Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За един съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За един съединител

    Здравейте. Търсих в търсачката, но не намерих информация, дали волговия притискател и феродов диск от 24-ка ще станат на м21 ? В смисъл без да се стърже или разпробива маховика и шлиците дали са същите ?
    “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

  • #2
    От: За един съединител

    Ще покажа темата на точният човек.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: За един съединител

      Здравей,
      Какво имаш в предвид под м21? Ако под това имаш в предвид някой от следните двигатели поставяни
      на УАЗ - УМЗ 451/414/417 (наричани погрешно м21) - не няма да стане. Отворите на притискателя не
      съвпадат, диаметъра на уазковия съединител е 250мм а на Газ 24 230мм и шлиците на феродовия диск са различни.
      Ако пък имаш в предвид Газ 21 там вече не знам.

      Коментар


      • #4
        От: За един съединител

        Газ 21 имам в предвид. Старата волга. Или по-просто казано става ли съединител от ЗМЗ 24 на ЗМЗ 21 мотор. Според мен и както знам, че братушките не обичат да правят много разлики в моделите би трябвало да стане. Нека някой по-светнат да каже. Мисля, че и двата бяха на 230 мм, но дали съвпадат дупките на маховика и шлиците на феродото ?
        Последно редактирано от beliptici; 10-04-18, 21:31.
        “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

        Коментар


        • #5
          От: За един съединител

          Може би няма да стане. Сега четох темата за УМЗ и ЗМЗ моторите и пише, че при 21-цата е с едрите шлици , а при 24-ката със ситните.
          “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

          Коментар


          • #6
            От: За един съединител

            Без разпробиване няма да стане / притискателя е с по малък диаметър/. Феродовия диск не става - шлиците са други. Но можеш да направиш - притискател от ГАЗ 24 с разпробиване и резби и феродов диск от Жук, Ниса/ който на диаметър е като на ГАЗ 24 , но шлиците му са като на УАЗ / М21/. С поздрав Борето

            Коментар


            • #7
              От: За един съединител

              Каква ти е идеята? 24-ковия е с по-малък диаметър и по-слаб...
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #8
                От: За един съединител

                Няма идея. Просто питане. Имам един от 24-ка, а един приятел има 21-ца и се чудехме дали ще стане.
                “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X