Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско за ОФА ТДС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виско за ОФА ТДС?

    Привет, колеги! Виското на фронтерката ми се предаде и не намирам ново никъде. Дайте идея за подходящ заместител или място от където да купя подходящ.

    Оригиналния е смешните 1000лв и го намирам само на едно място.

    Обмислям и дали направо да не мина на електрическа перка. Имам една даже, която се търкаля из гаража.

    Не ми се иска да откеивам топлата вода, та ще се радвам, яко някой може да сподели готово решение.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

  • #2
    От: Виско за ОФА ТДС?

    Заповядай: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8140

    Коментар


    • #3
      От: Виско за ОФА ТДС?

      Перка, дифузор и датчик + реле, бушон, и си готов! За управлението на перката мога да ти дам много идеи, пиши на лични ако се интересуваш, че да не се повтарям и потретям по темите. Перка и дифузор търси по моргите, или дори нови съм срещал в ebay на прилични цени далеч под 1000лв.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Виско за ОФА ТДС?

        За един разговор в рамките на минута.
        160лв. Ф160mm и се хваща с три болта, това ли е ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Виско за ОФА ТДС?

          Благодаря за идеите на всички и помощта! Понеже все бързам нещата да се случат и днес преди да успея да видя на всички мненията поръчах виско за чероки XJ 2.5 VM. На теория трябва да станат нещата. Имам едно постоянно зацепено виско от WJ 3.1, което също пасва горе-долу на мястото. Междувременно, поне си свалих радиатора и го измих колкото можах вътрешно и външно, отстраних и останките от нещо пернато от него. Мислих да го правя и с интеркулера това, но не остана време, а и е доста неприятен за сваляне.

          Най-много да се наложи да направя дистанционен фланец, за да изнеса малко перката. Виското от 3.1 пасва по този начин или с обърната на обратно перка. Като дойде черокското ще снимам и ще покажа след това как и дали всичко пасва. Стискайте палци.

          Джоу, искрени благодарности за помощта с търсенето. За съжаление чак преди малко се добрах до колата пак, поради семейни ангажименти и нямах възможност да пратя ВИН-а за да търсим оригинално и на други места.

          Управлението на ел. перка не е проблем, нито монтажа, ако трябва да съм честен. Из форума има добри идеи за монтаж и подходящи перки. Управления за ел перки съм правил не веднъж, та и това хич не е проблем. Въпроса беше по-скоро как ще му понесе на VM-а охлаждане с електрическа перка. На вояджърите си е с ел перки, щото е напречен, ама вояджъра не върти 31-ци и е една идея по-аеродинамичен от фронтерата, а на тегло са на кантар. Мотора там реално не се товари толкова.

          Виското на VM-а е с 4 болта. Ето и как изглежда виското от Черока, което поръчах. За съжаление ще пътува няколко дни, ама хубавите работи ставали бавно.
          Прикачени файлове
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #6
            От: Виско за ОФА ТДС?

            Дано да стане. Ако удариш греда, свиркай, пък с квото мога ше помагам.

            Лично аз не харесвам варианта с преправянето с ел. перка, освен ако не е за състезание, а и както е казал народа "много автомати - слаби резултати".
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Виско за ОФА ТДС?

              То и аз заради това реших да се придържам към виското. Иначе събрах на бързо 3 различни перки, които горе-долу пасват, но ми е много краен вариант това.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #8
                От: Виско за ОФА ТДС?

                Виското пасна без никакви модификации и преправяния. Ето и снимки за сравнение с фронтерското:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180411_124351.jpg
Прегледи:1
Размер:672.6 КБ
ID:5785598

                Ето и как изглежда с перката:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180411_130048.jpg
Прегледи:1
Размер:485.0 КБ
ID:5785599

                Болтовете обаче на виското за черокито и на фронтерското са с различна стъпка на резбата. Не съм мерил, но ползвах болтове от друго виско, което имах от wj 3.1. Новото в комплекта нямаше.

                Номера по каталог на виското за XJ 2.5 vm е:
                Chrysler - 52079443
                NRF - 49577
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X