Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

    Здравейте колеги!Имам следния проблем с мотора, той е само с стартер без манивела!Като запаля и се чува едно тракане, което на моменти изчезва, и като загрее пак е така, като дам малко лека газ не се чува, все едно е хлабава ангренажната верига, но не е тя понеже свалих обтегача и беше малко опънат а до края имаше още много.А човека от който го взех преди време каза че е сменил ангренажа,а това притракване се появи когато смених маслото с 10W40 мотул. Преди като купувах мотора явно е бил с по гъсто масло, и това се чуваше но много леко, и човека ми каза че са му оставили по хлабави клапаните, и се излагах да го купя.И така реших да проверя клапаните, и направих буталото в ГМТ на белези обаче и 4-те клапана нямаха грам луфт, след което врътнах още може би половин оборот и всмукателните започнаха да имат луфт, и ги премерих 0.10мм бяха, завартях още малко и всукателните се затегнаха а изпускателните отлабиха, премерих ги 0.15мм, по мануала ги дават всмукателни от 0.05 до 0.10мм, и изпускателни от 0.13 до 0.17мм, мисля че съм в нормите?Стана ми чудно защо в ГМТ няма свободни клапани, понеже ги дават да се прави реглаж в ГМТ, аз два пъти вартях и все са натегнати, да няма нещо нередно?Освен това когато клапаните са свободни, нормално ли е кубилиците им да имат малко луфт като ги размърдам настрани, защото моите имат малко което ме навежда на мисълта че може би това тракане идва от там, или греша?Ако клапаните не са регулирани както трябва, моля някой който е запознат да каже точно как се правят!Иначе мотора пали върви, не пуши, не гърми ,общо взето нямам дертове.Благодаря Предварително!

  • #2
    От: Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

    Клапани се регулират в ГМТ в такт сгъстяване!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

      Малко по-подробно за това което ти казва Иван. 4-те такта се осъществяват при два оборота на коляновия вал и един оборот на разпределителния вал , затова буталото има две положения в Г.М.Т. На теб ти трябва буталото да е в Г.М.Т. в края на такт сгъстяване. Въртиш коляновия вал и следиш всмукателните клапани , те се отварят , продължаваш да въртиш , те се затварят и след половин оборот идва белега на правилната Г.М.Т. В това положение проверяваш луфта на всички клапани , всмукателни и изпускателни. И според мен това масло не е подходящо за този двигател , аз бих ползвал 20W50 за двигател с въздушно охлаждане.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

        Мерси колеги ще пробвам

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

          аз мислех да слагам 20W50 но един приятел ме накара 10W40,но определено ще сложа 20W50.А за кубилиците ,нормално ли е да имат малко луфт настрани, когато са свободни клапаните и трябва ли да ги сменя?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

            Колеги излезе друг проблем! Клапаните още не съм ги пипал,но днес реших да го покарам за да вида след като направя реглажа дали ще има някаква промяна.Опънах смукача, бензина е пуснат по принцип не го спирам, на второто завъртане запали,обаче от ауспуха излезе черна пушилка все едно гори гума и веднага изгасих.Какво може да е?Да е станало нещо с карбуратора или пък звездата, но от последното каране преди 5 дни нямах никакви проблеми.Какво може да е станало?Аз сега направо ме е страх да регулирам клапани.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

              За да нямат кобилиците странична игра са монтирани пружинни шайби между тях и капака. Ако не си регулирал клапаните в правилния такт, лесно се кривят.
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

                Днес отново запалих мотора,и нямаше черна пушилка, незнам какво се случи вчера че така взе да пуши черно, до сега не беше ми се случвало на никой мотор.Тези дни като ми остане малко свободно време ще направя реглажа на клапаните.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

                  Колеги може ли да си кажете мнението защото вече не знам какъв може да е проблема по мотора са сменени бутало сегменти клапани ангренажна верига разпределителен вал клапаните са напаснати и регулирани веригата е стегната

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Yamaha TT600E Bellgarda 97г

                    Ако клапаните си ги регулирал правилно, значи остава бутален болт да чука така!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X