Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект пежо 405 за офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проект пежо 405 за офроуд

    Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
    За чипосването няма какво да мисли човека, просто няма на какво да сложиш чип на тези двигатели... дет се вика тъпи дизели са поне тези до който съм се докосвал. Навремето имах Пежо 405 бензин и 205 1,9 дизел и мога да кажа само хубаво за тях. Задницата се вдига лесно на торсиони е, предницата обаче ще е играчка. имат добра страна не гният лесно и шанса да се намери добро купе в морга е голям.
    Има и един модел заден мост който е с подобно на Ситроен хидравлично окачване . Само че системата не е като при Ситроен с една обща хидравлична помпа която я върти двигателя а с електрическа .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Проект пежо 405 за офроуд

      Задния мост с хидравлика на 405 е от ми16, което както се каза и по-горе е мега рядък модел.

      Тия дърти кошове гният като консерва от пастет на дъното на езеро и шанса да се намери неизгнил вариант е близък до невъзможното.

      1.9д или тд, макар да е надежден и здрав мотор, не е най-доброто решение за такова возило. Не носи добре повишена мощност тоя чайник. Добър избор е да се търси 306 гти6 за донор, ако човек иска да има поне някаква сила в тая кола.

      Междувременно, ауди 80 каутро е далеч по-добър вариант, ило някое дърто субару. Двигатели много и все прилични, ходовата част е удачна за такива приключения. Здраво купе при ауди се намира лесно, субито най-вероятно ще е ръждилник.

      Изобщо... Тив мотивации за 405 да става т16 или някаква бегла реплика ги слушам от поне 10 години от разни фенове по форумите, а и не само. Същото важи к за 205. Феновете на френските коли имат понякога такива странни наклонности да летят в облаците. Аз също съм виновен в случая, щото и аз ходих по тая линия. Реално, можеш да направиш много читава кола изглеждаща като нещо от лудия макс, но не и нещо близко до т16ката. Като си решил, набухай му едни големи гуми, навирвай торсьона и бягай при някой да ти врътне едни фланци за отпред, ама ще получиш по-скоро трактор с тоя мотор отпред и с тая тежест.

      П.С. Може да звуча негативно, ама някак се нагледах нс подобен тип теми и се наслушах на такива разисквания и прехласвания по форумите и сбирките на френските фанатици.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #33
        От: Проект пежо 405 за офроуд

        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
        Задния мост с хидравлика на 405 е от ми16, което както се каза и по-горе е мега рядък модел.
        Аз на МИ 16 не съм го виждал качено но на няколко комбита редовно даваше проблеми .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Проект пежо 405 за офроуд

          Всички mi16x4 са с хидравлика отзад. Не съм виждал комбита с такова, ама и аз комбита многомтакива не съм и виждал, те си бяха почти толкова редки, колкото мишките навремето. Да подчертая, нормалното ми16, което не е 4х4, не е на хидравлика.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #35
            От: Проект пежо 405 за офроуд

            Хидравликата отзад е изключително проста система и няма никакви драми с нея.
            Но твърдостта на окачването е много чувствителна спрямо клиренса.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Проект пежо 405 за офроуд

              В тоя ред на мисли, една ксантия е в пъти по-адекватно решение за газене по къра само с предно.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #37
                От: Проект пежо 405 за офроуд

                Ако имаш здрави бъбреци. Карам Ксантии от 15 години.
                В нормално положение е прилично проходима. Вдигната е каруца и се окантарва.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #38
                  От: Проект пежо 405 за офроуд

                  Бе то ясно, че се одървя и в горно сервизно не е препоръчително да се кара с над 5км/ч, но пък си има доста по-приличрн клиренс спрямо стоково 405 като се вдигне.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проект пежо 405 за офроуд

                    MI16, TI16 и някои комбита са с нивомати.

                    ... ама вие верно я взехте насериозно тая тема.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проект пежо 405 за офроуд

                      Всъщност, за да има "нивомат", трябва да има и добавката х4 в заглавието на колата, т.е. да е 4х4 (има ги не само като "вентилирани" резачки, а и нормални - големи за модела - бензинки). На тях задния мост не е с торсиони и няма нищо общо с редовите 405 - носачте и лагерите им са като на братовчедския ВХ.

                      Иначе и аз оставам с впечатление, че стартиралия темата иска само леко да я повдигне и "разкраси" с подръчни средства и материали, вдъхновен от дакарския прототип, пък вие се вкарвате във филми за стотици хил. евра...
                      SUZUKI V-STROM 1000
                      Jeep Cherokee 2.5CRD
                      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                      о889 525 о74 - Владо

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проект пежо 405 за офроуд

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Предлагам да сметнеш с какъв бюджет разполагаш и да видиш дали за тия пари няма да излезе някоя джипка от пазара, проектирана и произведена като такава. Като изключим 1-2...примерно Нива, Самурай и УАЗ-ките, другото става за всекидневно каране.
                        Самурая що да не става за всекидневно ? Самурай имал ли си?

                        Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проект пежо 405 за офроуд

                          Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                          Всъщност, за да има "нивомат", трябва да има и добавката х4 в заглавието на колата, т.е. да е 4х4 (има ги не само като "вентилирани" резачки, а и нормални - големи за модела - бензинки). На тях задния мост не е с торсиони и няма нищо общо с редовите 405 - носачте и лагерите им са като на братовчедския ВХ.

                          Иначе и аз оставам с впечатление, че стартиралия темата иска само леко да я повдигне и "разкраси" с подръчни средства и материали, вдъхновен от дакарския прототип, пък вие се вкарвате във филми за стотици хил. евра...
                          Естествено, че говорим за Х4, като не съм сигурен дали съм виждал и комби само с предно и нивомат.

                          Казуса ми е бил интересен преди преди 25г. когато съм имал досег до MI16 и TI16, а и тогава съм правил сравнителни анализи с комбитата. След това вече не ми е представлявало интерес и съм позабравил.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проект пежо 405 за офроуд

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            ... като не съм сигурен дали съм виждал и комби само с предно и нивомат...
                            Съмнява ме, но и аз не смея да съм категоричен...
                            Също ми бяха интересни и ги имах (включително и ВХ) преди 20-ина години...
                            Но още помня едно швейцарско 405 SRi X4 (2.0i със 121к.с. - ако не се лъжа), което освен другите екстри като АБС и еърбег, имаше и копче като за ел.стъкло в багажника за регулиране на височината без да е запален двигателя... Седаните с двойно, въпреки че имаха сфера отзад, мисля че нямаха тая екстра...
                            SUZUKI V-STROM 1000
                            Jeep Cherokee 2.5CRD
                            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                            о889 525 о74 - Владо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проект пежо 405 за офроуд

                              И като беше вдиганто "одървваше" ли се като ксатия?
                              Питам понеже ми е интересно дали всички "със сфери" го правят! Имахме ксантия по едно време и го имаше това като екстра - но никой не го ползваше... много досадно беше!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проект пежо 405 за офроуд

                                Ако въпросът е към мен за Пежото - това въпросно комби не беше мое, но там идеята е да се свали, за да се товари удобно, или да се вдигне до стандартната височина, след като е натоварено. Не е мислено за офроуд каране, а за заснежените алпийски пътчета според мен. Та не знам дали е можело да се вдига максимално задницата, както сервизните положения на Ситроена. Ама най-вероятно е като него - в крайните положения просто няма ход на окачването и налягането в системата е или минимално, или максимално, та и няма как да вози меко.
                                SUZUKI V-STROM 1000
                                Jeep Cherokee 2.5CRD
                                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                                о889 525 о74 - Владо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X