Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на компресор на климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на компресор на климатик

    Здравейте,

    Имам Хюндай Санта Фе 2005г. дизел. От известно време се чуха шум при работа на двигателя. Отидох в ИНД за диагностика и ми казаха, че е компресора на климатика като казаха, че нов струвал 2000 лева Доста четох в интернет, но не успявам да се реша точно къде да отида за да ми рециклират компресора. Ще съм много благодарен, ако някой може да ме насочи къде да отида ( аз съм от гр.София).
    Благодаря предварително!
    Хубав ден
    Венци

  • #2
    От: Ремонт на компресор на климатик

    Ако ромоли при изключен климатик, най-вероятно е лагера на електромагнитния съединител. Смяната му не е толкоз страшна.
    И аз имам климатични драми (малко по сериозни) та съм набелязал един сервиз http://www.autofrostcomfort.com
    Нямам никакви отзиви за услугите които извършват.
    Последно редактирано от Ясен; 02-04-18, 12:33.
    A Lone Rider

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на компресор на климатик

      Първоначално публикуван от galinvayov Преглед на мнение
      Ако ромоли при изключен климатик, най-вероятно е лагера на електромагнитния съединител. Смяната му не е толкоз страшна.
      И аз имам климатични драми (малко по сериозни)
      От тях си купих сиединител за климатика. Доста са в час, имат много части.
      Последно редактирано от Ясен; 02-04-18, 12:32.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на компресор на климатик

        Благодаря за бързия отговор. За въпросния сервиз четох от много добри до много лоши мнения в няколко форума. Но като цяло са те или още 1-2 които видях в нета като вариант. Ако никой друг не каже друго място най-вероятно ще отида при тях и след това ще напиша съответно какво е станало и колко ми е струвало

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на компресор на климатик

          Здравей,
          имах същия проблем преди 2години и миналата смених компресора с нов ~500 лв беше, но с него смених и ТРВ и предния конденатор. Този модел компресори не подлежат на ремонт и се сменя. Поради отделилите се стружки от компресора се сменя филтъра в предня кондензатор, но има риск от скъсване и затова направо нов. В тук популярния рокауто.цом има китове за смяна за по 200-300 $, но аз ги напазарувах по отделно от Бг.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на компресор на климатик

            Благодаря за информацията. Честно казано се надявах да мога да мина по-тънко с рециклиране, но явно няма да стане Може ли да ми кажеш къде смени компресора в сервиз или сам си извършил ремонта?

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на компресор на климатик

              Първоначално публикуван от Macabre85 Преглед на мнение
              Благодаря за информацията. Честно казано се надявах да мога да мина по-тънко с рециклиране, но явно няма да стане Може ли да ми кажеш къде смени компресора в сервиз или сам си извършил ремонта?
              Ти виждал ли си какво има вътре в компресора и как се прави така нареченото рециклиране......?
              Преди 15 години когато само някой коли имаха климатик от завода тия неща бяха безумно скъпи и съм ремонтирал и компресори.... от 10 я станат 2 като хората,я не.
              В днешно време цената на нов е много поносима и не си струва ремонта.

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на компресор на климатик

                Честно казано си нямам никаква идея �� Просто четох на няколко места, че можело да се рециклират компресорите и затова попитах. Добре, а къде е добре да отида за да си го сменя с нов?

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на компресор на климатик

                  Първо свали ремъка и провери ремъчната ролка на климатика.Може да е само за лагер.
                  Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на компресор на климатик

                    В малко сервизче където на предишни коли са правили ремонти и пълнене.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на компресор на климатик

                      0889 969 091 Данчо, предай му поздрави от Жоро с Теракана!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X