
            3-Ако все пак BatGeorgeone търси решение извън демонстриране на социален статус, нека сподели вода, с какви параметри има в наличност, както и, с какви желае да консумира.
            На пазаря едва ли има система, която да удовлетвори такива желания. Всички филтри са майтап-работа.
            Може да се коригира РН-то, както и к
            алциевите и магнезиеви карбонати и до там.
            Овкусяване на живо(в домашни условия) аз поне не съм виждал.

            Коментар


            • #36
              От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

              ...

              Коментар


              • #37
                От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                омекотина,
                пречистена с обратна осмоза,
                дейонизирана
                и дестилирана?

                Малко практично дестилираната е най добре (относително) но там цената е огромна- средно около 1кв и 300-400л вода за 1л , като се има в предвид че е необходимо за пиене 2-3 л на човек на ден - цената е..
                И дестилираната вода не е за пиене, трябва да се добавят минерали иначе бъбреците ....

                Пречистена с колони-комбинация от филтър, осмоза + две йонообмени колони колони - началната инвестиция е скъпа , а живота на колоните е много относителен, особено там където водата е мръсна. Пак не е добре.

                Сега - какви са замърсителите -
                микроорганизми, патогенни - чистят се на дестилатор, с колони по трудно -
                Органика - това е проблем - сравнително трудно чистене. В домашни системи не се получава
                Тежки метали - при дестилатора е най-добре, при колони не , Но и в двата случая не е достатъчно за питеини нужди
                Твърдост на водата- от това най-много се оплакват - да много твърдата не е приятна за пиене, но поне не е вредна, вредна е за пералнята и двата метода я намаляват.

                Сега какво е решението , ами то било много лесно и хората отдавна са го измислили.
                Взимаш вода от природата от там където е чиста и с добър състав - филтрираш отпадъците и продаваш.
                Софийската вода е много добра, при добър водопровод е прекрасна за пиене. На останалите места е по целесъобразно да си купуваш ( и редуваш) изворна , трапезна и слабоминерална .
                Съжалявам

                Коментар


                • #38
                  От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  Съжалявам
                  Нема кво да съжаляваш.
                  Предвид пристрастията на повечето писали спецове по-горе - насочвам към спомените на готвача / шофьора / главния бодигард и т.н. на... сещате се
                  Та на него даже супата, кафето и чая са правели с Горнобанска, редувано с Банкянска минерална вода. И е пил само такива води (дето много били вредни, ха?!) Па си доживя до 86 години и още щеше, ако не беше стресът от подлия (нож в гърба) десетоноемврийски преврат
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    омекотина,
                    пречистена с обратна осмоза,
                    дейонизирана
                    и дестилирана?
                    ......
                    +100000
                    Много точно написано!
                    Благодаря за инфото!


                    Има и структурирана вода

                    Не че знам как се структурира и не е ли поредните шменти капели но много ми я хвалят.

                    "Водата може да се структурира, като съществуват различни методи за това.
                    За да се промени структурата на водата на молекулярно ниво, трябва първо бъде замразена, а след това да се размрази. Другите варианти са като се преварява или се разбърка със сребърна лъжичка (среброто има способността да убива вредните микроорганизми в течността). Водата може да се структурира и с полускъпоценни камъни. Поставете в съд розов кварц и аметист. Залейте ги с вода и оставете така около половин час. За максимален ефект това се прави само от хора, които са добре запознати със силата и ефекта на различните видове камъни"

                    "Водният кристал, който е гравиран върху корковия калъф на бутилката Flaska, се е формирал след катод-р Масару Емото подлага водата на позитивното влияние на думите Любов и Благодарност.
                    "
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      ... Водата може да се структурира и с полускъпоценни камъни. Поставете в съд розов кварц и аметист. Залейте ги с вода и оставете така около половин час. За максимален ефект това се прави само от хора, които са добре запознати със силата и ефекта на различните видове камъни"

                      "Водният кристал, който е гравиран върху корковия калъф на бутилката Flaska, се е формирал след катод-р Масару Емото подлага водата на позитивното влияние на думите Любов и Благодарност.
                      "

                      Бля, бля... Поне да имаше и един мармот в рекламата...
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                        шега, майтап но преди години имаше такава вълшебна вода ,"кластерирана" извадена от дълбините на океана - където налягането я прави на кластери, дори се и продаваше. Но като погледнете то и хомеопатията се продава.

                        В много от кварталите в София водата е много добра, така че не е необходима да се купува вода.
                        Но има градове където водата за пиене не става и там е по добре да се купува или пълни хубава питейна вода.
                        Пролет и лятото понякога водата е зле, купувам в 10л бутилки, а понякога пълня от чешми

                        направо да отворим нова тема с описания на вкусна вода, дори без значение къде
                        Примерно за София
                        На Банята водата е много минерализирана, казват че е полезна , но не знам за какво, на вкус и цвят е нормална, не съм пълнил.
                        Княжевската и горнобанската май са еднакви - Горан баня ми е близо, ходил съм да пълня ( е 1-2бутлки ) по скоро заради разходката.
                        Банкя, знам че има чешма до завода за бутилиране но не съм спирал. Иначе бутилираната я харесвам.

                        Изворни е това е вече най-добре.
                        Единстевния извор който знам е след Кокаляне , от дясната страна има чешмичка , водата наистина е мека и приятно студена.
                        Друг любим извор ми е предела винаги когато минавам от там си пълня ако имам някаква бутилка.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          направо да отворим нова тема с описания на вкусна вода, дори без значение къде
                          Примерно за София
                          На Банята водата е много минерализирана, казват че е полезна , но не знам за какво, на вкус и цвят е нормална, не съм пълнил.
                          Княжевската и горнобанската май са еднакви - Горан баня ми е близо, ходил съм да пълня ( е 1-2бутлки ) по скоро заради разходката.
                          Банкя, знам че има чешма до завода за бутилиране но не съм спирал. Иначе бутилираната я харесвам.
                          ...
                          Има 101 такива теми.
                          Ето ти цитат от една от тях:
                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Водицата от централната баня наистина съдържа радон. Доколко и в каква доза е вредна е един трансцедентален въпрос.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                            Всичко е хубаво ама ОП не желае да демонстрира статус нито пък има достъп до изворна/минерална вода, просто на острова НЯМА реално публично достъпни извори/чешми, това не е РБ където и в най-малкото село има минимум 1-2 източника.

                            Преди 6-7 години търсех сериозно и в радиус 150КМ намерих точно 5-6 уж достъпни нещо като чешми, но най-близката до мен беше на повече от 60КМ, та да повторя нямам лукса да имам от къде да си наливам вода, никога не съм виждал такъв водоизточник на острова, кладенци има във всяко село ама са декоративни и бог знае колко котки и плъхове са ги обогатили в последните месеци.

                            Ако тия машинки филтърки + охладилки струват 15тина кинта на месец, ще ги тествам, за филтърна система под мивката нямам място а и после ще иска подръжка/консумативи и т.н.

                            Дестилатор струва около 100 кинта местни пари, голям е колкото кафемашина за експресо и дава 6 литра за няколко часа, тоест мога да си пускам едно дестилиране на ден и съм готов.

                            Омекотител за вода ми е жизнено необходим, не мога да си мия колата, не мога да пускам миялна, след всяко къпане следва подсушаване, кранове и казанчета стават на мазало след месец ползване и т.н.

                            Се Ла Ви, мислех, че всичко е лесно и чудесно ама се оказва малко по-сложно, за това и пуснах темата и получих вече доста стойностни мнения за което благодаря!
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                              Може ли линк, марка и снимки на дестилатори?
                              Параметри ще са интересни
                              За 6 литра вода колко ток харчи и колко вода трябва да мине през него?
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дистилатор за домашно производство на питейна вода

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Може ли линк, марка и снимки на дестилатори?
                                Параметри ще са интересни
                                За 6 литра вода колко ток харчи и колко вода трябва да мине през него?
                                Заповядай, нещо такова беше - ЛИНК.

                                Колко харчи, бях замерил с един уред, нещо като кинт на едно пълнене ама ще излъжа, беше отдавна и забравих.

                                Не съм сигурен за другия въпрос, според мен почти толкова колкото вода сложиш толкова ще дестилира, но дори и да има загуба (неизбежно) не е нещо фрапиращо.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X