Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окачване за Патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Окачване за Патрол

    Здравейте колеги, отварям поредна тема за моя дрънгел като този път е свързана с окачването. Решил съм да сменям олачването, което в момента е айрън мен +2 инча, но незнам с какво. Има оферта за ОМЕ nitrocharger sport високия клас на айрън мен foam cell pro и нямам никаква представа кое да избера. Някои казват, че ОМЕ-то било много твърдо други че айрън мен бил с ниско качество въпреки че е почти на една цена с ОМЕ. Отворен съм за всякакви предложения и комбинации от амортесьори/пружини, като целта на занятието е 90% оффроад с ниски скорости.



  • #2
    От: Окачване за Патрол

    Съвет не мога да дам, но мога да споделя аз по какви критерии избирах моите компоненти (пружини Добинсънс и амортисьори Кони). Предвид, че много от фирмите за офроуд окачване поръчват компонентите (пружини и амортисьори) на утвърдени производители и ги ребрандират, аз реших да избера такива, които сами произвеждат компонентите, които продават. Преценх, че по този начин получавам най-много ноу-хау и инженеринг за парите, с които бях склонен да се разделя. Така търговецът (поне според мен), бидейки и производител на елемента, е в състояние да контролира качеството и параметрите от момента на постъпване на заданието в техническия им отдел до продажбата, и ако има нужда може да наложи корекции веднага, а не при следващата поръчка/партида.
    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

    Коментар


    • #3
      От: Окачване за Патрол

      И аз съм се ориентирал май към Добинсънс но освен пружини и амортесьори от тях. Имат някакъв нов модел с много добри отзиви, но ще трябва да го поръчвам пак от майната си.


      Коментар


      • #4
        От: Окачване за Патрол

        Моите Добинсънс ги купих от Вромос, в Полша също има сериозен дилър на марката.
        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

        Коментар


        • #5
          От: Окачване за Патрол

          https://m.ebay.com.au/itm/Nissan-Pat...pid=2069205932

          Този кит изглежда добре и е на добра цена. Ще проверя дали го има някъде по Европа.


          Коментар


          • #6
            От: Окачване за Патрол

            Добинсон, но разбира се трябва да поръчаш правилните пружини( като твърдост) и ще останеш доволен.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #7
              От: Окачване за Патрол

              Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
              ...пружини Добинсънс и амортисьори Кони...
              Напълно подкрепям.

              Аз съм с амортисьори и пружини Добинсънс и планирам смяна на амортисьорите с Кони, щото моите ми се виждат твърди. Като цяло май австралийските амортисьори не са най-добрия избор за студено време (нямат си много такова ), по-скоро са мислени да не прегряват.
              В чуждестранни форуми съм чел същите отзиви и накрая изводът беше същия - пружини Добинсънс и амортисьори Кони. Тук в нашия форум също съм чел, че амортисьорите ОМЕ на студено стават на кокал, което не е приятно.
              Отделно, в австралийските форуми отзивите относно пружините на Добинсънс бяха, че са най-добрия вариант.
              Последно редактирано от nissan_gr; 24-04-18, 16:03.

              Коментар


              • #8
                От: Окачване за Патрол

                Също така самите амортисьори Кони имат две серии - 8-ма и 9-та (доколкото помня, като това е първата цифра от номера в каталога), като препоръчителни са 8-ма, защото деветките са пак доста твърди. Те са и по-дебели. Отново коментарите по чуждестранните форуми са, че по-коравата серия е изхвърляне и вози прекалено твърдо.

                Коментар


                • #9
                  От: Окачване за Патрол

                  Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                  Добинсон, но разбира се трябва да поръчаш правилните пружини( като твърдост) и ще останеш доволен.
                  +1 за правилната твърдост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Окачване за Патрол

                    Това с твърдостта на пружините е доста важна препоръка и не трябва да се подценява. Примерно ако вместо за Y60 човек си поръча за Y61 с +200 кг, спокойно може да се окаже с 5 инчов лифт вместо с желания 3 инчов, с всички последствия от това като пълна невъзможност за компенсация на кастора с ексцентрични втулки (ако говорим за отпред) и нужда от регулируеми (или удължени) панхарди.
                    Аз попаднах в този сценарии поради някакво загубване в превода между какви пружини съм искал да поръчам и какви реално съм поръчал. В резултат на това ми се наложи да компенсирам по-голямата твърдост на пружините като натегна докрай амортисьорите (те са с регулируем рибаунд / обратен ход). Хубавото в това е, че по асфалт джипа има много приятно пътно поведение с минимално странично наклоняване, а при движение с ниска скорост в гората не ми пречи, но пък при движение с по-висока скорост по дребни камъни е малко неприятно твърдо.
                    Ако човек купува отделно пружини от амортисьори (а не в конкретен кит за конкретен модел на марката), аз бих посъветвал амортисьорите да са регулируеми, за да има възможност да компенсира с промяна на твърдостта евентуалните разминавания между неговата конкретна кола и тестовия екземпляр, за който са произведени пружините. Примерно разлика от 200 кг (а дори и повече), която неминуемо ще се отрази и на лифта, спокойно може да се компенсира с регулиране на твърдостта на амортисьора.
                    Проблемът с регулируемите амортисьори е да се направят еднакви настройки на двойките задни и предни, защото примерно на задните ми единият правеше 2,5 оборота, а другият 3 оборота от едното крайно до другото крайно положения. За това обаче има сравнително лесен начин с окачване на тежест и измерване на времето за разпъване (ако е маслен), или само с измерване на времето ако е газов.
                    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Окачване за Патрол

                      Доста полезна информация се събра. От Гладиатор в Пловдив си рекламират тяхното ОМЕ много сериозно, въпреки че продават и други марки като Кони и Кинг. Утре ще съм при тях и ще разпитам малко повече за конитата и евентуалната им комбинация с ОМЕ пружини. Добинсънс много ми харесва, както и отзивите за тях, но не ми харесва трябва да се поръчват от някъде без никакъв ангажимент, а при Гладиатор все пак има към кого да се обърна ако срещна някакви проблеми.


                      Коментар


                      • #12
                        От: Окачване за Патрол

                        Скоро гледах, че някой внася Добинсънс, но не мога да си спомня в момента. Ако се сетя, ще пиша.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Окачване за Патрол

                          Намерих ги, Добинсънс се внася от офроадтунинг.цом. Пазарувал съм си неща от тях и досега са били коректни. Не са ми никакви иначе, даже май са някакви партньори на форума, поне тук съм виждал рекламата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Окачване за Патрол

                            Ще проверя какво предлагат. Мерси!


                            Коментар


                            • #15
                              От: Окачване за Патрол

                              Скоро ще имам добри амортисьори за Нисан Y60 и Y61.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X