Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Радиали

    А това означава ли, че осигурява по-голяма защита от мълнии? След вчерашната буря в Пловдив сериозно се замислих дали да качвам антени на покрива.
    Ако си мислиш, че си добър в нещо, значи тепърва започваш да се учиш!
    LZ1DLP

    Коментар


    • #17
      От: Радиали

      Не осигурява такова нещо.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Радиали

        За защита от мълнии трябват други неща.

        Впрочем ако радиалите са добре закопани могат (когато не се използва антената) заедно с мачтата да вършат и тая работа. Включително и без да го искаш.

        Изобщо, когато има осезаем риск от небесно електричество, високите антени трябва да са надлежно заземени, а радиолюбителят да висне по репитрите или във форумите.

        Коментар


        • #19
          От: Радиали

          Първоначално публикуван от BatMitio04 Преглед на мнение
          А това означава ли, че осигурява по-голяма защита от мълнии? След вчерашната буря в Пловдив сериозно се замислих дали да качвам антени на покрива.
          Антената за това стои най- отгоре, като главата. Ма не е тоя форум(не че те лъжат или крият нещо).
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Радиали

            Аз затова си направих антена от поцинкована тел и радиали от същия материал.КСВ-то й е същото като на фабричната, а в цената, разликата е огромна. ........Защитата от мълнии, въпреки заземяването е да се изключват антените от радиото.....опит от последната буря-изненада.....успях да се върна навреме, статиката не ме плаши...конекторите църкаха като малки електроженчета....
            LZ3YG

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X