Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на мотор

    Здравейте колеги,

    От края на миналата година се оглеждам за хард еднуро и с наближаването на топлото време, ръцете започват да ме сърбят все повече. Изискванията към мотора не са нищо особено. Фен съм на 2Т машините, насочил съм се към 250 или 300cc и година на производство след 2003-2004. Другото ми изискване е да мога да регистрирам мотора. След известно проучване на нещата се насочих към KTM EXC, като евентуално най-добър вариант за мен. Проблемът е, че тия машини далеч не са често срещани в сайтовете за продажба. Попаднах на ето това https://www.cars.bg/offer/m231594, което бих погледнал ако се окаже, че има необходимите документи. Та тук възниква и въпросът, какви документи трябва да има мотора за да се регистрира? Предполагам минимума е талон, договор за покупко-продажба и документ за внос?

    Отделно като гледам цените на 2Т и 4Т KTM-ите започвам да се замислям дали да не рискувам и с 4Т 400-500cc, макар да ме притеснява поддръжката и теглото. Ако имате някакви съвети и мнения относто това, ще се радвам да ги споделите.

    Поздрави!

  • #2
    От: Покупка на мотор

    Тези не ги регистрират. Не са оборудвани за движение по пътищата-нямат мигачи, стоп, вероятно нямат и фар за къси/дълги, нямат звуков сигнал, нямат изобщо място за табелка с номер, шума най-често им е извън нормите и т.н. Няма вариант с такъв мотор да получиш номер в КАТ и да го караш по пътищата. Дори да го накичиш с всичко нужно, най-вероятно ще те засилят на технотест и т.н.
    С тези машини вариантът е само на ремарке до там, където искаш да караш, ходиш където ходиш и обратно в ремаркето.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на мотор

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Тези не ги регистрират. Не са оборудвани за движение по пътищата-нямат мигачи, стоп, вероятно нямат и фар за къси/дълги, нямат звуков сигнал, нямат изобщо място за табелка с номер, шума най-често им е извън нормите и т.н. Няма вариант с такъв мотор да получиш номер в КАТ и да го караш по пътищата. Дори да го накичиш с всичко нужно, най-вероятно ще те засилят на технотест и т.н.
      С тези машини вариантът е само на ремарке до там, където искаш да караш, ходиш където ходиш и обратно в ремаркето.
      Не мога да се съглася, специално EXC си имат и фар и стоп и място за номер фабрично. Даже доста успешно ги регистрират. А шума не бих казал, че е повече от едно 450 4Т.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на мотор

        Ако има документи, с регистрацията няма проблем, най-много да се наложи да сложиш само едни мигачи допълнително. Проблем е ако е чист крос, ама е друга тема.

        Колега, 250-300 2Т не е за всеки, особено ако не си карал до сега в гората, та ти препоръчвам да помислиш за 4Т.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на мотор

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Ако има документи, с регистрацията няма проблем, най-много да се наложи да сложиш само едни мигачи допълнително. Проблем е ако е чист крос, ама е друга тема.

          Колега, 250-300 2Т не е за всеки, особено ако не си карал до сега в гората, та ти препоръчвам да помислиш за 4Т.
          Карал съм доста по гори и планини. За първи път се качих на мотор преди около 15г. През повечето време съм карал предимно 2Т из горите. Карал съм и 250 2Т крос, но това не е опция за гората и не го обмислям. Бях прекратил карането за няколко годнини, но съм решил да се върна към ендурото, защото любовта към това очевидно не се губи. Търся 2Т мотор, поради лесната поддръжка и любов към този тип двигатели. Това, което се забелязва е липсата на достатъчен избор към днешна дата, което леко ме притеснява. Сигурен съм, че няма да взема нищо под 250 (в краен случай 200 2Т).

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на мотор

            Разгледай и Gas Gas.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на мотор

              Нормално е да няма кой знае какъв избор. Освен 2Т, попада и в специфичен клас машини.
              Моторът на снимката на мен си ми изглежда като кросов. По документи...трябва да си го видиш какъв се води и дали може да се регистрира. Ако е от т.нар. "чист крос" е проблем. Китове с мигачи, стоп и т.н. се продават, но няма гаранция, че ще мине в КАТ.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на мотор

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                По документи...трябва да си го видиш какъв се води и дали може да се регистрира. Ако е от т.нар. "чист крос" е проблем. Китове с мигачи, стоп и т.н. се продават, но няма гаранция, че ще мине в КАТ.
                Ако е пък и някой като КАТ Габрово...страх. На мотор с талон 1 място се репчат, че нямал стъпенки за втория човек.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на мотор

                  Списъкът с неща, дето трябва да ги има накичени по мотора, е бая дълъг. Технотест могат да го консултират успешно по въпроса, но пак пари ще искат...
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на мотор

                    В кой край на България е идеята да се регистрира?
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на мотор

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      В кой край на България е идеята да се регистрира?
                      София Област.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X