Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

    Колеги да ви попитам каква смазка или грес използвате за сгъваеми ножове с лагери около острието. Имам zt0560 и преди време прочетох, че е препоръчително от производителя да се смазва със силиконова грес, така и направих, но сега едвам се движи, сякаш има шкурка. Чувал съм, че е добре за такива случаи става суха тефлонова смаска, но нямам никакъв опит и моля за мнението на хора с опит. Благодаря предварително колеги.

  • #2
    От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

    Ъъъ лагери ?!?! не съм запознат с модела, ама така мернах в нета разни снимки и видях някакви топченца наредени на някаква пластмаса.
    Както и да е, според мен грес и разни подобни, поне според мен, твърдо НЕ. Аз викториноксчето си го смазвам с по някоя капка машинно масло, като ако е в повече е добре да се позабърше.
    Като цяло разните смазки имат свойството да привличат всякакви буклучета и прахоляк било от джобове или там където се работи и съответно се получава обратния ефект от смазката - става по-зле.

    Просто го почиствай редовно, ако много се ползва много и в прашна/мръсна среда и чат пат по-някоя капка тънко масълце
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

      Първоначално публикуван от georgi_manovski Преглед на мнение
      Колеги да ви попитам каква смазка или грес използвате за сгъваеми ножове с лагери около острието. Имам zt0560 и преди време прочетох, че е препоръчително от производителя да се смазва със силиконова грес, така и направих, но сега едвам се движи, сякаш има шкурка. Чувал съм, че е добре за такива случаи става суха тефлонова смаска, но нямам никакъв опит и моля за мнението на хора с опит. Благодаря предварително колеги.
      Грестта събира в пъти повече боклуци, отколкото течната смазка. Аз използвам силиконова смазка. Има и едни малки тубички на Викторинокс със същата, малко по гъста. Има и някакави сухи на TUF-GLIDE, която също се препоръчва за почистване, смазване и защита на труднодостъпни места на ножове, но не съм се докосвал до такава.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mulitool_oil_001.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5785678


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rick_o_shea.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5785679
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #4
        От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
        Ъъъ лагери ?!?! не съм запознат с модела, ама така мернах в нета разни снимки и видях някакви топченца наредени на някаква пластмаса.
        Както и да е, според мен грес и разни подобни, поне според мен, твърдо НЕ. Аз викториноксчето си го смазвам с по някоя капка машинно масло, като ако е в повече е добре да се позабърше.
        Като цяло разните смазки имат свойството да привличат всякакви буклучета и прахоляк било от джобове или там където се работи и съответно се получава обратния ефект от смазката - става по-зле.

        Просто го почиствай редовно, ако много се ползва много и в прашна/мръсна среда и чат пат по-някоя капка тънко масълце
        Колега така ми го представиха, когато го купих и ми казаха, че трябвало да се почисти и смаже със силиконова грес и питам, защото знам, че тя не е най-добрия вариянт за между метални компоненти и питам за мнение.

        Коментар


        • #5
          От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

          Първоначално публикуван от georgi_manovski Преглед на мнение
          Колега така ми го представиха, когато го купих и ми казаха, че трябвало да се почисти и смаже със силиконова грес и питам, защото знам, че тя не е най-добрия вариянт за между метални компоненти и питам за мнение.
          Има ли пластмаса силиконовата смазка е за предпочитане!
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #6
            От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

            Ножове с лагери... накъде върви тоя свят?!
            Аз на моите им капвам от време на време по малко фино машинно масло, ама нямат лагери де...
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #7
              От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

              Всеки нож който съм купувал до сега е бивал разглобен, ако е с месингови шайби съм ги сменял с тефлонови и след това съм мазал тънко с графитна грес (оръжейна). Такивата с лагери - капка Gunzilla.

              42

              Коментар


              • #8
                От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                ...ако е с месингови шайби съм ги сменял с тефлонови...
                Това защо? Каква е идеята!?! На CRKT-то така ли направи? Може ли някоя снимка?
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #9
                  От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

                  Колко отваряния в секунда се очаква от сгъваем нож,че да е нужно това?
                  Мотип имат сух тефлонов спрей.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

                    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                    Това защо? Каква е идеята!?! На CRKT-то така ли направи? Може ли някоя снимка?
                    Не, колумбията си е с тефлонови шайби от завода и не се наложи такава интервенция. Идеята е че тефлона има много по-малко триене и отварянето е много по-гладко. Преди просто полирах месинга и острието и нещата се пооправяха но с тефлона е по-добре.

                    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                    Колко отваряния в секунда се очаква от сгъваем нож,че да е нужно това?
                    Мотип имат сух тефлонов спрей.
                    Въпроса не е в това колко отваряния в секунда се очакват а в това да разглобиш нещото, да се омацаш и да знаеш, че си направил нещо с което да го "подобриш"
                    42

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

                      На снимката се виждат двете шайби една до друга (нямах правилния размер на дебелина) както и смазката.


                      42

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

                        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                        Не, колумбията си е с тефлонови шайби от завода и не се наложи такава интервенция. Идеята е че тефлона има много по-малко триене и отварянето е много по-гладко. Преди просто полирах месинга и острието и нещата се пооправяха но с тефлона е по-добре.
                        ОК! Ако си мацал CRKT-то с графитната грес не ти ли се губи донякъде точно това по-гладко отваряне. Аз на моето му капвам по капка-две силиконова смазка, но някак си след време се губи гладкото отваряне /имам предвид преди смазването въобще/ и се налага пак да го смазвам. Може и боклуци да събира, защото го нося постоянно в джоба...
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

                          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                          ОК! Ако си мацал CRKT-то с графитната грес не ти ли се губи донякъде точно това по-гладко отваряне. Аз на моето му капвам по капка-две силиконова смазка, но някак си след време се губи гладкото отваряне /имам предвид преди смазването въобще/ и се налага пак да го смазвам. Може и боклуци да събира, защото го нося постоянно в джоба...
                          Колумбията е смазвана само с Gunzilla. Графитна грес слагам когато успея да отворя ножа и имам достъп до шайбите. Не знам дали си се опитвал да разглобяваш цркт-то но си е предизвикателство. Докато при други чикии чирените са декоративен елемент, при колумбията са конструктивен. Иначе мазното отваряне на тоя нож е изключително подпомогнато от тежкото острие - дава достатъчно инерция. Относно почистването от боклуци, когато посещаваш гумаджийница за помпене на гуми, малко въздух от компресора прави чудеса .
                          42

                          Коментар


                          • #14
                            От: Каква смазка/грес използвате за сгъваеми ножове

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            ...Не знам дали си се опитвал да разглобяваш цркт-то но си е предизвикателство. Докато при други чикии чирените са декоративен елемент, при колумбията са конструктивен...
                            Не съм! Придържам се към заводското решение. Тунингите са в много крайно положение...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X