Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

    Здравейте колеги!
    Искам да споделя опит от решаването на този проблем.

    Рейнджа на сина ми беше с бизнес сд-то на БМВ. То и радиото си работеха добре. Монтирахме и адаптор с аукс вход за включване на телефон. За навигация ползваме 2 уреда Орегон 600 (всеки своя).
    Но проблема със слушането на музика от флашка си остана.
    Ползвахме трансмитер,но когато има радио излъчвано на близка честота,работата става зле.
    Отдавна мисля за еднодинов плеър или двудинова навигация,но ме спираше факта,че се губят настройките на час,дата и нулирането на консумация на гориво.

    Скоро попаднах на клип за използването на I-BUS модул и приложение за андроид с цел реализиране на борд компютър на андроид навигация.

    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

  • #2
    От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

    Клипа е от автомобил БМВ Х5 (Е53). При него инсталацията на навигацията на Ерисин е плъг енд плей-вадиш старите боклуци(безумно лесно),слагаш новото и си готов.
    Само I-BUS модула иска запояване.

    Рейндж ровър Л322 до 2004 г. използва електроника и софтуер на БМВ Х5 (Е53). Има разлики,но са нищожни.
    В механично отношение,обаче монтажа на същите модули е здраво усложнен. За да се монтира навигацията за БМВ Х5 Е53 се вади цялата централна касета,а после пада здраво рязане и пилене. Това се налага поради разликите в таблото на Рейнджа,спрямо Х5-цата.
    В крайна сметка направих успешна инсталация на навигация Ерисин ЕS3453B плюс борд компютър реализиран с I-BUS адаптора от клипа и приложението на Адриан Китнер(то е платено).

    В коментарите под клипа има телефон на човека,който продава I-BUS модула.
    Модула се продава и на сайта на Erisin.bg.

    https://erisin.bg/ibus-interface

    Приложението работи на андроид 6 и 7(тествано),вероятно и на 8.
    Навигацията може да е всякаква. Изискванията са да е с андроид и да не е от тези с 9 инчовия дисплей(без хардуерни бутони) защото този дисплей стърчи над основния размер по височина на навигацията и надига горния плот на таблото на рейнджа. При БМВ няма такъв проблем.
    Последно редактирано от Валери Недялков; 14-04-18, 03:52.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

      Клипове показващи кое и как се разглобява и с какво и как се подменя:







      Последно редактирано от Валери Недялков; 14-04-18, 19:17.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #4
        От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

        Youtube линк към клипа с I-BUS борд компютъра:

        https://www.youtube.com/watch?v=i4QtusBc76Y

        Тук се виждат коментарите.
        Модула се изработва от Светлин Чоков - 0899871828

        Указание за инсталиране на I-BUS модула:

        http://modbmw.com/app/

        Необходимо е навигацията да разполага с поне два свободни USB конектора.
        Един за I-BUS модула и един свободен за флашки,телефони и др. устройства.

        Размерите на навигацията за този Рейндж ровър и БМВ Х5 Е53 са 285 х 120 мм.
        При БМВ-то няма проблем дисплея да излиза над основната височина на навигацията,но при Рейнджа
        не става. Надига горния плот.
        Това отдолу е 9 инчова навигация,която не става за монтаж в Рейнджа.
        С червени стрелки е маркирана тази част на дисплея,която пречи:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d9394374ba1-1200x1000.jpg
Прегледи:1
Размер:291.2 КБ
ID:5785817

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7ce2d622ce-1200x1000.jpg
Прегледи:1
Размер:401.5 КБ
ID:5785818

        Пускам и линк към темата в БМВ форума:

        http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...?f=35&t=421042

        както и към архив на Светлин с приложението на Адриан Китнер:

        http://svetlio.org/ibus/




        Последно редактирано от Валери Недялков; 15-04-18, 14:58.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #5
          От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

          Браво! Ама тъкмо си навлязъл в проблема - можеш ли да намериш ъпдейт за навигатора на Range Rover Sport
          L 320?!?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

            Ами не знам нищо за него. Коя година е?
            Това чудо е на Форд.
            Системата е съвсем различна.

            На първо четене намерих това:

            https://www.youtube.com/watch?v=gC0ZMf70bjo



            Installation of CTKLR06 kit suitable for the Sport from 2005 up to 2013.
            This kit includes:
            CT23LR02 - Double Din Fascia Fitting
            KitCTSLR009.2 - Steering Wheel Interface
            CTMULTILEAD.2 - Universal Patch Lead

            To see more about the CTKLR06 kit, check the link here:

            http://www.connects2.co.uk/Product/ProductItem/CTKLR06

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CTKLR06.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5785837

            http://www.connects2.com



            От коментарите под клипа:


            Good day! I was wondering what you used interface for on-Board monitor?
            Hi no the on board monitor remains untouched. We simply add a frame and swap the old stereo for a stereo of your choice.


            Последно редактирано от Валери Недялков; 15-04-18, 21:43.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #7
              От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

              Колата е произведена 2008 г. Навигаторът има карти, но са стари и не мога да ги осъвременя.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

                Тези навигации се ъпдейтват с диск. Той е обвързан с плащане,цифров подпис към VIN-а на колата,защита и.т.н.
                Освен това не е ясно дали има поддръжка още.
                Варианта с подмяна на навигацията с андроид не е евтин,но дава много възможности. А оригиналната се запазва защото се сменя само аудио частта. Така имаш две навитации.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #9
                  От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

                  По идея Афтермаркет с Андроид е супер -обаче от мое проучване и след като съм отворил 4 такива ,мога да споделя следното:
                  Повечето от тия навита са китаиски и творение на незнаини фирми.Не мога да обобщавам за всички естествено ама това дето видях вътре е от системата сковано някакси и горе долу е целено да изкара гаранция и след това да с оправя клиента сам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

                    Има го и това. Има и що годе читави марки. Тази,която избрах е тествана от
                    много хора в България и отзивите са за дълготрайност и качество.

                    Ето какво се получи при нас:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:5785889

                    Последно редактирано от Валери Недялков; 16-04-18, 17:32.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Колата е произведена 2008 г. Навигаторът има карти, но са стари и не мога да ги осъвременя.
                      Има ли начин да сменя ОС на навигатора, напр. с I go? Това съм го правил вече на обикновен навигатор и работи отлично.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Колата е произведена 2008 г. Навигаторът има карти, но са стари и не мога да ги осъвременя.
                        Има ли начин да сменя ОС на навигатора, напр. с I go? Това съм го правил вече на обикновен навигатор и работи отлично. Но ако на него се беше сбъркало нещо - не ми пукаше. Та, същността на въпросът ми е: как да го направя по правилния начин на Range Rover-a?
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range rover L322 2003 (BMV E53) афтърмаркет навигация.

                          ОС означава операционна система. Ти си сменял програма,не ОС-а на навигатора.
                          ОС са Андроид,Уиндоус СЕ и др. Операционната система на фабричната навигация не ми е известна.
                          Съмнявам се да е известна на много хора. Не вярвам и да има по-нови приложения за нея.
                          Тя би трябвало да е индустриална ОС.
                          Това е "Мисията невъзможна".

                          Това е легалния начин:

                          http://landrover.navigation.com/prod...dRoverEMEA/EUR

                          Как се прави:

                          http://landrover.navigation.com/cms/...dRoverEMEA/EUR

                          https://mapcreator.here.com/mapcreat...55126951,9,0,0

                          Струва ми се,че е драстично по-скъпо от подмяната на грозното фабрично радио с Андроид навигация.

                          Тук се казва,че системите с двд ъпдейт вече са мъртви. Няма нови ъпдейти:

                          http://www.rangerovers.net/forum/9-r...e-upgrade.html

                          Цитати:

                          Chances are as old as that system is there are no newer updates.

                          I believe 2012 was the last update for the DVD based system.

                          The Land Rover nav site no longer supports or sells anything for dvd systems
                          .
                          You still need to visit your dealer for the HDD
                          systems from 2010 & 2011. 2012 USBsystems are still $199 for the USB and one time activation code.
                          Последно редактирано от Валери Недялков; 16-04-18, 21:27.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • #14
                            Много полезна тема не мога да не те похваля
                            Вече и аз влезнах в L322 клуба и взех джипа с навигация с изтекъл дисплей. Та всичко това сега ми предстои. чудя се дали да взема оригинална и да я сложа директно или такъв фтърмаркет. Би ли споделил мнение след тези 2 години ползване. Напълно функционална ли е? Имаш ли наблюдения към момента, колк оби ми излезнала такава навигация?
                            Благодаря предварително за отделеното време и инфото.
                            ....!

                            Коментар


                            • #15
                              Здравей колега!
                              За съжаление продадохме този Рейндж и сега и аз,и сина ми сме с други марки автомобили.
                              Навигацията я ползвахме 1 година и за този период нямаше проблеми. Тогава струваше около 800 лева. Сега не зная. Но ни вършеше отлична работа.
                              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X