Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свредло за бетон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Свредло за бетон

    Случвало ми се е в къща, но има мазилка и не знам какво е зад нея, монтирах первази по долните ръбове. Както си дупчех и на едно място марково свредло се стопи по същия начин .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      От: Свредло за бетон

      Преди няколко години ми се наложи да пробивам в гранит, всички свредла с които разполагах се стапяха така. Имах едно незнайно от къде попаднало, Diager - френско. Пробих с него всички отвори като в кашкавал. После отидох да си купя всички размери от тази марка, и мацката ми каза, че майсторите на гробищата само нея ползвали.

      Коментар


      • #18
        От: Свредло за бетон

        Точно девалта преди да го стопя,надупчих гранит като кашкавал влизаше,дори погледнах да не съм взел червена тухла, толкова леко влизаше.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Свредло за бетон

          Това и аз съм го пробвал и...същия ефект. На второто стопено свредло получих един зад врата и после шут в задника по посока на буса с инструменти, от където да донеса кухите свредла за камък. Бях осми или девети клас. Обектът-някакво бивше каменоделско училище, на което трябваше да му се направи инсталация за парно. Познай от какво бяха зидани стените в мазето...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Свредло за бетон

            Вуйчо ми се сети че това са камъни от тухларна фабрика ,вид отпадък,тоест нещо като изкуствено създадени от високата температура ,безформени ,красиви и странни.
            Само не вдявам как за 5 секунди стапя върха.
            Това ако го нагрявам с кислородната горелка и чукам отгоре ,незнам дали за 5 сек ще успея да го докарам така.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Свредло за бетон

              Водно охлаждане толкова ли е трудно с маркуча да си направиш, бавно и полека и ще стане ако не стане има свредла за стъкло/порцелан Тунгстен мисля се водят, пак с охлаждане.

              Толи, не се сърди ама нещо ти куца в техниката на пробиване, бавно, спокойно, без натискане и с охлаждане няма как да не стане.

              Има и друг пиниз, почва се с примерно 8мм, пробиваш 5 мм, после слагаш 6мм и пробиваш 10мм, после пак слагаш 8мм и пак още 5мм и така полека лека върви щадейки свредлата щото те са закалени по върха а прахоотвеждащата част не е и от там грее и бие за това така на етапи ако е супер тежък материала за пробиване.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                От: Свредло за бетон

                Тук става въпрос за свредло с твърдосплавна пластина, която шмиргел с обикновен камък само и чисти праха колкото и да натискаш А този незнаен камък при никакви обороти я стапя за секунди .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #23
                  От: Свредло за бетон

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Водно охлаждане толкова ли е трудно с маркуча да си направиш, бавно и полека и ще стане ако не стане има свредла за стъкло/порцелан Тунгстен мисля се водят, пак с охлаждане...
                  Свредлата за бетон са точно такива - с твърдосплавна пластина на върха. Тя пък е направена от волфрамов карбид или както му казват по вашите земи - tungsten carbide.
                  Или имаш нещо друго предвид?
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Свредло за бетон

                    Аз залагам на камъка, че е Кварц. Свредлото му се евава мамата от прегряване. Водно или поне често топене на бургията във вода и ниски обороти.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Свредло за бетон

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Свредлата за бетон са точно такива - с твърдосплавна пластина на върха. Тя пък е направена от волфрамов карбид или както му казват по вашите земи - tungsten carbide.
                      Или имаш нещо друго предвид?
                      Съгласен съм с теб, говорим за едно и също нещо, обаче - има срведла и свредла(скъпи и хубави), когато се опитвам да пробия теракота с първия вид свредла НЕ ми се получава опитах поне 6-7 вида от сносни до средно скъпи , сите не ставаха, купих едно мъничко за 30-40 кинта местни пари и теракотата я дупчи като горещ нож масло, не се замисля/забавя дори, което ме навежда на мисълта, че в Китай ползват два вида карбиди

                      А охлаждането е задължително, когато режем с флекс камъни/плочи пак пускаме маркуча да църцори хем да намали праха и хем да хлади режещите повърхности.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Свредло за бетон

                        А може да е и базалт или корунд.
                        От второто се правят неща за точене на твърдосплавни пластини - видии.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Свредло за бетон

                          Всичко се дупчи с диамантена бор корона ,има ги от Ф6 до 110 в специализираните магазини.До Ф 12 има и за обикновен патрон и яко вода .Това е .Има и сухи,но малките размери са от 60лв.нагоре за брой.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Свредло за бетон

                            Така или иначе започнах да ъпдейтвам свредлата,имам десетки примерно с две кръстати пластини примерно единия край отчупен,не че не дупчи,но леко бие и са за изхвърляне,ще ги стопя и снимам,нещото е доста интересно.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Свредло за бетон

                              Тия камъни...да не са станали на вулканично стъкло от много печене?
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Свредло за бетон

                                Май нещо такова се е получило.Иначе топих видирана бургия в къщи .......,от стар бук заложен като щурц над един от прозорците,когато сменявах дограмата .Пробвах да разпробия и с една дълга за метал 5мм.черна яка бургия и тя се стопи отпред.Резах я с флекса и я заточих наново ,беше станала на топка.От тиково дърво.съм.топил.и водна коронка ф6 ,такава дето минава и през най-твърдите плочки и камъни.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X