Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за статистически анализ и оптимизация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ за статистически анализ и опримизация

    +1 .

    Коментар


    • #17
      От: Помощ за статистически анализ и опримизация

      Материалите, с които пробвах, са термопластични еластомери- Стирен-етил -бутил-стирен, стирен-бутил-стирен и същото,но с изоппрен в средата. Сушат се преди шприца.
      С екструзия на подобни нема ядове. ГППС и ПЦ и при мен няма балони, но не са подходящи суровини.

      Благодаря за технологичната, но ми е нужна и статистическа помощ.

      Дебелината и в каучука прави проблем, но знам как да я лекувам-а тук -греда.

      Дали някой знае да си служи с оптимални композиционни планове, пълен и дробен факторен експеримент, и евентуално софтуер да препоръча.
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #18
        От: Помощ за статистически анализ и опримизация

        [/QUOTE]Не знам за колегата, но аз се занимавам с пластмаси и тези балони се появяват обикновено в дебели изделия от поликарбонат или кристален полистирол. Предполагам, че и при теб са попадали от дебелите прозрачни и кръгли закачалки с балончета въздух вътре...
        При пластмасите влагата във входящия материал обикновено се появяват като лъскави черти по повърхността на изделието.[/QUOTE]


        Работя със САН като имам такива ядове, тъкмо и не пука.
        Последно редактирано от drago_pishinkov; 06-04-18, 18:10.
        Черно, мирише и разваля характера!

        Коментар


        • #19
          От: Помощ за статистически анализ и опримизация

          Не би ли помогнало да разбереш как се казва точната позиция/роля на специалиста който търсиш, после да отвориш примерно ЛинкдИн и после да намериш някой който е наблизо от теб, може да видиш къде работят, да звъннеш на рецепция и да се свържеш с тия хора и после да им предложиш да ти продадат малко консултанско време извън работа и т.н
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            От: Помощ за статистически анализ и оптимизация

            Първо бих желал да се пробвам сам дали ще се справя, а иначе вече имамуговорка със специалист в областта на анализа.
            Последно редактирано от drago_pishinkov; 06-04-18, 20:00.
            Черно, мирише и разваля характера!

            Коментар


            • #21
              От: Помощ за статистически анализ и опримизация

              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
              ...
              ...
              Не знам за колегата, но аз се занимавам с пластмаси и тези балони се появяват обикновено в дебели изделия от поликарбонат или кристален полистирол. Предполагам, че и при теб са попадали от дебелите прозрачни и кръгли закачалки с балончета въздух вътре...
              ...
              Попадали са ми подобни закачалки, но не съм се задълбавал в причините за мехурчетата. От друга страна, си спомням подобен проблем с "пластмасови" изделия при една преса в "Ален Мак" преди 30 години. Оказа се, че смяната на омаслителя, с който пръскаха сегиз- тогиз леглата на формовъчната преса реши проблемът. Само че, това е параметър, който не можеш да вкараш в никаква функция, а от друга страна не е функция на други променливи. Чисто статистически, подобен проблем не можеш да го хванеш, затова е много важно преди да пристъпиш към програмните продукти да си наясно с хомогенността на считаните за константни параметри.
              Мога да ти дам пример и как с еднакви бои, при еднакви рецепти и околни условия се получават различни цветове върху еднакви платове, ама трябва да нагазя в по- дълбоко.

              П.П. Просто, понятието "при еднакви други условия" понякога изобщо не е вярно.
              Последно редактирано от Тропчо; 10-04-18, 20:44. Причина: П.П.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Помощ за статистически анализ и оптимизация

                Съжалявам, че толкова късно виждам темата
                Най-подходящаият статистическият метод за тази цел е PCA (Principal Component Analysis), работи подобно на регресия (метод на малките квадрати), но джурка всички входни параметри и комбинациите от тях. Накрая ще ти покаже кои входни променливи са важни за твоят резултат. Например, ти да си мислиш, че температура и плътност за независими, но той може да покаже, че те се проявяват в един и същ ефект/резултат.
                За програма използвай R, за потребителски интерфейс RStudio. Те са приятни, безплатни, бързи, малки и наложили се продукти.
                За самото наливане на данните (лесно), пускането на кода (трудно) и интерпретирането (лесно, има и визуални резултати) на резултатите ще трябва четене или специалист (аз лично това не съм го реализирал).

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ за статистически анализ и опримизация

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  ...
                  П.П. Просто, понятието "при еднакви други условия" понякога изобщо не е вярно.
                  Понятието е напълно концептуално ясно и съвсем теоретично вярно.
                  Трудно се постига, за което пък се влага повечето ресурс в един статистически анализ.
                  ETL е това, което гълта 90%+ от времето.

                  Обработката после (обикновено) е лесна и ясна, ако не говорим за Big data.



                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ за статистически анализ и оптимизация

                    Помоли някой с достъп до IBM SPSS (има доста такива хора).
                    Ако имаш оправени/нормализирани/изчистени входните данни, при предполагаемият им обем, ще си готов за няколко часа, барабар с разчитането.

                    Дали ще помогне, ще се разбере после


                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ за статистически анализ и оптимизация

                      Първоначално публикуван от Ravegrave Преглед на мнение
                      Съжалявам, че толкова късно виждам темата
                      Най-подходящаият статистическият метод за тази цел е PCA (Principal Component Analysis), работи подобно на регресия (метод на малките квадрати), но джурка всички входни параметри и комбинациите от тях. Накрая ще ти покаже кои входни променливи са важни за твоят резултат. Например, ти да си мислиш, че температура и плътност за независими, но той може да покаже, че те се проявяват в един и същ ефект/резултат.
                      За програма използвай R, за потребителски интерфейс RStudio. Те са приятни, безплатни, бързи, малки и наложили се продукти.
                      За самото наливане на данните (лесно), пускането на кода (трудно) и интерпретирането (лесно, има и визуални резултати) на резултатите ще трябва четене или специалист (аз лично това не съм го реализирал).
                      Подкрепям изцяло за PCA. Ето една малко по-лесна за употреба среда:

                      Orange

                      Откакто я открих почти не ползвам R. Ето и документация специфично за PCA:

                      https://docs.biolab.si//3/visual-pro...vised/PCA.html
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ за статистически анализ и оптимизация

                        Ако нещо те мъчи интерпретирането на резултатите, може да се свържеш с netslogic (netslogic.com). Имат си и фб страница, където директно да им пишеш ().
                        Аз лично съм ги ползвал за това и за някакви графики.

                        Иначе можеш да си свалиш SPSS, където с интерфейс можеш да си свършиш работата. В замунда го има!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X