Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

    Забелязвам на няколко пъти, че моят гранд върви извън пътя Само на пред, стигне ли се до заден ход веднага някое колело забуксува и спира.
    Вчера вече беше върха, на стръмен път със скат от ляво и пропаст от дясно, стигнах до свлачище и не можах да се върна назад няма такъв цирк обръщал съм висейки половината кола извън пътя - що пот изтече и колко страх брах....
    Та кажете какво може да е това - джипа е с куадра драйв и LSD-та на всички диференциали, които явно назад не работя (май трябва да тествам на бавни дали се подобрява положението, но до сега не са ми трябвали с този двигател )

  • #2
    От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

    Сашо, виж някъде в темите в този подраздел имаше идентичен случай с един Гранд, който не можеше да се каши на бордюр на заден ход. Там бяха описани хипотези и мнения..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Сашо, виж някъде в темите в този подраздел имаше идентичен случай с един Гранд, който не можеше да се каши на бордюр на заден ход. Там бяха описани хипотези и мнения..
      Не беше за "Гранд", а за "Liberty".
      Явно не му работи назад G-точката, пЪрдон, Ге-роторната помпа и/или фриционите в раздатката. Трябва да се пробва на бавни и ако работи така - да се полват само те за заден ход при хлъзгаво.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

        Пробите направени, назад се държи като "трак", напред като "драйв", щ`о така не знам. Като дойде друг за проба ще му мислим.......
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

          Няма логика. Изхождайки от устройството на блокировките и на 3-те помпи и фрикционни дискове при разлика в оборотите ротор/статор помпата винаги помпи течност, която задейства изпълнителния цилиндър, който пък блокира фрикционните дискове и предава въртящия момент.
          Имал съм случай при опит да издърпам окопала се Г класа в дълбока кал назад веригата на раздатката започна зловещо да щрака. Откачих въжето, обърнах джипа и закачих гегата за теглича и с малко лашкане я отлепих от калта.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Пробите направени, назад се държи като "трак", напред като "драйв", щ`о така не знам. Като дойде друг за проба ще му мислим.......
            А на бавни?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Няма логика. Изхождайки от устройството на блокировките
              .....и аз така, ама гмъц
              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              А на бавни?
              .....същото

              Явно трябва някоя неделя да се организира кафе локанЬе с пуленЬе и клюкане за повечко "грандове" та да видим на кой как на едно и също място.....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                А на бавни?
                Не забелязах днес при тестовете разлика - вчера от друга страна бавните ме "спасиха" - хОди рАзберИ

                Коментар


                • #9
                  От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  ...- хОди рАзберИ
                  Аз пък съм много учуден, че си си купил (и) "Гранд" След разните култови "Тойоти" и "УАЗ"-ове записани в аналите на форума...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Аз пък съм много учуден, че си си купил (и) "Гранд" След разните култови "Тойоти" и "УАЗ"-ове записани в аналите на форума...
                    Много просто - най-евтината машина която отговаряше на изискванията ми - 4х4, автомат, климатик, дълга база за да ходя на леки разходки да си пускам дрона - Без алтернатива
                    Това ми е 7-та "джипка" - в сравнение със сЪвеЦките е в космоса във всяко отношение в сравнение с 80-тките и Патрула има и плюсове и минуси, като плюсовете са основно на пътя а минусите извън него За това за което съм я взел е Перфектна, просто карам с повишено внимание и поради "еднопосочността" и, често ми се случва да се отказвам да се завирам на куци места, още повече, че винаги съм сам, че и няма дори кука отзад (дори да се намери добър човек с желание да ме дръпне )

                    Коментар


                    • #11
                      От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      , че и няма дори кука отзад (дори да се намери добър човек с желание да ме дръпне )
                      .....изкуфеЕл старец съм. Забравих да ти кажа, в моргата на Марио има "кука", звънни му О888 234587
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

                        "кука отзад" му викате но онова уше, дето е заварено на триъгълната конзола, дето е хваната за лявата греда отзад?
                        Това между другото се оказа бая здраво противно на моите очаквания, защото съм вадил някоя и друга лека кола, един камион и тир(неуспешно) все от разни канавки и дерета покрай път. Като при последните две имаше доста дърпане с удари и май само след тира ушето съвсем леко се усука настрани по вертикала, едвам забележимо. А аз си мислех, че на всяко поредно дърпане ще отхвърчи и ще мине през платнището на тира.
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

                          Не му се плаши чак толкова. Включвай си бавните. И моето Либърти на хлъзгаво и назад го няма никакво. Като му включа бавните става звяр Излиза без проблем от ситуацията.
                          Системата при мен,обаче е различна. Отворени диференциали( само междуосовия се блокира на парт тайм 4х4) плюс тракшън контрол( ползва спирачките). Той се включва автоматично на бавните.
                          На нормалните 4х4 режими трябва да изключа ISP-то за да се включи тракшън контрола.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

                            алекс марков - някои бензинови Грандове са с отворени диференциали. За твоя сигурно ли е, че са с LSD?
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

                              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                              алекс марков - някои бензинови Грандове са с отворени диференциали. За твоя сигурно ли е, че са с LSD?
                              Правихме уж тестове -напред Всичко върти и колата Върви! Ама знае ли човек - днес го поразходих от Клисура до Копривщица през средна Гора - Върви пущината и пита за още (но назад не съм се връщал )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X