Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окачване за Патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Окачване за Патрол

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Скоро ще имам добри амортисьори за Нисан Y60 и Y61.
    Може ли повече инфо за какви амортисьори става въпрос ?


    Коментар


    • #17
      От: Окачване за Патрол

      Следя

      Коментар


      • #18
        От: Окачване за Патрол

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Скоро ще имам добри амортисьори за Нисан Y60 и Y61.
        И аз съм силно заинтригуван

        Коментар


        • #19
          От: Окачване за Патрол

          Търпение! Работя по въпроса.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #20
            Окачване за Патрол

            Ако кма някой, който да ми обясни защо пиньона на задния диф гледа към гълъбите при 2 инча лифт ще съм много благодарен. Поръчал съм два регулируеми носача(горните) и ако не реши проблема ще взема и долните, но все пак е загадка защо се получава така.

            Коментар


            • #21
              От: Окачване за Патрол

              Най-бързият (но и най-абстрактен) отговор е заради кинематиката на системата мост-носачи при едновременното люлеене на носачите (щангите) около точките им на окачване към рамата. Регулируеми носачи (само горните) би трябвало да са достатъчни за да направиш нужната корекция, в крайна сметка вероятно става дума за скъсяване на дължината на горните в рамките на 25-40 мм (малко наизуст стрелям с размера от спомените с моите носачи).

              П.П. На снимката джипът е вдигнат, така че реално заснетото не отговаря на ситуацията, в която окачването е натоварено от масата на джипа, подозирам че с джипа на земята фланецът с навежда надолу...
              V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

              Коментар


              • #22
                От: Окачване за Патрол

                И на земята положението на пиньона е почти същото. Оригиналните щанги така или иначе са кухи и не са много трудни за чупене, така че усилени и регулируеми са с две предимства. При мен скоростната кутия не е свалена с планки и това предстои да се направи та се надявам допълнително да подобри ситуацията. В последствие планирам и регулируем панхард отзад понеже моста освен нагоре е изместен и на дясно като при голям лифт.


                Коментар


                • #23
                  От: Окачване за Патрол

                  Аз разсъждавах по същия начин и затова направих всичките пет задни щанги и предния панхард регулируеми, но при мен лифтът се получи 4" отзад и 5"отпред, та нямах голям избор. Отначало бях сложил планки под скоростната кутия, но впоследствие ги махнах, защото скоростният лост се наклони назад и се оказа по-неудобен за ползване от прага ми на търпимост, а освен това имам спомен, и че лоста на раздатката леко опираше някъде. В момента според примитивните измервания на място с подръчни средства, осите на пиньона и раздатката са успоредни.

                  П.П. Слагам две снимки, ако могат да помогнат с идея или друго.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo346 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:457.6 КБ
ID:5789007

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo347 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:424.2 КБ
ID:5789008
                  Последно редактирано от Postman; 17-05-18, 19:38.
                  V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                  Коментар


                  • #24
                    Окачване за Патрол

                    Това със скоростния лост не го бях помислял, макар че аз съм с автомат. На носачите ти ли си им нарязвал резбите или ги купи готови ? Отпред като за начало ще сложа само втулки с изместен център и ако не се оправи тогава ще мисля за друго решения, тъй като разликата в ъглите отпред в доста по-малка.

                    Аз ще слагам тези

                    Коментар


                    • #25
                      От: Окачване за Патрол

                      Аз направих чертежите и логистиката само, резбите ги прави стругар, заварките - заварчик, поцинковането - фирма за галванични покрития.
                      V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Окачване за Патрол

                        При лифт моста се "завърта" надолу и оста на пиньона и оста на раздатката вече не са успоредни (което си е проблем при дифове с долен пиньон ) а отпред се променя и "кастора" . Регулируемите горни носачи са добро решение , но ще се наложи и подложки от полиамид или стомана 20 мм между рамата и гредата на СК . На късата база задния кардан е много къс и дори и при минимално повдигане започват вибрации в каретата на задния кардан .
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Окачване за Патрол

                          На моята къса база, след 4" лифт отзад, пиньонът се завъртя нагоре с 5 градуса. За да компенсирам това скъсих горната щанга (късата) с 10 мм и удължих долната (дългата) с 12 мм - тези числа са в резултат на предварителни измервания и възпроизвеждането на така измерената кинематика в програмата, която ползвам за чертане. С тези стойности нагласихме предварително дължините преди монтажа. След монтажа се наложи да скъся още малко горните (късите щанги) с по една или две навивки на резбата (вече не помня), но стъпката на резбата е 2 мм, докато докарам осите на пиньона и раздатката успоредни. Тази допълнителна корекция преполагам се наложи поради всички грешки от измерванията, които правих преди да чертая (мерих с ролетка все пак ).
                          Вибрации не съм усещал от кардана - не изключвам да има, но аз не мога да ги усетя.
                          V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                          Коментар


                          • #28
                            От: Окачване за Патрол

                            Позанимавах се малко да направя по-пригодна за показване схема на кинематиката на задното окачване на къса база, базирана на измерванията ми от преди време. Размерите са в сантиметри, ъглите в градуси. Показани са ъглите на пиньона и дължините на кардана спрямо оригиналните.
                            Има три случая (с прекъсната линия) - 2", 3" и 4" лифт, сравнени с оригиналното състояние с непрекъсната линия.
                            Както споменах в предния постинг, измерванията са с ролетка от натура на джипа върху бетонен под на гараж с може би хоразонтална повърхност, но със сигурност има разлики между какво съм измерил и реалността.
                            Оригиналният ъгъл на пиньона е 9,5 градуса нагоре спрямо хоризонталата, но тази стойност е най-малко достоверна и затова не съм я показал.
                            За работата по моя джип това измерване и последвалото геометрично интерпретиране ми свърши достатъчно добра работа за да си направя щангите. Ако и на друг е от някаква полза би било чудесно.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nissan_patrol_rear_suspension_kinematic.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5789069

                            П.П. В моя браузър (Мозила) отрязва частично картинката - ако и при друг се случва - десен бутон върху нея и View Image.
                            Последно редактирано от Postman; 18-05-18, 12:11.
                            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Окачване за Патрол

                              Мисля че се събра много полезна информация в темата, особено за хора търсещи решение за по-голям от 2’ лифт. А при теб има ли проблем с дължината на кардана ? Чувал съм, че при по-голям от 3’ идва малко къс.


                              Коментар


                              • #30
                                От: Окачване за Патрол

                                При 4" е с 32 мм по-къс, не ми се струва критично зле поне на мен. Аз до момента не съм имал проблем с кардана, един път съм сменял карето при пиньона откакто имам джипа, но не го отдавам на лифта, а по-скоро на липса на гресиране. Това разбира се не означава, че рискът от повреда не е увеличен.
                                V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X