Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
    А луфта ли причуква? Че луфт по кутиите винаги има.
    Чуква на тръгване при по рязко отпускане на съединителя,после не се усеща,мислех че е каре на кардана,можех да се обзаложа,понеже е сходно по симптоматиката,па и там се чуваше..
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

      проблема е в кутията, задната капла няма отношение..

      аз съм бъркал там и тоя луфт не е нормален, от кутията е

      белата, ти от линка, който си постнал - в No.4 ли се съмняваш?
      You'll never find out - I got no key hole....

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

        Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
        проблема е в кутията, задната капла няма отношение..

        аз съм бъркал там и тоя луфт не е нормален, от кутията е

        белата, ти от линка, който си постнал - в No.4 ли се съмняваш?
        Абсолютно,на теория няма какво да е друго.Днеска ще видим и на практика....
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

          Изглежда,че поради високите температури,при тези мотоциклети са по-големи луфтовете в скоростните кутии.Затова при студен мотор се усежат и чуват различни "тракания".Провери луфта на загрят двигател.
          При мен го имаше същия проблем.В скоростната кутия имаше масло Мотул.След смяната с масло за хипоидни зъбни предавки,каквото е по каталог,шумовете почти напълно изчезнаха.Скоростите включват много "мазно

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

            Всичко е като ново,луфтовете са допустими в кутията,няма паднала циментация,даже съединитела е на 70%,имаше лек луфт в шлиците към кардана,но не са износени..,не видях никакъв проблем,ще го съдера от каране ,изгуби ми два дена да разглобявам и сглобявам.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

              а к'во причуква?аз днес работих по скорости от бмв от същото поколение, но на K1200 - луфт няма, мога да снимам докато е долу всичко
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

                Концепцията причуква. Предвид начина на зацепване на скорост е нормално да има луфтове от порядъка на 20-25 градуса. Включвате на първа, бутате напред назад и се забелязва колко е луфта в трансмисията. Ако решите да разглобявате редукторите от тази генерация или преди нея, имам инструменти за ваденето на предния пиньон, другото е лесно. Имам и станок за закрепване на редуктора за разглобяване и сглобяване, усилията от 200 nm и повече не ги усеща.
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

                  аз все си мисля, че цялата драма е продиктувана от причукване, което сега се е появило...
                  You'll never find out - I got no key hole....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

                    Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                    Всичко е като ново,луфтовете са допустими в кутията,няма паднала циментация,даже съединитела е на 70%,имаше лек луфт в шлиците към кардана,но не са износени..,не видях никакъв проблем,ще го съдера от каране ,изгуби ми два дена да разглобявам и сглобявам.
                    Смени маслото в ск.кутия с препоръчано за хипоидни скорости, ако не е такова.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

                      Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                      Концепцията причуква. Предвид начина на зацепване на скорост е нормално да има луфтове от порядъка на 20-25 градуса. Включвате на първа, бутате напред назад и се забелязва колко е луфта в трансмисията. Ако решите да разглобявате редукторите от тази генерация или преди нея, имам инструменти за ваденето на предния пиньон, другото е лесно. Имам и станок за закрепване на редуктора за разглобяване и сглобяване, усилията от 200 nm и повече не ги усеща.
                      Да,има си хлабина точно от 20-сетина процента,но всичко си е нормално,не отчитам проблем,видимо няма нищо,освен причукване в шлиците...,може от там да е било,утре като го събера,ще го тествам пак..
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

                        по ръководство ли действаш? имаш ли всички оргинални мазила?

                        питам те, защото аз имам всичко и ще идвам утре до Стара Загора - да мина да те видя и ако трябва да ти донеса нещо?
                        (трябва да знам до 18:00 днес ако ще трябва да взимам нещо)
                        You'll never find out - I got no key hole....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

                          Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                          Ако решите да разглобявате редукторите от тази генерация или преди нея, имам инструменти за ваденето на предния пиньон, другото е лесно. Имам и станок за закрепване на редуктора за разглобяване и сглобяване, усилията от 200 nm и повече не ги усеща.
                          Вече имам необходимите инструменти и за следващата генерация редуктори (final drive)











                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

                            Gnome Rhone AX2 800 1938
                            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                            Husqvarna Te 510 1989
                            Argvmentvm ad novitatem

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

                              Ше зема да ти стана чирак. Много харесвам интелигентно да се работи!
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за отстраняване на свободен ход при GS 1150

                                Тези "стендове" за редукторите, въпреки неугледния вид, работят. По първия на снимката, този за по новия тип редуктор, има промени, при които са премахнати временно използваните шайби. Втората стойка за по стария тип редуктор се наложи да я направя много набързо, за да сменя семеринг на пиньона на един редуктор. Преди това имах още една подобна направена. В процес на изработка съм на стойка като дадената в менуала, с лека модификация.
                                Gnome Rhone AX2 800 1938
                                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                                Husqvarna Te 510 1989
                                Argvmentvm ad novitatem

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X