Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аudi Q7 или Range Rover Sport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    ... По мотора почти всеки по-сериозен ремонт ти е свързан пак със сваляне на купето. Някъде съм чувал ...
    ЕЖК? Смяна на ангренажен ремък "по-сериозен" ремонт ли е?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #17
      От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

      Първоначално публикуван от Fallen_one Преглед на мнение
      Идеята ми е за градско ползване с доста често ходене до Германия.
      Знаем ли кой от двата модела е по чуплив и по нерантабилен?
      За цена виждам,че се движат сравнително еднакво.
      Кой от двата е по-“нормален” за поддръжка
      По търсене в карс.бг 2005-9 излизат 12 Спорта и 158 Q7
      Как мислите кой е по евтин за подръжка?
      Колко коли ще има за части в моргите?

      Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
      Синята кръв ... на англичанина с индийски корени ...
      Това пък много ме забавлява
      2005-2009 Рейнджа си е чист Форд
      Последно редактирано от rosen_offroad; 06-04-18, 20:40.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        ...Това пък много ме забавлява
        2005-2009 Рейнджа си е чист Форд
        То и това не е повод за гордост ...

        Коментар


        • #19
          От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

          Не съм подробно запознат с всички мотори на това нещо. Т.е. не знам дали на моделите с ремък е възможно да се смени без да се вади купето. Има обаче мотори с верига. Бензиновите V8 май бяха всичките на вериги, по два броя към всяка страна, с няколко броя обтегачи. Това не знам как мислиш да се смени без да се извади купето. Колкото и да карат тия вериги, не са вечни.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

            За RR Sport нямам лично мнение,но личното ми мнение за Q7 е че не е здрав автомобил.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #21
              От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

              Първоначално публикуван от Fallen_one Преглед на мнение
              Идеята ми е за градско ползване с доста често ходене до Германия.
              Знаем ли кой от двата модела е по чуплив и по нерантабилен?
              За цена виждам,че се движат сравнително еднакво.
              Кой от двата е по-“нормален” за поддръжка
              Дай по-подробна информация: Средно какъв пробег ще има на година? Цена на закупуване? На кой мотор си се спрял и на двете коли? Колко време ще остане при теб автомобила?

              Чисто теоретично ако вземеш добре поддържан автомобил на реални километри е възможно да го експлоатираш относително безпроблемно и след това да се отървеш, защото както виждаш тези автомобили не се славят с изключителна надеждност, поради една или друга причина!

              Като оставим на страна колко е рентабилно да се ходи "доста често до Германия" с подобен автомобил, предполагам, че като приоритет ще е това колата да не аварира на пътя. Същевременно и двете коли са достатъчно сложни, за да не може да им се окаже първа помощ на някоя отбивка на магистралата, така че най-общо казано това което трябва да гледаш преди покупката е: Всичко!

              Коментар


              • #22
                От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

                Първоначално публикуван от Fallen_one Преглед на мнение
                Идеята ми е за градско ползване с доста често ходене до Германия.
                Извинявам се за любопитството, ама при това използване за какъв Ви е който и да е от двата? То верно в града кафенета много, ама в Германия никой няма да се впечатли от която и да е от цитираните- гаранция! А разходите = рентабилност, дори и без да се "чупят". нямат нищо общо с "нормална", даже и "имиджова" кола......
                Венцислав Петров
                Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                0889 62 8четири 6четири

                Коментар


                • #23
                  От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

                  Ако не те бърка разхода вземи рейндж роувър суперчардж, поне като не е в сервиза ще ти е кеф да го караш за разлика от умрелите дизелови параходи.


                  Коментар


                  • #24
                    От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

                    Ако за теб е кеф да засилваш 4стаен мезонет и да се клатиш като параход в открито море...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

                      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                      Ако не те бърка разхода вземи рейндж роувър суперчардж, поне като не е в сервиза ще ти е кеф да го караш за разлика от умрелите дизелови параходи.
                      От ауди са помислили как да няма умрели дизелови параходи.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        От ауди са помислили как да няма умрели дизелови параходи.
                        SQ7 ли имаш предвид или V12 дизела, който е най-безсмисления двигател на всички времена.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

                          Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                          ............ или V12 дизела, който е най-безсмисления двигател на всички времена.
                          Тоя дизел не спечели ли 24ч. на Льо Ман?
                          Не, че това е критерий за надежност, но такъв е живота.
                          И на Ауди-то се сваля ДВГ за смяна на агренаж, както и на други нови премиум автомобили. Това обаче не значи нищо за хората които си имат пари и искат имидж - купуват, плащат си подръжката и карат премиум автомобил.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

                            Както си личи от подписа ми, не мога да давам съвети от 0000 но имам преки наблюдения от RR Vogue 2003, 3.0 Diesel+ чип както и RR HSE, 2008 3,6 V8 Diesel . Трилитровия на BMW е доста по лаком дали защото е по стар .. 3,6,V8 смея да твърдя е доста икономичен на пътя (имайки предвид аеродинамиката на батал) вътре лукса е на ниво и доста удобен за дълги преходи. Правиш 1000 км без да имаш усещането за слабост . Наскоро ми се наложи да обиколя БГ за един ден и като се отчете фактора че гоня 50г., карам с очила ... вечерта спокойно си пих ракийката и салатката докато с др. автомобили просто съм се просвал на дивана като труп . Относно ремонтите ... мисля че няма автомобил от този клас да съчетава евтина поддръжка и лукс. Основното е когато нещо се "обади" да се действа на момента, иначе ефекта от доминото е портфейлостопяващ.
                            Стигал съм до разход 9/100 но това е при 90км/ч без да бързам, ако се кара 120/130- 10,5л/100км или 11 зависи от крака. Градското .. ами просто не го засичаме. Ако искаш евтино градско е по добре VW Polo или подобно.
                            Дано поне малко съм бил полезен!
                            Yamaha XV1900-личен
                            Range Rover L322, 3.0 td6 Vogue-за кучето, 3.6/272 PS 2008- на детето
                            JEEP WJ4,7-продаден със сълзи на очи
                            Daihatsu Rocky Fourtrak отново ме усмихна

                            Коментар


                            • #29
                              От: Аudi Q7 или Range Rover Sport

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Тоя дизел не спечели ли 24ч. на Льо Ман?
                              Не, че това е критерий за надежност, но такъв е живота.
                              И на Ауди-то се сваля ДВГ за смяна на агренаж, както и на други нови премиум автомобили. Това обаче не значи нищо за хората които си имат пари и искат имидж - купуват, плащат си подръжката и карат премиум автомобил.
                              Може да има някаква сходна концепция с двигателя от колата за Льо Ман, но моята мисъл е, че гори като голям бензин, но е доста по-спрял. Също така си е почти екзотика не само по-нашите ширини, а като цяло, което въобще не е добре предвид това, че най-новите Q7 V12 са може би вече 7-8 годишни. Не случайно този мотор Ауди доста бързо го спряха.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X