Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

    здравейте на всички. нуждая се от съвет за следното: смених масло в коловете, както и лагери на трипътника. след монтиране на всички джаджи мотора не държи никакава права посока. дърпа ту наляво, ту надясно...откъде да започна проверките, или да разглобя всичко отново?
    ако коловете не са вкарани наравно в горния мост-проблем; ако гайката на лагерите на трипътника е стегната-пак проблем...или е нещо друго?
    опа моторът не ендуро, няма централна стойка, нямам и стойка за отзад. подпирам на картера с крик да вдигна предното колело и толкова. а кормилото има свободен ход, като го чукнеш от средата до край... ще се радвам на съвет къде да почеша, че вече много ме сърби за каране....

  • #2
    От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

    Не знам от кога го имаш този мотор , и дали му знаеш историята , но е възможно да е бил с криви колове на предницата , сега си ги завъртял в друго положение и се е появил проблем. Другия вариант е да си объркал нещо при монтажа или да си набил някой от лагерите на криво.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

      Според мен е пренатегната гайката на лагера на кормилото.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

        Виж от някъде на колко килограма се натяга гайката на трипътника и се довери на динамометричния ключ!

        Коментар


        • #5
          От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

          мерси за бързите отговори. утре ще залягам пак над задачата,а гайката на лагерите не съм я стягал с ключ, щото нямам, а на ръка и после с почукване още около четвърт оборот-да не хлопа.

          Коментар


          • #6
            От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

            Пренатегната гайка на кормилото.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #7
              От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

              И аз съм за пренатегната ос.

              Като за начало:

              - Намери начин добре да стабилизираш мотора във изправено полежение с преднага гума във въздуха. Така ще можеш да добиеш по-добра представа колко е натегната оста - тука много зависи от мотора, но в повечето случаи като предната гума се отклони от централно положение (и в ляво, и в дясно) - от един момент нататък трябва да "пада" сама до край от собствената си тежест.

              - Опитай се да намериш сервизно ръководство и прочети внимателно процедурата по натягането - при някой модели има дадена началната сила, необходима за отклоняване на кормилато от централно положение (когато предната гума е във въздуха разбира се) При моя мотор примерно, по груби спомени е между 300 и 500гр.

              - ако не ти се дават пари за специална вложка за тресчотка си купи еидн секторен ключ. Може и раздвижен, изглежда ейто така:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:121940395_w640_h640_aeex1a35-800x800.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5785589

              С почуване не става щото нямаш никакъв усет. Отделно че тия гайги много често са от алуминий и е много вероятно да се прецакат като ги млатиш. Контра гайката се затяга бая!

              - Ако си се излъгал да сложиш конусно-ролкови лагери имай в предвид, че те са още по чувствителни към натяг и гогава процедурата граничи с вуду магия
              - Увери се че всички жила и кабели са прокарани правилно и никое не опъва/задържа или пречи на свободното движение на кормилото.
              Като цяло процедурата изглежда проста но си е пипкава и цъцкава, и изисква време, търпение, проби.
              Калин - О88 б579I9I
              Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

              Коментар


              • #8
                От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение
                - Ако си се излъгал да сложиш конусно-ролкови лагери
                А какви други да сложи?

                Коментар


                • #9
                  От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                  да конусно ролкови са.явно ще си поиграя доста.че и гайката отгоре на моста също дава отражение...ще пиша какво съм свършил

                  Коментар


                  • #10
                    От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    А какви други да сложи?
                    Срещат се и сачмени с контактен ъгъл, дори и комбинация горен сачмен с конт.ъгъл и долен конусно ролков. Една известна фирма в някои от моделите си ползва обикновени сачмени, но предницата не е от дискутирания тук тип.
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • #11
                      От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                      Криви колове, сложени в произволно положение, при подмяната на лагерите.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                        Ако са криви коловете щеше да забележи по това , че щеше да задържат и няма да имат свободното възвратно постъпателно движение в цилиндрите /долната част/.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                          Ми за мен така или иначе лагерите са пренатегнати. Има каталог с какво усилие и каква е методиката на затягане.

                          п.п. Както казва бате Кире:-Трябва менюал!
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                            Ако са криви коловете щеше да забележи по това , че щеше да задържат и няма да имат свободното възвратно постъпателно движение в цилиндрите /долната част/.
                            Мотора не е ендуро , не е и пистов , което означава , че не е с така наречената обратна предница , а нормална. При удар , коловете на тези предници се изкривяват предимно в горната част точно под долния тройник. При малка кривина , коловете си влизат в тройниците , работят си нормално , защото в работната част са прави. Но в същото време , малката кривина в горната част ,дава значително отклонение при оста на каплата. Иначе е най-добре проблема да е от стягане , но аз не мога да си представя , че някой може да стегне лагерите до такава степен , че да не може да пази равновесие на мотора.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Иначе е най-добре проблема да е от стягане , но аз не мога да си представя , че някой може да стегне лагерите до такава степен , че да не може да пази равновесие на мотора.
                              Може , може и още как.......знаеш ли колко такива съм срещал , а и човека ако беше обелил колената нали се знаеш , че щеше да го спомене. Колове не се кривят току така от насрещен вятър със 180..........
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X