Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

    Нямаш си представа колко мотори се движат по пътищата с криви рами и предници.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #17
      От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

      днес си поиграх доста с въпросните лагери, моменти на затягане, проверки и техники на работа. не всичко е сглобено окончателно, но утре ще го тествам и ако всичко е ок-ще пиша подробно. ако не е - продължавам да го мъча. сетих се и друго нещо: по "менюал" моментите на затягане са дадени за съчмени лагери, но аз сложих конусно ролкови и по тази причина това май не важи/вече/....заради контактната площ,или не , но ще разбера. засега няма нищо криво, освен -явно -ръцете ми

      Коментар


      • #18
        От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

        Къде бил ключа за бараката......естественно , че ,,манюала,,вече не важи щом си сложил конусно ролкови лагери и тук реглажа /натягането/ е друго.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #19
          От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Нямаш си представа колко мотори се движат по пътищата с криви рами и предници.
          Така е и това го има , но се допуска при положение , че кривините са нищожни иначе става страшно и изненадващо фатално.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #20
            От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

            Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
            съчмени лагери
            Кажи го какъв е този мотор

            Коментар


            • #21
              От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

              Yamaha xv535 virago.....ball bearings. Може и да бъркам мотоциклета, по спомен от някоя тема.
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #22
                От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                днес си поиграх доста с въпросните лагери, моменти на затягане, проверки и техники на работа. не всичко е сглобено окончателно, но утре ще го тествам и ако всичко е ок-ще пиша подробно. ако не е - продължавам да го мъча. сетих се и друго нещо: по "менюал" моментите на затягане са дадени за съчмени лагери, но аз сложих конусно ролкови и по тази причина това май не важи/вече/....заради контактната площ,или не , но ще разбера. засега няма нищо криво, освен -явно -ръцете ми
                Да разбирам , че мотора е бил със съчмени лагери , а ти си ги сменил с ролково-конусни ? Затягането , че е различно е ясно , но си мисля , че проблема е в грешните лагери.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                  За конусни лагери имам някакъв спомен за затягане до упор и после охлабване на оборот и половина! Ама може и да греша щото не помня отде ми е тоя спомен. Не пречи да се пробва де.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #24
                    От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Кажи го какъв е този мотор
                    Имах Ямаха ХЖ 600 1985г.Съчми без сепаратор и ги редях с грес да не изпопадат при монтажа.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #25
                      От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                      Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                      Yamaha xv535 virago.....ball bearings. Може и да бъркам мотоциклета, по спомен от някоя тема.
                      Моя е със съчмени лагери бре! Ма не знам кой ги смени.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                        Kонусни лагери се стягат до край и се връща четвърт назад обаче това е при главините на автомобилите , но пак е относително. Като хванеш колелото и напънеш трябва да има малко луфт иначе става страшно , това е от старата школа правило.
                        Ако иска колегата нека пробва този вариант да остави съвсем малко и едва доловим луфт , няма да има проблеми , по добре да има малко отколкото хич.
                        Все още много от моторите си карат със съчмени лагери на волана.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #27
                          От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                          Според "старата школа" беше съвсем друго (за автомобилните търкала). Завъртайки колелото (с придобит усет) трябва да направи около 6 до 8 оборота. Баш това съм го правил. Ма не е меродавно. Има 100 процента методика на затягане. И не е, като да хвърляш боб.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                            благодаря на всички за отзивчивостта и "акълите" !!! отговарям с един пост, но на всички, че иначе много дълго. Моторът е Yamaha xv535 virago, старите лагери и аз ги събирах съчма по съчма, добре че греста хубаво се беше стегнала.
                            kупих лагерите точно за този модел и ги мерих със старите / нарочно си ги носих/ по всички параметри, за да няма изненади.
                            менюал съм спазил единствено за стягането на болта на трипътника. колкото до стягането на цялата сглобка "играта" ми беше подсказана освен от вас и от още един човек, който споменавам тук с малкото му име, защото му скъсах телефона от въпроси,а той човека си има работа /тошко-благодаря, брат!/.
                            така- сега по същество.
                            откачих кормилото заедно с горния мост на трипътника. отхлабих гайката докато се появи осезаем луфт. след това затегнах на ръка, за да обера луфта и натегнах още около 1 оборот. сложих кормилото и стегнах болта на половината от предписаните 54 Nm. и всичко се стегна. няма свободен ход, няма нищо. отхлабих болта и върнах гайката много леко с чук и отвертка на ширина 1 зъбче. пак стегнах болта -този път на ръка- и пак няма свободен ход на кормилото!?!
                            .отново последва разхлабване на болта и още малко разхлабване на гайката, след това затягане на болта на ръка и проверка за луфт с разклащане на коловете. това продължи около 1.5 часа, щото нали съм новак...хванах му цаката и така още 30 мин. започнах да стягам болта с 50 Nm, а разхлабването на гайката беше само с по 1 чукване-да не го предобря. и нещата най-накрая се получиха!!!! Ура-а-а!!!
                            КОЛКО Е ХУБАВО ДА ИМА ФОРУМ И ХОРАТА ДА ТИ ОТГОВАРЯТ ВЯРНО!
                            последва малко връзване на кабели и тестово кръгче из квартала /само по голи жици/. ебаси кефа! всичко е ок, няма носене, завличане или бягане. нямаше време за пускане на ръцете от кормилото, щото патрулката знам къде стои, но и на опън и на напън няма и няма увличане. мотореткат пърпори по права линия.
                            Прибирам се в сервиза, където го роботих и си викам я чакай да пробвам луфта дали има, но с изгасен двигател само на предна спирачка и по леко нанадолнище. може би леко почуква, може би пак си търся белята, може би залудях тотално...но съм доволен от резултата! определено много съм доволен. ще покарам така 100-ина километра и ще прегледам пак, или по-скоро ако съм го оставил леко хлабаво ще се чува и усеща по-отчетливо.
                            снимки не съм правил-съжалявам, но не е и нужно. на всички ВАС писали тук им е доста ясно "що е то" проклетия реглаж. утре закачам фара и красотите и се започва наново.
                            дано не е станало много дълго, но просто така ми дойде. за следващият път по такива ремонтни въпроси няма да ви тормозя-ще потърся сервиз, че докато се ослушвам какво и колко се прави километража не се е завъртал повече от цифрата 3 километра.
                            приятна вечер на всички и отново ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ за споделеното знание, защото това е най-ценното.
                            П.П. май трябва да си сменя снимката...

                            Коментар


                            • #29
                              От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                              Обери луфта! Еднакво лошо е пренатегнато и хлабаво кормило!
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • #30
                                От: въпрос за предница след смяна на лагери трипътник

                                Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                                Обери луфта! Еднакво лошо е пренатегнато и хлабаво кормило!
                                задължително! че ако се разтропа-язък ми за труда и радостта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X