Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект пежо 405 за офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проект пежо 405 за офроуд

    Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
    И като беше вдиганто "одървваше" ли се като ксатия?
    Питам понеже ми е интересно дали всички "със сфери" го правят! Имахме ксантия по едно време и го имаше това като екстра - но никой не го ползваше... много досадно беше!
    Одървянето не е "екстра", а положение за сервизно обслужване, ама и темата не е за Ситроен.

    ... а нивомата е нивомат, и е там за да работи като такъв, като компенсира нивото за да може трансмисията да не се кълчи и да работи коректно, особено при комбито ако е и понатоварено.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-04-18, 20:18.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #47
      От: Проект пежо 405 за офроуд

      През далечната 94-та имах Пежо 405 4х4 с двулитров мотор и 200к.с. Колата беше на една седмица от както беше излязла от магазина и струваше един куфар с пари. Вървеше като ненормална и наказваше много прехвалени бегачки. Купих я почти без пари на само 300 км. Доста катастрофирала, човака който я караше загина на място. Имах си друго купе и прехвърлих всичко, голям проблем се оказа кардана, отне ми няколко месеца да намеря кой да направи, тогава нямаше толкова инфо като днес. Колата се караше до преди години от мой приятел, който я продаде някъде навън за доста пари. Уникална кола.

      Коментар


      • #48
        От: Проект пежо 405 за офроуд

        Според описанието, трябва да е било 405 т16, а такова в Бг дори не е регистрирано, имало е само едно с дипломатически номера, внесено с ппомощта на френското посолство и никога не е било частна собственост! Поне така пишат в Пежо форума, много рядка кола, произведени 1000 бр. като част от тях са били за френската полиция!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #49
          От: Проект пежо 405 за офроуд

          Не е регистрирано, ама TI16 имаше с бургаска регистрация преди 23-4 години.
          Не мога да се сетя за цвета, но май беше бяло или светло сив металик.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: Проект пежо 405 за офроуд

            Само да уточним, че ТI16 не съществува, ако говорим за MI16 или MI16x4 не е същото, такива съм виждал много, ама Т16 е почти бутикова кола! Както и серийното 205 Т16!
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #51
              От: Проект пежо 405 за офроуд

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:015921016.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5791568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:015921020.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5791569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:015920985.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5791570Натиснете снимката за да я уголемите

Име:015921010.jpg
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:5791571Инфо от собственика Действително колата е закупена първа ръка от мен, проучването ми отне около два месеца, понеже нямаше никаква информация за нея никъде.........абсолютно никъде.

              За нея чух докато бях в чужбина и при завръщането ми се допитах до "СФА", но даже те не бяха информирани за нея от френските си колеги, които при запитване от страна на "СФА" попитаха " кой се интересува и знае за тази кола ??? ".

              Не искаха да я дадат в началото, понеже сме нямали нужните условия за да я наглеждаме и понеже всички бройки били вече с предрешена съдба и дестинация, това не ме спря ! Добрах се до телефоните на една дама, която беше отговорна за нашата зона (България и някои други държави наоколо), ударих я на тема чест и как така не може една голяма фирма като "Пежо" да си реорганизира складовата наличност по света и да удоволетвори един дългогодишен клиент с нещото, което най-много иска, както и не би трябвало в следващите 4-5 години една такава творба на Пежо да има сериозни проблеми ! Така стана, че една бройка предназначена за някой Швейцарски дебеланко попадна в Балкански ръчички (Моите).
              Оказа се, че действително не им е било много лесно, понеже общата бройка била 400 ( да, четиристотин ) за целия свят, от които цели 50 били резервирани за френската жандармерия
              Ducati è nel mio cuore.

              Коментар


              • #52
                От: Проект пежо 405 за офроуд

                Първоначално публикуван от the_animal33 Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]960069[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]960070[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]960071[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]960072[/ATTACH]Инфо от собственика Действително колата е закупена първа ръка от мен, проучването ми отне около два месеца, понеже нямаше никаква информация за нея никъде.........абсолютно никъде.

                За нея чух докато бях в чужбина и при завръщането ми се допитах до "СФА", но даже те не бяха информирани за нея от френските си колеги, които при запитване от страна на "СФА" попитаха " кой се интересува и знае за тази кола ??? ".

                Не искаха да я дадат в началото, понеже сме нямали нужните условия за да я наглеждаме и понеже всички бройки били вече с предрешена съдба и дестинация, това не ме спря ! Добрах се до телефоните на една дама, която беше отговорна за нашата зона (България и някои други държави наоколо), ударих я на тема чест и как така не може една голяма фирма като "Пежо" да си реорганизира складовата наличност по света и да удоволетвори един дългогодишен клиент с нещото, което най-много иска, както и не би трябвало в следващите 4-5 години една такава творба на Пежо да има сериозни проблеми ! Така стана, че една бройка предназначена за някой Швейцарски дебеланко попадна в Балкански ръчички (Моите).
                Оказа се, че действително не им е било много лесно, понеже общата бройка била 400 ( да, четиристотин ) за целия свят, от които цели 50 били резервирани за френската жандармерия
                Ако си бил ти, преди почти четвърт век, може и да си спомняш една среща на магистрална бензиностанция.
                Малко беше странно, докато караш с 230 MI16 на прекъсвач, да те изпревари друго 405 !

                ... и извинявай, че съм объркал "В" с "А".

                P.S. Добра инвестиция !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Проект пежо 405 за офроуд

                  Не съм бил аз,и жалко колата не е моя.
                  Ducati è nel mio cuore.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проект пежо 405 за офроуд

                    Ей тва сега да го опаткаш с шлайфа - какво офроуд творение ще стане...
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проект пежо 405 за офроуд

                      Само ми го дайте в ръчичките...
                      Шлайфове си имам три, на магазина е пълно с дискове.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X