Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

    Колеги ,предния мост отказва да се включи,цяла зима работи безпроблемно,сега отказва,релето в таблото цъква,но отдолу никаква реакция,гледах кабелите отдолу на моста здрави и т.н,какво пропускам,някаква особенност има ли? За Хайлукс Сърф 2лт мотор 92г, става въпросДжипа е с фул-тайм раздатка предния мост се включва с бутон.Не намерих нищо с търсачката,така че Всички съвети ще са ми от полза!
    Последно редактирано от MitakaNX; 10-04-18, 22:15.

  • #2
    От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

    А освен кабели дали няма и вакуумни маркучи до десния ръкав (актуатора) на моста?

    Включи на 4х4 бързи или бавни, вдигни задния мост на крик и опитай да потеглиш. Ако не става накарай някой да гледа дали предния кардан се върти докато си на скорост с изключен (нНЕ натиснат) съединител

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

      Странна работа,на канал я гледах,всички маркучи на вакума са на място,закъсах в една локва и така разбрах че не върти отпред...

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

        Първоначално публикуван от MitakaNX Преглед на мнение
        Странна работа,на канал я гледах,всички маркучи на вакума са на място,закъсах в една локва и така разбрах че не върти отпред...
        Имаш 2 възможности - да е сгънало устройството което включва режим 4х4 в раздатката или да е сгънала самата муфа. Отстрани ги едно по едно, като разбереш първо дали имаш движение към предния кардан.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

          И единия от предните хъбове да не е в ред (или да не включва , ако са автоматични)...пак няма да работи предния мост.
          Бавните , с лост ли се включват- пусни ги , трябва да ти се пусне и предния мост с тях
          "фул-тайм раздатка предния мост се включва с бутон"- разбрахме те , какво казваш
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

            Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
            И единия от предните хъбове да не е в ред (или да не включва , ако са автоматични)...пак няма да работи предния мост.
            Бавните , с лост ли се включват- пусни ги , трябва да ти се пусне и предния мост с тях
            "фул-тайм раздатка предния мост се включва с бутон"- разбрахме те , какво казваш
            Няма сърф с фултайм раздатка. Бутона играе ролята на електрически лост, който зацепва муфата за предния кардан в раздатката. Ако не работи няма как да има предно. Също така Хайлукс/сърф/4рънър нямат хъбове, поне не и фабрично, а са електро-вакуумна муфа която зацепва и отцепва дясната полуос към диференциала. Така се осъществява НЕ задвижването на кардана по време на движение само на задно. И дори и да включи бавните, ако устройството което включва предния мост не работи, пак няма да има задвижване към предния мост

            На толкова въпрос и тези отговори са много

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

              Ахаа, не знам що си помислих , че включването на предното е подобно на тва в парт тайм крузера ми , дето също може с копче( и после вакум).
              Ама явно не е . Сори, добре че не подведох човека
              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Няма сърф с фултайм раздатка. Бутона играе ролята на електрически лост, който зацепва муфата за предния кардан в раздатката. Ако не работи няма как да има предно. Също така Хайлукс/сърф/4рънър нямат хъбове, поне не и фабрично, а са електро-вакуумна муфа която зацепва и отцепва дясната полуос към диференциала. Така се осъществява НЕ задвижването на кардана по време на движение само на задно. И дори и да включи бавните, ако устройството което включва предния мост не работи, пак няма да има задвижване към предния мост

                На толкова въпрос и тези отговори са много
                Има Сърф трета генерация със фултайм раздатка ,но рядко се стеща.
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

                  Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                  Има Сърф трета генерация със фултайм раздатка ,но рядко се стеща.
                  Сърф трета генерация с 2.4тд и фултайм раздатка мисля че серийно не се е предлагал никога

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Сърф трета генерация с 2.4тд и фултайм раздатка мисля че серийно не се е предлагал никога
                    И Нисан и Тойота не се предлагат с мотор на БМВ , но се стещат вече все повече .Никой не знае какво е правено през годините .
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

                      Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                      И Нисан и Тойота не се предлагат с мотор на БМВ , но се стещат вече все повече .Никой не знае какво е правено през годините .
                      Тук съм абсолютно съгласен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

                        Незнам защо ,но имам блокаж на централния диф с копче на скоростния лост,а отзад е lcd,значи е фул тайм,а и доста време съм я карал по този начин без притеснения,проблема се оказаха многото маркучи за вакуум към моста изпаднали от вибрации и т.н,един ми хартиса ,ще направя снимка,да видим къде ще му търсим място..,голям пъзел е нареждането на тея шлауфки....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

                          Първоначално публикуван от MitakaNX Преглед на мнение
                          Незнам защо ,но имам блокаж на централния диф с копче на скоростния лост,а отзад е lcd,значи е фул тайм,а и доста време съм я карал по този начин без притеснения,проблема се оказаха многото маркучи за вакуум към моста изпаднали от вибрации и т.н,един ми хартиса ,ще направя снимка,да видим къде ще му търсим място..,голям пъзел е нареждането на тея шлауфки....
                          Казах ти с това да започнеш.

                          А иначе ако не ти представлява проблем щракни 1-2 снимки на лоста и на бутоните за 4х4.

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

                            Ако е с фултайм раздатка , "предното му отказва" и не е блокирал средния диференциял....как върви туй чудо?
                            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за Хайлукс Сърф 2,4тд-4х4 отказва

                              Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                              Ако е с фултайм раздатка , "предното му отказва" и не е блокирал средния диференциял....как върви туй чудо?
                              Анджък де!?

                              Дали колата не е автомат и колегата да натиска едно друго копче. Ако снима ще се разбере

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X