Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

    Здравейте, Христос Воскресе!

    Първо се извинявам ако има 200 такива теми, съжалявам, нищо не намерих точно за този модел и мотор, ако Ви е по удобно пратете няколко линка, ще Ви бъда много благодарен!
    Към въпроса. Наших се преди 2 години с един Пасат В5 АФН от село Труд, нямаше нещо което да не съм правил по нея, търпях и я правих но ми писна, октомври 2017 я продадох. От тогава търся пак ВАГ групата, но екземплярите са много зле.

    Мой близък продава Subaru Legacy 2.0SWISS 125 к.с. Automatic 2002-ра година. Колата е на 149500 км, реални. Карана е малко в БГ, обслужена и всичко както трябва. Гледах я отдолу, няма ръжда, няма удари, има малко омаслено от десния маншон на рейката, може би ще е евентуален проблем. Първото гърне след изпускателите е за смяна. Автомата превключва много добре по мои разбирания, първият автомат ми е който карам. Не лашка, не задържа на високи обороти, само от P надолу с малко усилие се мести лоста, не знам окей ли е това. Номер на рамата е този: JF1BH5LR52G055240, нямам идея от код на мотор, скорости и т.н, за това Ви го предоставям.
    И най важния въпрос, понася ли газ този мотор? Имам повече понятие от дизели, но бензина ми е чужд. Дайте съвет, кое да гледам, кое е важно, да обърна внимание в началото да не намразя и тази марка после а и себе си вече..
    Благодаря на Всички отзовали се. Ще се радвам да се запознаем, почти съм решил да я купувам. Преди ходех по сбирки, ще се радвам да продължа.

  • #2
    От: Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic
    1. Първоначално публикуван от Boichevv Преглед на мнение
      .... само от P надолу с малко усилие се мести лоста, не знам окей ли е това.

    Това за малкото усилие да не става когато си спрял на леко баирче?
    Принципно със всеки автомат (освен ако е идеално равно де) се работи така.

    Спиране:
    1. Намаляш и спираш с натисната крачна спирачка до спряло положение;
    2. Дърпаш ръчна спирачка без да отпускаш крачната;
    3. Отпускаш крачната;
    4. Местиш на П (трябва да се усеща много леко самото преместване)
    5. Гасиш;

    Тръгване:
    1. Палиш;
    2. Натискаш крачна спирачка;
    3. Освобождаваш ръчната без да отпускаш крачната;
    4. Местиш от П на Д (ако не се мести лесно не си спазил последователността)
    5. Изчакваш няколко (2-3) секунди автомата да поеме (ако натиснеш рязко газта автомата рита и се товари/чупи) и тогава отпускаш спирачка и даваш газ
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

      Здрав мотор, безпроблен автоматик.Понася газ без проблем.

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

        Благодаря за бързия отговор. Не съм обръщал внимание, но по скоро когато не е на ръчна, а е само нa P, тогава леко трудно се мести. Днес бях спрял на равно, но го правя по различно. Спирам, и държа спирачка, вдигам ръчната, местя на N, пускам спирачката, пак я натискам и тогава на P. После когато я палех, пак се премести с леко усилие от P на D. Утре ще я карам за последно, и ще пробвам начина описан от теб. Това със ритането го усетих, и е малко неприятно. Трябва да се подава по леко газ, и да се изчаква след като преместиш лоста.

        Другото което ми направи впечатление, днес на 20 градуса спрях пред гаража, тя пусна перката в този момент, отворих вратите на гаража ( не съм гасил колата ), помотах се вътре, перката угасна, отворих капака, гледах как е отдолу за 1ви път го отварях И след малко пак я пусна, примерно да имаше пауза 2 минути между изгасването на перката и повторното пускане, това нормално ли е? Пасата беше в духната гарнитура, знам какво е твърд маркуч, на тази не беше твърд, а нормално мек/твърд. Но беше доста топъл.

        Коментар


        • #5
          Re: Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

          Много здрав автомобил. 2.0 е здрава моторетка, не ми е създавал проблеми. Харчи обаче повечко от стандартните двигатели. 4х4 то му е повече от добро. В неизчистен сняг и лед няма спирка.

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

            Двигателят и изобщо моделът е много добър и безпроблемен. Ако си от София мога да ти препоръчм читав сервиз в който ще я проверят безплатно. За друг град ползвай Субару форумът. Там имат големи раздели за "черни" и "бели" сервизи по градове, между другото доста информативни.

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

              Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
              Двигателят и изобщо моделът е много добър и безпроблемен. Ако си от София мога да ти препоръчм читав сервиз в който ще я проверят безплатно. За друг град ползвай Субару форумът. Там имат големи раздели за "черни" и "бели" сервизи по градове, между другото доста информативни.
              Я кажи тоя сервиз
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

                Сервиза на Джовани, пускам линк и телефон.
                Джованни Ауто
                Обслужване и поддръжка
                Текущи и основни ремонти
                Монтаж на ГИ
                Иван Костадинов
                0878305342
                0899366111
                https://www.subaruclubbg.com/forum/v...p?f=10&t=12545

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

                  Поне до момента си ремонтирам всички каляски там и нямам никакви забележки. Огледът винаги е безплатен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

                    Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                    Поне до момента си ремонтирам всички каляски там и нямам никакви забележки. Огледът винаги е безплатен.
                    Благодаря!
                    Не търся нищо безплатно
                    Просто искам , човешко и професионално отношение
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за Subaru Legacy 2.0 automatic

                      И от двете по много там, обикновено съм пестелив на суперлативи. Когато може да стане-дата и час, спазени до минута, когато не може-рационално обяснение и насочване при възможност. Ценя времето си много и предпочитам такова отношение. Обикновено си планирам поддръжката на колите на пробег и имам планирани дати за обслужване, подобно на авиационната поддръжка. Напоследък карам по 1000 км/седмица и това спестява много неприятни изненади на път. Безплатният оглед е да кажем, човешкото отношение. И в моята основна професия спазвам този принцип, който ме познава, знае. Ама да не спамим в темата на човека, идеята ми беше да го насоча да си провери колата преди да я купи. Между другото, ако караш Субару има и други добри сервизи в София и из страната. Субару-форумът е доста полезен в тази насока и членовете са чувствителни и адекватни по тази тема.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X