Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

    Моя мотор DL650 V-strom също е фабрично със съчмени лагери. Повечето мото търговци (особено онлайн сайтовете) много умело обясняват как конусните лагери са в пъти по-здрави и дълговечни, ама не споменават леката подробност, че за да е така - трбява да се правилно натегнати!

    Ето я черупката на конусно-ролков лагер, който е оставен с лек едва забележим луфт на оста, след няма и 30хил. км. шосейна експлоатация. (Вярно по балкански пътища, ама все пак)

    Не казвам че са лоши или нещо подобно, по-скоро всеки трябва да знае горе долу с какво се захваща, когато реши да прави конструктивни промени Колег boda nx щом си се захванал ще стане работата - просто се зареди с търпение и не претупвай нищо.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-04-18, 21:15.
    Калин - О88 б579I9I
    Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

    Коментар


    • #32
      От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

      Всички пистови и туристически мотори пригодени за каране по асфалт , които съм имал и имам , са със съчмени лагери , ендуро и мото крос са с ролково-конусни. Има си причини за да е така , и най-добре да се ползват правилните лагери. Конусните винаги ги стягам на ръка , и винаги оставям малък луфт.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #33
        От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Всички пистови и туристически мотори пригодени за каране по асфалт , които съм имал и имам , са със съчмени лагери , ендуро и мото крос са с ролково-конусни. Има си причини за да е така , и най-добре да се ползват правилните лагери. Конусните винаги ги стягам на ръка , и винаги оставям малък луфт.
        разбрах те, ама не продават само съчмени за тая баба от 1991 год. не е като да не съм търсил. днес нямаше време да почопля, но не съм се отказал да си поиграя още малко. пък и седмицата я дават дъждовна усело софия-идеално за работа!..

        Коментар


        • #34
          От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

          Баш съчмените лагери (както повечето работи) си ги напазарувах от Гари. Даже на читава цена съвсем оригинални. 100 % мисля, че са еднакви с твоите. Моята баба е 90-та. Иначе и на мен от разни места ми предлагаха конусно/ролкови. Аз пък искам по възможност всичко да ми е оригинално.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #35
            От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

            Натегни внимателно още малко , като се опиташ да оставиш едва,едва забележим луфт и си ти.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X