Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на патент/дизайн-как, къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Четенето не е забранено.
    Дори е задължително.

    Това, което учих на времето, вероятно вече не е актуално, но според подготовката на Пламен, е верно.
    Явно трябва още четене.

    Успех!

    Коментар


    • #17
      От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

      Имам една книжка - "Патентни анализи", дадоха ми я авторите щото са ми близки. Нищо не разбрах от нея, но я давам при интерес.
      Преди пробвах и аз да патентовам разни неща (състави), но се отказах, щото те се заобикалят много лесно, а парите не са малко.
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #18
        От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

        И аз някога се пробвах, но се оказа, че българският си е само за тук, а за нагоре нямах сили, може от 2007 нещо да се е променило, поне ЕС да обхваща , но Китай е голям.


        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

          http://www.bpo.bg/index.php?option=c...154&Itemid=259

          Харесваш си един от тия, и действаш.


          ПП хъм, преди бяха повече
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

            Тоя списък е малко непълен...поне 100 човека са.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              http://www.bpo.bg/index.php?option=c...154&Itemid=259

              Харесваш си един от тия, и действаш.


              ПП хъм, преди бяха повече
              Нямат хляб щото малко хора (видно и от темата) им ползват услугите.
              По принцип е доста лесно и без представител - заявката ползва приоритет и струва 20-50-100 лв. докато трае проучването за оригиналност, "патентоспособност" и т.н.

              На младини регистрирах "полезен модел", вече няма такива, с едни младежи - прецакаха някакви паразити, които били "държатели на правата" за изделието и искаха да цоцат пари, пък моите хора да го произвеждат. Занесохме едно експериментално произведено изделийце (кутийка за нещо беше) и в Патентното ведомство им се зарадваха и казаха да почват да си го правят, щото още на пръв поглед на компютъра им такова нямаше регистрирано.

              После пък едни арабели (известни сред потребителите на японски авточасти ) пък регистрираха всички афтърмаркет марки авточасти, които внасяха и така бръкнаха в... на други потенциални вносители (ибо, известно е, че като потръгнат добре продажбите, производителят решава да си "назначи" още 1-2 представители или да стъпи сам на съответния пазар). Японците (да, японци бяха) мрънкаха малко, но дадоха изключителни права на арабелите, които като видяха големите пари се изпокараха, но това вече е друг историЙ...
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

                Тук е пълният списък.

                http://www.bpo.bg/images/stories/IPR...PIS_1_2018.pdf

                Познавам няколко човека от списъка.

                Коментар


                • #23
                  От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

                  Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                  Имам една книжка - "Патентни анализи", дадоха ми я авторите щото са ми близки. Нищо не разбрах от нея, но я давам при интерес.
                  Преди пробвах и аз да патентовам разни неща (състави), но се отказах, щото те се заобикалят много лесно, а парите не са малко.
                  Може ли да ми снимате съдържанието на книгата и да ми ги изпратите на мейла? На ЛС ще си оставя мейла.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

                    Патентите които не се произвеждат са безплатни идеи за големите.

                    Започва се поне малко производство и тогава се подават заявките.
                    историята на нашия Антонов също е доказателство за горното. Успех
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #25
                      От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

                      То.. само гола идея така или иначе няма как да се патентова, докато не се материализира по някакъв начин.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

                        Имам приятел, изминал този път. Не съм компетентен, но мога да направя връзка при желание. Той защити някакви изделия от дърво, които произвеждаше.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

                          Преди около година и аз се интересувах, та тогава един приятел ми описа същността =на патентното дело в България ( навярно и по света) така : подавайки заявката за каквото и да е ( патент, търговска марка, дизайн ) , ти плащаш една първоначална (сравнително малка) такса , срещу която патентното ведомство ПРОВЕРЯВА дали някой друг не е регистрирал същото. След определен срок ( няколко месеца до година) ако никой друг не те е изпреварил плащаш втората такса, която е по-голяма, зависи и от желания обхват ( БГ , ЕУ , ...) и срещу тази такса те ИМАТ ЗАДЪЛЖЕНИЕТО ДА КАЗВАТ на последващи заявители, че този патент е вече регистриран. (Това естествено е малко опростено.)
                          Ако някой реши да ти ползва защитеното нещо неправомерно, не патентното ведомство, а ти САМ ПО СЪДЕБЕН ПЪТ трябва да си го защитаваш. Познай, ако се бориш с Бай Хой от Китай, или с Боинг, какво ще постигнеш.
                          Ние решихме, че не си струва, но всичко зависи от мащаба.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                            То.. само гола идея така или иначе няма как да се патентова, докато не се материализира по някакъв начин.
                            Има как, но не е евтино и не в Бг.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #29
                              От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

                              Патентовал съм в далечната 1994 година. И тогава не бяха малко такси за онова време.

                              Но пътеката е както каза по горе Ивайло.

                              По спомени година и половина ни отне това дело.

                              Но тогава имаше страни които не влизаха в обсега.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар


                              • #30
                                От: Защита на патент/дизайн-как, къде?

                                Благодаря на всички за отговорите!
                                Явно си трябва голям късмет, освен всичко друго, за да се случат нещата.
                                Весели Великденски празнични дни!
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X