Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честотен инвертор, препоръка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Честотен инвертор, препоръка ?

    Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
    За смъкване оборотите наполовина най-вероятно няма да има нужда от ел.вентилатор. Според мен по-добре си вземи един честотен регулатор, вече доста поевтиняха. Българските на Електроинвент са по-евтини, но и по-често дефектират. Ремонта обаче рядко е над 40-50лв. За сравнение Omron J1000 1,5 .kW монофазен (като за Ронин ) е в момента 432лв. без отстъпката. Твоя е наполовина като мощност, може да е около 300 и малко лв. Само трябва да обърнеш мотора от звезда на триъгълник. При 25Hz (наполовина обороти) няма да имаш проблем със загубата на въртящ момент.
    Пропуснах - посочената цена е без ДДС, но може да се вземе и без фактура.
    Ще съм ти много благодарен ако пратиш линк към конкретен модел, който да захранва монофазен двигател около 1000вата от монофазна мрежа че аз нещо се обърках
    и мога ли това чудо на техниката да си го направя с контакт и щепсел и да го ползвам на различни места с различни двигатели (все монофазни)
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #47
      От: Честотен инвертор, препоръка ?

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Ще съм ти много благодарен ако пратиш линк към конкретен модел, който да захранва монофазен двигател около 1000вата от монофазна мрежа че аз нещо се обърках и мога ли това чудо на техниката да си го направя с контакт и щепсел и да го ползвам на различни места с различни двигатели (все монофазни)
      За монофазен двигател 1,1kW работния ток, според модела, е в границите 7-7,45А (провери за всеки случай твоя). С изходен ток 8А и захранване 230V е например модела Omron CIMR-J7*ZB1P5. Мощността му е 1,5kW, но за трифазен двигател при захранване 3х230V (в общия случай при свързване "триъгълник"). За захранване на монофазния двигател трябва да го включиш между два от изходите, третия не го ползваш. Омрон се продава от представителите в БГ - Гемамекс, Сител или Симел (преди години се разделиха). В интернет намирам и доста други търговци. Преди месец, по спомен, цената беше около 432лв без ДДС.За целта съм ползвал и Siemens Sinamics V20, но Omron-а по ми допада.В горните постове беше описано.Извинявам се за късния отговор, но напоследък нямах време да влизам във форума .
      Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

      Коментар


      • #48
        От: Честотен инвертор, препоръка ?

        Попаднах и на това устройство на "Интиел". Не съм го ползвал и не мога да кажа дали ще свърш работа, цената обаче е много по-ниска.
        http://intiel.com/online-shop/save-energy-relay-rm2
        Да не ме скастрят само, че май имаше проблем с пускането на линкове.
        Опс, грешка, линка е за трифазния модел. Монофазния е за 129,60лв.
        Последно редактирано от l.m; 04-05-18, 19:48. Причина: допълнение
        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

        Коментар


        • #49
          От: Честотен инвертор, препоръка ?

          Интиелския го имах на вентилатора на котела. Сега, с новия контролер, отпадна от експлоатация. Не съм имал проблеми с него. Ето това е: http://intiel.com/products/air-condi...hronous-motors
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • #50
            От: Честотен инвертор, препоръка ?

            А в какви граници горе-долу регулира оборотите, има ли поне усилване на въртящия момент при ниски обороти? За вентилатора не е от голямо значение, но за бормашината е важно, особено като се натовари.
            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

            Коментар


            • #51
              От: Честотен инвертор, препоръка ?

              Вероятно показаното на последния линк е фазов регулатор. При тях няма никакви екстри.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #52
                От: Честотен инвертор, препоръка ?

                Еее, не ми се вярва, фазовия регулатор струва 5-10 лева и става за регулиране на активни товари (нагреватели, лампа с жичка) или колекторни мотори. За асинхронния трябва честотно регулиране.
                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                Коментар


                • #53
                  От: Честотен инвертор, препоръка ?

                  Ползват ги и за асинхронни двигатели. В разни вентилационни системи са ми попадали подобни в полезрението.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Честотен инвертор, препоръка ?

                    Аз май бях пробвал преди време и не стана да регулира асинхронен мотор. На вентилатор беше. Ако ставаше, нямаше да давам в пъти повече пари за честотно. Сигурен ли си че е било фазов регулатор?
                    Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Честотен инвертор, препоръка ?

                      Прочетете и инструкцията. Там доста неща се изясняват. http://intiel.com/wp-content/uploads...eg_asyn_bg.pdf
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • #56
                        От: Честотен инвертор, препоръка ?

                        Даа, не бях чел инструкцията, благодаря.
                        П.п: В описанието никъде не се казва какъв тип е регулатора. Свързването е като на фазовия (силовата част), но все пак не е гаранция.
                        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Честотен инвертор, препоръка ?

                          Вероятно и тоя е фазов. Това за което споменах по-нагоре, беше фабричен чарк, правен за тая работа. Май беше за вентилатор. Като кинкалерия беше доволно сложен, на фона на фазов регулатор за "лампа".
                          Тънкият момент е регулаторът да работи адекватно с индуктивен товар, че не всички се справят добре. Започват да изпускат полупериоди на мрежата, да пускат само единия и всякакви от тоя вид, което може да е фатално за подобен товар.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Честотен инвертор, препоръка ?

                            Всички така наречени "бюджетни" климатици са с фазов регулатор на вентилатора на вътрешното тяло, чийто двигател е обикновен асинхронен монофазен с кондензатор. Особеното е хол датчик за обороти за обратна връзка. С годините се доказа като добро решение, като се има предвид, че се поддържат три или четири скорости.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Честотен инвертор, препоръка ?

                              Благодаря за инфото, това не го знаех, научих нещо ново. Ако пак ми се наложи да правя нещо подобно, ще пробвам и този вариант - щом работи, е много по-евтино решение. Да не говорим, че понякога на клиента като му кажеш цена от порядъка на 300-400лв. и сделката приключва
                              Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Честотен инвертор, препоръка ?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:т6.jpg
Прегледи:1
Размер:520.2 КБ
ID:5788296

                                Имам един такъв честотен преобразувател, но нещо на мога да го накарам да тръгне от 20 херца,винаги тръгва от 0,1 херц. Другото което ме интересува е дали може да спира автоматично след, като си развърти оборотите.
                                Сега е с тези настройки;
                                Fts-60
                                dcc-20
                                Acc-600
                                Jpf-20

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X