Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водородно почистване на ДПФ филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Водородно почистване на ДПФ филтър

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    Колко познавам където карат на газ че евтинко и екологично пък не отчитат разхода на масло литър на хиляда километра.
    Добре е, че тези които познавате карат на газ,а не бензин, защото ако е вярно твърдението ВИ ..... ще е "чудо"!!!

    Коментар


    • #32
      От: Водородно почистване на ДПФ филтър

      Не знам - досега веднъж съм минавал ГТП с дизелака.. Евро 5В (няма Адблу)... Газ-анализатора въобще не се и замисли да отчете нещо - стрелката там не мръдна...
      Кара се основно градско, като последните месеци - средна скорост около 20км/ч, защото имах и единични излизания извън града (около 8% от пробега) по третокласно пътче със завои... Разходът ми също скочи над 13л/100км защото в града средната ми скорост е около 10км/ч... Общо взето - напълно неподходящ режим за ДПФ..
      Снощи проверих как е ситуацията - 70% запълване на филтъра, последна регенерация преди около 320км (учуди ме, защото предните регенерации при по-леко градско шофиране бяха през 100-120км)...
      И друго - 'градската' регенерация при мен чисти филтъра до около 7% остатъчни сажди... Докато шофирането извън града и по магистрала не го смъква под около 35% (ако е по-чист филтъра - зацапва го до това ниво)...
      Но явно въпросът не е само до поддръжка, но и до модел на дизелака - колеги са се оплаквали, че тръгне ли регенерация, колата почва да пуши?!!!
      При мен специално съм гледал и мирисал отзад ауспусите при регенерация - излизат МНОГО горещи напълно прозрачни газове с леко променен мирис (абе новите дизели не миришат на нафта като старите )..
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Водородно почистване на ДПФ филтър

        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
        Че тя отровата от там идва де.
        Че са евтини и в едно семейство вместо един на всеки по един автомобил.
        Колко познавам където карат на газ че евтинко и екологично пък не отчитат разхода на масло литър на хиляда километра.
        Я дай по-подробно? Карам само коли на газ и до сега единствения разход на масло е бил от течове, които са отстрянявани веднага след откриване. Не мога да гледам капки под колата, освен от конденза на климатика, а като гледам всички паркинги са яко оляти с масло. За пръв път май чета за горене на масло от газ?
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #34
          От: Водородно почистване на ДПФ филтър

          Колите с газ и масло харчат повече, и гуми, и филтри - абе всичко. Повече се карат просто.

          Пак по тази причина и по-бързо достигат до дереджето 1л/1000км масло.

          Коментар


          • #35
            От: Водородно почистване на ДПФ филтър

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Колите с газ и масло харчат повече, и гуми, и филтри - абе всичко. Повече се карат просто.

            Пак по тази причина и по-бързо достигат до дереджето 1л/1000км масло.
            Сиреч, колкото по-яко живееш, и се кефиш на живота, и се гътваш по-рано?

            Нещо не ми се връзва, ама ти си знаеш.

            Коментар


            • #36
              От: Водородно почистване на ДПФ филтър

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Сиреч, колкото по-яко живееш, и се кефиш на живота, и се гътваш по-рано?
              Много интересно и според зависи кой какво разбира и харесва като кеф в живота.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #37
                От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Добре е, че тези които познавате карат на газ,а не бензин, защото ако е вярно твърдението ВИ ..... ще е "чудо"!!!
                Какво му е чудното литър масло на хиляда километра?
                Има и по трагични случаи,колата върви докато спре и тогава се прави.Вие къде живеете бре,това че вашите автомобили не са като на другите нищо не означава.Повечето хора не ги вълнува това.Нали върви!
                Бил съм свидетел в магазин за авточасти иде наперен човек възр.около 60г.с работната синя манта и в ръцете стара хавлиена кърпа увит разглобен турбо компресор.И пита продавача дали има лагерче за него!
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #38
                  От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Това не доказва нищо, освен че дпф не е идеална технология, а има своите ограничения и своите изисквания.

                  Тия единици за които говориш подозирам че са барове налягане преди филтъра.
                  Trubungswert (P) [1/m] max 0.5 Това е записано в документа .Аз лично не намерих от първо търсене и не съм се задълбавал да търся по настойчиво . Не разбирам защо се редактира и не може да бъде изписано правилно с умлауд .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                    Какво му е чудното литър масло на хиляда километра?
                    Има и по трагични случаи,колата върви докато спре и тогава се прави.Вие къде живеете бре,това че вашите автомобили не са като на другите нищо не означава.Повечето хора не ги вълнува това.Нали върви!
                    Бил съм свидетел в магазин за авточасти иде наперен човек възр.около 60г.с работната синя манта и в ръцете стара хавлиена кърпа увит разглобен турбо компресор.И пита продавача дали има лагерче за него!
                    Чудното е защо се преписва на газта? От газ има потенциални проблеми като прегорели клапани, изгнили гарнитури и други. Повишен разход на масло не съм чувал? Нещо от клапаните или?
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Чудното е защо се преписва на газта? От газ има потенциални проблеми като прегорели клапани, изгнили гарнитури и други. Повишен разход на масло не съм чувал? Нещо от клапаните или?
                      Че кои го предписва на газта?Нещо не си ме разбрал.
                      Имах предвид че карат на газ и се мислят за еко с този разход на масло.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        Че кои го предписва на газта?Нещо не си ме разбрал.
                        Имах предвид че карат на газ и се мислят за еко с този разход на масло.
                        Извинявам се, не съм те разбрал правилно. Само като погледнеш някой случаен паркинг колко е олят с прясно масло и ти става ясно какви кочини се движат по улиците.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                          Ма тия бензин-газ какво общо омат с ДПФ?!
                          А нафтовите печки без такъв не плюват частици.И не гОрат масло?
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Ма тия бензин-газ какво общо омат с ДПФ?!
                            А нафтовите печки без такъв не плюват частици.И не гОрат масло?
                            Много скоро и те ще имат
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                              Тези без ДПФ няма как да им се сложи ... Управлението на състоянието на ДПФ е доста сложно...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Тези без ДПФ няма как да им се сложи ... Управлението на състоянието на ДПФ е доста сложно...
                                Има универсални, без управление. Май ще слагам такъв на Савиема че ме е срам какво излиза отзад.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X