Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

    Като казваш боксува някое колело само едно ли върти?
    Когато си на бавни би трябвало да стане парт тайм?

    Коментар


    • #17
      От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

      Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
      Като казваш боксува някое колело само едно ли върти?
      Когато си на бавни би трябвало да стане парт тайм?
      Включването на бавните блокира раздатката и на зад върви като напред - Прекрасно, но на бързи както нормално си карам колата (че бавни не му трябват на този двигател ) е драма както и да е вече и свикнах и в редките случай на заден ход на криво място просто включвам бавните

      Коментар


      • #18
        От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

        Интересно Назад само движението на главното предаване е различно. Като се сетя какъв беше дизайна на смукателя на помпата да не би от много гъсто или/и студено масло да не може да го засмуче? Имам предвид в едната посока касетата увлича маслото и то влиза в смукателя на помпата, в другата посока обаче при твърде гъсто масло може да не постъпва достатъчно количество.

        Коментар


        • #19
          От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
          Интересно Назад само движението на главното предаване е различно. Като се сетя какъв беше дизайна на смукателя на помпата да не би от много гъсто или/и студено масло да не може да го засмуче? Имам предвид в едната посока касетата увлича маслото и то влиза в смукателя на помпата, в другата посока обаче при твърде гъсто масло може да не постъпва достатъчно количество.
          С моя гранд (куадра драйв) имам подобна случка. Над Своге във вилна зона се спуснах по един стръмен, но кратък наклон с дължина колкото гранда.
          Оказа се че пътя води до гараж до тук добре ама назад изкачвайки се по наклона и стигайки точно върха и спря.
          Върти си едно задно колело и не мърда реших, че се счупи нещо отворих прозореца нищо не се чува освен боксуващото колело.
          Започнах да подавам газ и на около 2к оборота се случи чудото и специфичния виещ звук и излезе.
          Не съм си представял, че ще закъсам пред гараж.

          Коментар


          • #20
            От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

            Разбра ли с какви диференциали е?
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #21
              От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
              Интересно Назад само движението на главното предаване е различно. Като се сетя какъв беше дизайна на смукателя на помпата да не би от много гъсто или/и студено масло да не може да го засмуче? Имам предвид в едната посока касетата увлича маслото и то влиза в смукателя на помпата, в другата посока обаче при твърде гъсто масло може да не постъпва достатъчно количество.
              Маслото трябва да е ОК, Кинекса долива няколко пъти, че течеше семеринга (сменихме го )
              Не сме я отвряли защото си работи задоволително и този проблем не е проблем, щом има лесно решение (включване на бавните), а свалянето, отварянето и евентуалният ремонт, ще отнемат доста време, а колата се кара ежедневно.
              Виж веднъж ми предложиха "работеща" раздатка за смяна и веднага се навих (цената ми се стори приемлива) щеше да стане доста бързо, НО се оказа, че отзад "новата" раздатка е различна (от дизелово гранд чеоки) и не стана работата

              Коментар


              • #22
                От: Еднопосочен Гранд WJ 99 4.7 V8

                За статистика и моят се държи по същия начин (Гранд Чероки 2000 4,7). И аз съм се научил назад да включвам бавни. Маслото е правилното на Mopar.
                Последно редактирано от LZ1CWT; 01-08-19, 15:41. Причина: Забравих да уточня за маслото.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X