Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бомби играчки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бомби играчки

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Примерно - архивен документ
    Кога е въведена сегашната граматика (без онези "Ъ" и"е")?
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      От: Бомби играчки

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Не е вярно това. Имам две баби и един дядо, преживели тези бомбардировки. Другият дядо е бил вече на фронта тогава и не е бил в София.
      Най-правдоподобната версия за тия джаджи, която съм чувал е, че става дума точно за взриватели, заредени погрешка в самолета и изхвърлени като ненужен товар. Повредени самолети се е случвало да изхвърлят какво ли не. Над Божурище един повреден от ПВО-то самолет изхвърля запалили се варели с гориво. Пада в полето някъде в посока с. Пролеша. Изхвърляли са сандъци с патрони за картечниците и т.н.

      Нанесените щети в София като цяло не са толкова сериозни, нито жертвите са чак толкова много. Това е при положение, че при всичките атаки нашата авиация се отбранява срещу противника в съотношение от 1:10 до 1:25.
      12 хил. сгради колко % от тогавашна София са? и ако няколко хиляди убити са малко, колко са чак толкова много?
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #18
        От: Бомби играчки

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Кога е въведена сегашната граматика (без онези "Ъ" и"е")?
        1947 год.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Бомби играчки

          В наше село живееше преди време една старица с една ръка. От баба ми знам, че увреждането е настъпило именно от такава намерена писалка, само че по думите и писалката е била подхвърлена от германците. Сега като се замисля германците може да са били и американци, защото едва ли като са се изтегляли или въобще ако са били по шуменско, германците са мислели за подобни диверсии.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #20
            От: Бомби играчки

            Братовчед ми е от дете с деформирана ръка и почти откъснат палец, но понеже през седемдесетте години ни американци, ни германци са се вясвали, причината е обикновена запалка за ръчна граната, намерена и измъкната от военния полигон
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #21
              От: Бомби играчки

              В трети клас - преди мноооого години - ни четяха една книга за дете, което намерило играчка-бомба и от това загубило ръцете си. Но това дете, важно е да се отбележи - станало добър ученик и учило в техникум по керамика. На зрелостния изпит му се пада да направи модел на електрически изолатор и то го прави! На пук на всички подли и страхливи бомби.

              Много ярко се беше запечатала тази история...

              Т
              Good guys drive Land Rovers!

              Коментар


              • #22
                От: Бомби играчки

                Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                В трети клас - преди мноооого години - ни четяха една книга за дете, което намерило играчка-бомба и от това загубило ръцете си. Но това дете, важно е да се отбележи - станало добър ученик и учило в техникум по керамика. На зрелостния изпит му се пада да направи модел на електрически изолатор и то го прави! На пук на всички подли и страхливи бомби.

                Много ярко се беше запечатала тази история...

                Т
                Тая книга съм я чел и аз, а както разбирам и доста други, а някой май и в училище. Обществото го приема за чиста монета и всеки опит да им кажеш че са в грешка, завършва с това че съм американска подлога и от този род.

                Коментар


                • #23
                  От: Бомби играчки

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Кога е въведена сегашната граматика (без онези "Ъ" и"е")?
                  Това не са факсимилета от оригиналните документи, а от сборник с архивни документи (от 200, в който са приведени текстовете на въпросните. Даже първият не е цитиран изцяло, а само извадка.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-03-18, 13:07.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бомби играчки

                    В Петрич имаше музей на граничаря и там имаше изложени какви ли не диверсионни пособия. Имаше и играчки и писалки бомби. Мой роднина навремето е бил с откъсната от рамото ръка а по късно е и умрял от писалка бомба подхвърлена му край границата. И си е било писалка даже и закачалка за джоб си е имала. Гръмнала е във вътрешния му джоб под мишницата когато я е натиснал провирайки се покрай някакъв дувар.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бомби играчки

                      Във вашия случая вече говорим за нещо случило се след 45-та година явно.И в страни от англо-американските бомбардировки.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бомби играчки

                        Вуаля:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SOE 002.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5784995

                        Детонатор със закъснител във вид на писалка от ония времена. Само дето е предназначен за шпионщини и диверсантщини, не за раздаване на деца.
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бомби играчки

                          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                          Във вашия случая вече говорим за нещо случило се след 45-та година явно.И в страни от англо-американските бомбардировки.
                          След 45-а или преди 45-а все са били американски! Едва ли са били гръцко производство! А и тогавашните диверсанти, повечето българи- бегълци, също са били обучавани от американски инструктори в гръцките лагери! За осакатените, между които е имало и деца, е било все едно дали ги атакуват като съюзници на германците или като съюзници на руснаците!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бомби играчки

                            Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                            Тая книга съм я чел и аз, а както разбирам и доста други, а някой май и в училище. Обществото го приема за чиста монета и всеки опит да им кажеш че са в грешка, завършва с това че съм американска подлога и от този род.
                            Една съвсем не малка и дори съществена част от населението, си мисли че се занимава с история, като чете художествена литература (в това число и чисто поръчкови продукти на занаятчии). А понеже и четенето принципно не е особено присъщо за въпросните - преимуществено наблягат на екранизации.
                            Христоматиен случай е Време разделно.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бомби играчки

                              Какво ви е мнението за това?Пратиха ми го преди малко.Ако е вярно защо това какво е било хвърлено от самолетите се докладва от служби които днес наричаме РТВ/С.Не е ли работа на гражданската отбрана и сапьорите?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бомби над софия.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5785019
                              Последно редактирано от Stoian Ivanov; 31-03-18, 22:57.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бомби играчки

                                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                                Не е ли работа на гражданската отбрана и сапьорите?
                                Тогава не е имало гражданска отбрана като служба .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X