Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ChecК Engine При Freelander TD4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ChecК Engine При Freelander TD4

    Здравейте колеги, нов съм в форума
    Имаме следния проблем с един Freelander TD4 2004г. джипа докато загрее е ок след като позагрее светва чек лампата и проблемите започват прекъсва и по нагорнище направо умира и изгасва, паля тръгвам няма и след километър пак същото.
    По сервизите нищо не казват смениха някакъв клапан на турбото, рециклираха се дюзите, горивната помпа е сменена и проблема си остана.
    Някакви идеи.


    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-04-18, 20:02.

  • #2
    От: ChecК Engine При Freelander TD4

    идея -диагностика.

    Като идея без никаква отправна точка, воден от това, че колата се влошава като загрее... Ако имаш възможност вземи от някъде работещ датчик на хол и го сложи за проба.

    Коментар


    • #3
      От: ChecК Engine При Freelander TD4

      Колата посети няколко сервиза в североизточна България и всеки "майстор" уж гледа всичко диагностика и т.н.
      първия каза че може да е от вакумите и клапана на турбината - смениха се и пак същото, след това отидохме в друг по голям и прочут сервиз в Шумен провериха се дюзите клапан за високо налягане на горивото и всички възможни причини за проблема рециклираха се дюзите пробва се с друг клапан работещ и резултата е пак на лице близо 1500лв вътре а колата си е все същата уж всички майстори правят диагностика.....
      последно казаха че проблема може да се дължи на ГНП'то което мен не ми се вярва, колкото и да не разбирам от този дизелов двигател не могат да ме убедят че от там идва проблема. Мисля че ако ГНП'то е пътник ще прекъсва, пуши няма да върви още докато е студена.....
      Не знам има ли някой в североизточна България който може да ми помогне, да я закараме колата и да каже от това е примерно или да го смени само и само да изчезне проблема.

      Коментар


      • #4
        От: ChecК Engine При Freelander TD4

        А тия "майстори" компютърна диагностиха ли правиха, или само си изсмукваха каквото им хрумне от пръстите?

        Коментар


        • #5
          От: ChecК Engine При Freelander TD4

          Малко наизуст ще говоря, не съм запознат как е при ленд роувърите, но при ауди примерно има вероятност датчика на хол да е прецакан и да не изписва нищо при диагностика. Симпромите са прекъсване и гаснене когато загрее колата. Паленето става трудно или е невъзможно докато мотора е топъл. Брал съм такива ядове с хол и затова те съветвам да пробваш с друг ако ще и втора ръка.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X