Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна гарнитура на главата на X22XE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Смяна гарнитура на главата на X22XE

    ...
    Последно редактирано от kalin09; 11-05-18, 23:13.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #62
      От: Смяна гарнитура на главата на X22XE

      Да ти имам и самочувствието ако си мислиш че някой от пишещите тук е научил нещо ново от обширните словоизлияния. Искрено съжалявам че не съм присъствал в магазина по време на покупката на частите , щеше да си поддържам доброто настроение дълго време. Лошото е че ти въобще не вникна в смисъла на насоките , втренчен в допуска до третия знак след запетаята , тоест целта ти не беше да научиш нещо ново.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • #63
        От: Смяна гарнитура на главата на X22XE

        Привет на всички четящи и пишещи,
        Приключвам с темата. Ситуацията се повтаря. но и не само.

        Благодаря на McNicko, който ми разясни как се процедира, за да се минимизират варианти на недобра окомплектова, от опитните. Ще го използвам при различните възли, които ще отремонтирам за в бъдеще. Към конкретния възел е малко неприложимо, щото в класа на опитните, веднага ще усетят недокомплектовката. Аз обаче съм принуден да ползвам друг път.

        Благодаря на petkov_bb, за това, че обърна внимание върху съгласуваността по триене мазане, разясни за предлаганите, по материали втулки, за този двигател, за това, че гонейки стегнатостта, да се има в предвид и топлоотвеждането, и за клапанното седло, и компромисите с големината му, в предвид, че е разчетено по силата на пружината. За това, че няма "космически технологии", и едно такова начинание, е свързано с шаблончета, приспособления и т.н. А всичко гореописано, ще съобразя с моите условия, различни от професионално ориентирани ремонтни такива.

        Привет и на теб novatech,


        Благодаря за психоанализа. С моето самочувствие, съм намерил форма да съществувам в обществото, Развил съм уважително отношение, за мнения различни от моето. И не забравям, да благодаря. И за това, че не винаги схващам от една дума също зная, особено когато съм потопен в определен частен проблем. И пак, дори и към по резки мнения, които ме отрезвяват, ги приемем с благодарност. (jeko47, два пъти писа в началото, за да стопля, какво има точно в предвид).
        За 20+ годишния ми двигател, се надявах да има достатъчно натрупан опит, които да не е "чак толкоз" закрита зона.
        А и форума не е само за пишещите, но и за четящите го.

        Привет и на теб Павел Василев,

        Въпреки, че частично приех идеята да публикувам снимки, при така стеклата се ситуация, приключвам с темата.
        С уважение, най вече за интересната ти тема, по твоя V6. Емоциите които изпитах и познавателната и част, уви, няма да върна.

        Уважаеми четящи,

        С последните два коментара, въпреки, че предварително бях заявил позицията си, по нежелание да влизам в спорове, и в предвид, че не съм си позволил, в прав текст, да обвинявам нито производители, нито доставчици, то в подтекста, нещата се връщат, в опит да разрушат доверителни лични контакти.
        В предвид на спецификата си, че когато чопля определени детайли, не съм в състояние да виждам цялата картина, тази ситуация излиза извън контрол, допълнително стимулирана от влиятелни фактори.
        Моята единствена цел, е познанието. На бойното поле на такива битки, няма да се явя. Каквото съм счупил, ще опитам да поправя. Останалото е товар, който ще си нося.
        При така стеклата се ситуация, в предвид, че публичността на моите търсения, не е търсен от мен определящ фактор в това което правя, приключвам писането в темата.
        Поздрави,
        ПитерД.

        Коментар


        • #64
          От: Смяна гарнитура на главата на X22XE

          Не става така!Приключвам , ееба го другарко.
          Ако си счупил нещо - то си е твоето.
          Темата беше полезна ( ако си я приключил ) за много четящи "Какво не трябва да правим , ако сме чели внимателно в темата".
          Питер , водачите на клапани се "спускат , като брус у кесия" с охлаждане в азот и леко чукване за контрол.
          Ремонта на мотор е не сложен.Само трябва да се спазят няколо правила , а не да се поправят, или измислят нови.
          Както каза Светият Еклезиаст - Нищо ново под небето
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #65
            От: Смяна гарнитура на главата на X22XE

            Определено подкрепям мнението, че това е една тема с изрични инструкции как НЕ СЕ прави. За съжаление, автора не склони към намеците, че трябва първо да се образова. Не усети и директните намеци, че прекалява със задълбаването в неща, които в общата картинка са незначими или има далеч по-важни такива, за които да се тревожи, а не да забива шлосерски нос в третия знак от запетаята. Искрено съжалявам, че автора упорито отказа да поеме в правилната насока и продължи да прави опити да преоткрие топлата вода...

            Междувременно, драги ми Питер, моля, не пиши "в" пред "предвид", че третокласника в мен получава гърчове!

            П.С. радвам се, че поне съм помогнал за нещо, макар да е било чисто логично сам да се сетиш...
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #66
              От: Смяна гарнитура на главата на X22XE

              Хах , ремонт на мотор никога не е било шлосерска специалност , Нико!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #67
                От: Смяна гарнитура на главата на X22XE

                То едното не пречи на другото, ако лимита на зрението все пак успее да надмине дължината на дихателния орган...
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #68
                  От: Смяна гарнитура на главата на X22XE

                  Привет,
                  Понеже отворих темата, смятам за редно да обявя крайния резултат.
                  Частичния ремонт приключи успешно, и колата вече е на 1К км.
                  Благодаря на всички участвали в дискусията.
                  Поздрави,
                  ПитерД.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Смяна гарнитура на главата на X22XE

                    Привет отново,
                    Вече съм над 5к км, двигателя работи устойчиво.
                    Още веднъж благодаря за съдействието.
                    Поздрави,
                    ПитерД.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X