Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бомби играчки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бомби играчки

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Имаш някакви доказателства за което?
    Чел съм тук там. Последно по теата съм чел проф. Людмил Петров лека му пръст.
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • #47
      От: Бомби играчки

      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
      Чел съм тук там. Последно по теата съм чел проф. Людмил Петров лека му пръст.
      Аааа, още един, дето чел "дебели книги", от които обаче не може да сподели нищо ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Бомби играчки

        ТВ водеща сутринта го каза. Знаела го от баба си и дядо си, тичали по Графа. За запалки, химикалки и отрова по водоемите е друго, 56-7г.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #49
          От: Бомби играчки

          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
          Това с играчките-бомби, кибритите-бомби и запалките-бомби е типично английски, откровено терористичен способ за подриване тила на врага. Първо са го прилагали срещу германците през лятото и есента на 1940г., в окупираната от Вермахта част на Франция...
          И с осакатяване на френски деца английските терористи са целяли какъв ефект?
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #50
            От: Бомби играчки

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            И с осакатяване на френски деца английските терористи са целяли какъв ефект?
            Имат да си връщат на жабарите за Хейстингс, 1066-та.

            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #51
              От: Бомби играчки

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Аааа, още един, дето чел "дебели книги", от които обаче не може да сподели нищо ...
              Чел съм по темата на проф. Людмил Петров за военновременната икономика на България до 1919-1945 И бая други книги за военно история, още преди възхода на интернет. Не говоря за историография от преди 1990г., която е идеологизирана.
              Ама на заяждането, ти отговорих!
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • #52
                От: Бомби играчки

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                И с осакатяване на френски деца английските терористи са целяли какъв ефект?

                Как какъв ефект ? Един инвалид е тежест за икономиката на всяка държава, особено пък на държава, която е в състояние на война!
                Апропо, англичаните традиционно си обичат мръснишките методи на воюване....Те измислят концентрационните лагери за цивилно население по време на Втората англо-бурска война. Това всичкото, щото са много хуманни.
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • #53
                  От: Бомби играчки

                  Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                  Как какъв ефект ? Един инвалид е тежест за икономиката на всяка държава, особено пък на държава, която е в състояние на война! ...
                  ОК, ще задам въпроса по друг начин. По какъв начин френските деца- инвалиди(щото все пак окупирани територии, нали) ще са в тежест на германската икономика? И за чий им е на англичаните да настройват французите против себе си?
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бомби играчки

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    ОК, ще задам въпроса по друг начин. По какъв начин френските деца- инвалиди(щото все пак окупирани територии, нали) ще са в тежест на германската икономика? И за чий им е на англичаните да настройват французите против себе си?
                    Губиш си времето с тия въпроси. Питай го, колко хора четящи тук раздел политика си мисли че може да зариби? Аз мисля че си губи времето с този протуберанс на активност, точно пък тук ли? Хе хе хе...
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бомби играчки

                      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                      Как какъв ефект ? Един инвалид е тежест за икономиката на всяка държава, особено пък на държава, която е в състояние на война!
                      Апропо, англичаните традиционно си обичат мръснишките методи на воюване....Те измислят концентрационните лагери за цивилно население по време на Втората англо-бурска война. Това всичкото, щото са много хуманни.
                      Дюд, ставаш „леко смешен агент”. Англо-саксите продънват от карпет бомбинг половината глобус, Бомбър Харис е военен престъпник дори по съвременните мерки, Дрезден е сринат до основи, на Токио му ебават мадъра до степен, че да се молят за атомна бомба, Монте Касино го сравнявят със земята...Кассел, Дармщадт, Берлин...

                      И на всичко това, гадните англо-сакси си пускат писалките бомби точно над София и петенова Франция? За чий собствено муй? Защо не над Търну Магуреле и Полски Тръмбеш?
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бомби играчки

                        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                        Чел съм по темата на проф. Людмил Петров за военновременната икономика на България до 1919-1945 И бая други книги за военно история, още преди възхода на интернет. Не говоря за историография от преди 1990г., която е идеологизирана.
                        Ама на заяждането, ти отговорих!
                        Като си чел - докладвай какво си чел. Кога, какво, как е било хвърлено? Пострадали, свидетели, намерени веществени доказателства. Общи приказки от типа на горенацвъканите можеш да си спестиш.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бомби играчки

                          Аз нямам против да прочета труда на проф. Людмил Петров, в който се доказва употребата на писалки или играчки бомби срещу КМБ. Моля колегата andreiS40 да ме насочи към конкретен труд на проф. Петров, където мога да се образовам по въпроса - независимо дали въпросният труд е наличен в интернет или само на хартия. Моя грижа е да си го издиря.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бомби играчки

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Кога, какво, как е било хвърлено? Пострадали, свидетели, намерени веществени доказателства. Общи приказки от типа на горенацвъканите можеш да си спестиш.
                            Когато почнах темата бях леко ядосан от типа отговори в на Зукърбърг отрочето.Всички са чували, всички знаят, само деца били загивали... Чърчил ни мразел зарад Дойран и все такива бисери.И като ги питаш за доказателство черно на бяло ставаш черния. Не можело да снимат по онуй време бомбите играчки, да не били луди и от този род.Уж хвърляни с хиляди според всички а една няма снимана за пропагандата по онова време.Питаш ги как се правят бомби с размери на играчка която да оцелее на падане от няколко километра височина... никой не казва, но ако се съмняваш за бомбите си черната овца.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бомби играчки

                              Дословно баща ми отговори така: получил ясни инструкции от баща си (дядо ми е бил военен) да не взема нищо от улицата, дори и да е било бонбон. Защото са хвърляли играчки бомби (за писалки не, но конкретно за играчки).
                              На въпросът дали баща ми лично е виждал или поне негов приятел да е виждал/пострадал от такива бомби, баща ми отговори - 'абе какво да вземеш от улицата - то улиците бяха заровени от боклуци от разрушенията'...
                              Но и баща ми не е бил там през цялата война - при една от първите бомбардировки парче удря баща ми в бомбоубежището (навярно паднало от тавана - според баща ми бомбоубежището се е намирало на Жданов 7 - сега Пиротска - все пак е израснал с по-новите имена), и баба ми се уплашила и 'наредила евакуация' в Берковица...
                              Иначе за 'мирните' бомби - във вътрешния двор на блока ни (беше на "Денкоглу") лично съм виждал следи от шрапнели в стената...

                              Общо взето - според мен е малко вероятно да са хвърляли играчки-бомби, защото е трудно за логистика... Пък и големите бомбите са си били съвсем реални, убиващи и разрушаващи...
                              Вероятно 'инструкциите' (преминали в градска легенда) са били заради обикновена предпазливост - децата да не пипат нищо в зона, където може да има останали невзривени боеприпаси, а и да бъдат предпазени ако все пак врагът се реши да прави такава простотия..
                              Последно редактирано от slowtraveler; 30-05-18, 23:01.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бомби играчки

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Вероятно 'инструкциите' (преминали в градска легенда) са били заради обикновена предпазливост - децата да не пипат нищо в зона, където може да има останали невзривени боеприпаси, а и да бъдат предпазени ако все пак врагът се реши да прави такава простотия..
                                Много вероятно.
                                А след години повторено,повторено и даже без доказателства и исторически факти внася съответния привкус и остава поредната локумена история.
                                (да се каже ,че сестрати Е..........,пък върви доказвай ,че нямаш сестра.Този прийом е широко използван, "евтин и бърозодействащ".)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X