Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia SR 50 DiTech-проблем. Не мога да се справя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aprilia SR 50 DiTech-проблем. Не мога да се справя

    Здравейте,

    Имам проблем със скутера, който след зимата започна да прекъсва, да гърми в гърнето и да не може да се изфорсира.
    Явно проблемът е известен в скутер средите, защото има писано, но няма ясно решение.

    Става въпрос за 2T инжекцион.

    Нова свещ, бензиновата помпа работи, пали. И до тук.

    Имате ли някой другар, който да препоръчате? Или някой който е запознат с проблема.

    Поздрави,
    Вико

  • #2
    От: Aprilia SR 50 DiTech-проблем. Не мога да се справя

    Вико, ето телефон на сервиза на Априлия, където аз съм ходил: *087 8505153‬ - Петър. По спомен беше някъде около Лъвов мост.
    Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
    BMW F650CS
    Радо о885 5о 59 5о

    Коментар


    • #3
      От: Aprilia SR 50 DiTech-проблем. Не мога да се справя

      Давайте предположения.

      Помпата работи и доставя горивото.
      Инжекторът работи, свеща работи, но се зацапва веднага след поставянето.
      Пали веднага и от раз.
      Не може да се изфрсира.
      Имало някакъв въздушен компресор, който набивал въздуха с 4 бара налягане. /още не съм го открил, за да го проверя/

      За мен е или от смес или от искра и нещо от ECU-то.

      Видими проблеми: Пали и не може да се изфоорсира над 3000 rpm. Почва да се дави, да припуква в гърнето при навиване на масура.
      При два три пъти подкачане с помпата от кик суича, след запалване успява да се изфорсира. За 2 секунди и съответно пада отново на 3-4000 rpm.

      Опитах и със "разбиращи от сферата" скутер сервизи, представителство на Априлия - всеки дига ръце.

      Коментар


      • #4
        От: Aprilia SR 50 DiTech-проблем. Не мога да се справя

        Тая техника с какъв дебитомер е?
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Aprilia SR 50 DiTech-проблем. Не мога да се справя

          Не работи въпросния компресор, както си го описал ти - много често срещан проблем при тоя двигател. Отделно О-ринговете на инжекцията се прецакват.

          http://www.apriliaforum.com/forums/a...6&d=1367870792 - цък на този линк и свали ръководство с грешки. Машинката е умна и има диагностика, не знам кой точно е твоя модел и година, може би е същия от въпросната тема.

          Ето и една полезна темичка, в която може да прочетеш много полезни неща за тая машинка - странен двигател е точно това Морини.

          http://www.apriliaforum.com/forums/s...et-and-Manuals

          Поздрави, Ицо.

          Коментар


          • #6
            От: Aprilia SR 50 DiTech-проблем. Не мога да се справя

            Благодаря за изчерпателното мнение. Разчетох и аз по форумите.
            Остава да замеря този компресор. Инжекторът е с добри уплътнения, сменихме едно което имаше проблем при него.

            Двигателят е от най-новите на Piaggio. Те са три варианта на DiTech. Морини е предишния мотор пред 2007 година.

            Коментар


            • #7
              От: Aprilia SR 50 DiTech-проблем. Не мога да се справя

              Да споделя. Свеща беше нова. Проверка на компресора, помпата и запалването показа, че всичко е в норма. Последното преди да се откажа, беше да купя нова свещ. Разчетох се отново във форумите... Оказа се, че били много капризни. /АЙДЕ БЕ /
              И трябва да е свещ с топлинен индекс - 7. Моята беше 8. Купих Denso IU22 ...и пропя. И сега всичко е 6.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X