Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евротрип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евротрип

    Здравейте!Планирам пътуване от Кипър до Нордкап.Искам да опитам да отида и да се върна до най-северната част на Европа.Автомобила е 20годишна Toyota Cynos с десен волан.Искам да докажа,че и старите го можат.Предопчитам различен маршрут за отиване и връщане.Моля споделете опит и идеии.Благодаря!

  • #2
    От: Евротрип

    Миналата година пътувах до там,кажи колко дни си предвидил,за да ти кажа как да стане.
    878511557

    Коментар


    • #3
      От: Евротрип

      15 хил. км. с екзотичен за района автомобил може да донесе само отрицателни емоции.

      Коментар


      • #4
        От: Евротрип

        Добре е и да уточниш какви са ти очакванията? Нощувки в хотели, само въртене на километри или и разглеждане на забележителности (доколкото е възможно при такъв дълъг пробег)...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Евротрип

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          15 хил. км. с екзотичен за района автомобил може да донесе само отрицателни емоции.
          Еееееееее голяма работа го направихте.
          Колата е спортно двуместно купе Тойота модел преди 20 години от железните времена на автомобилостроенето сделана в Япония.
          Тръгвай с Тойотката и си свиpкай викам аз, все пак не отиваш в Афганистан.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Евротрип

            За колата не бих се притеснявал - знаете за онзи юнак (от Благоевград ли беше ? ) дето си направи самостоятелните нискобюджетни пътешествия до четирите океана - с Опелче Астра дърт дизел
            Последния път май бе тръгнал за Китай и Астрата (ама не онази, с която ходи до Владивосток - нея я бракувал, че съвсем изгнила, а бе взел същата Астра Ф, ама в малко по-свястно състояние ) реши да хвърля гарнитури, и човека просто си я хвърли - хвана влака до близкото летище и се прибра Такъв вариант е доста по-евтин при малко по-сериозна повреда отколкото да се опитваш да ремонтираш.. А ремонта на чуждо място ако има нужда от съдействие от местните, обикновено е лошо занимание - в 'жунглата - няма кой да го направи, а из белите страни - струва много $$$

            Но основното за да може да се даде коректен съвет при такъв въпрос е целта на пътуването и каква идея имаш за това пътуване - как пътуваш..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Евротрип

              Какво и е на колата,ние ходихме с 18 -годишни натоварени до козирката.
              Нямахме никакви сериозни драми,движихме се по график и не пропуснахме нито една резервация.
              С нова кола всеки може.
              Въпроса е, че за там си трябва много дни,инак не си струва пътя.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20525703_1626691557365561_5572094105003407084_n.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5785575Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20638976_1632010980166952_3317206728495513476_n.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5785576Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20841146_1640567439311306_4435927282920701669_n.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5785577Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9928.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5785578
              Последно редактирано от choko; 11-04-18, 00:06.
              878511557

              Коментар


              • #8
                От: Евротрип

                Снимките са орязани от форума. Или може би само аз така ги виждам?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Евротрип

                  Относно зимното пътуване - не смятам, че е разумно... Единственото преимущество което виждам е, че може да видиш северното сияние...
                  А негативите са доста - повишен риск заради пътуване в постоянен мрак/здрач. Елените по тези краища също са риск... Липсата на видимост към природните красоти. Някои от пътищата в Норвегия ги затварят през зимата... И т.н. и т.н.
                  За резервации - поне аз пътувах без такива... Карам докато ми бе приятно и когато решавам че е време за спиране - оглеждам в Букинга какво има наоколо...
                  Единствено около Нордкап и Хонингсвог срещнах трудности с препълнени хотели, та се наложи да се върна надолу 30-40км към хотел, където има място...
                  Имай предвид - колкото по-нагоре, толкова по-скъпо
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Евротрип

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Еееееееее голяма работа го направихте.
                    Колата е спортно двуместно купе Тойота модел преди 20 години от железните времена на автомобилостроенето сделана в Япония.
                    Тръгвай с Тойотката и си свиpкай викам аз, все пак не отиваш в Афганистан.

                    Проблемът не е само в това, че е рядък модел. 99,999% от маршрута минава през страни с ляво движение. Изоставянето на автомобил без бракуване не е толкова просто нещо в цивилизацията.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X