Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

    В тази тема ще следим подготовката на състезанието тази година при Екстремистите, така нареченото ТРОФИ.
    На посочените дати ще се проведе състезание по екстремни трасета с навигация.
    Вижте също линковете към другите организационни теми:

    Информация за настаняване


    Офроуд рали 2018
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

    По кой правелник ще се кара?
    Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
    АСК Ален Мак

    Коментар


    • #3
      От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

      Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
      По кой правелник ще се кара?
      Може ли да се уточнят, кои са възможните правилници?
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #4
        От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

        Относно правилника, ще важи миналогодишния правилник на трофи шампионата.
        Единствено като промяна ще е, че няма да се пропуска един екстрем, както и че стоповете ще са указателни в смисъла си по закона за движението на пътищата. Означава. Че са задължителни за спазване. Но без да се “цепи” нулата.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #5
          От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

          Програма
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

            След двата дни офроуд емоции в Трявна, вече вълнАта е изцяло морска. Като започнем от изгледа сутрин:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0874.JPG
Прегледи:1
Размер:459.0 КБ
ID:5785861
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0875.JPG
Прегледи:1
Размер:454.9 КБ
ID:5785862
            Оставете изгледа, ама по трасето за трофи класа се нас..ах от кеф. Първия ден дължината е 90 км и е като прелюдия към втория. Втория са 110 км, а третия за завършек 35 км. Първия и втория ден ще има по няколко екстрема, като някои от тях са си в трасето без обозначаване с ленти. С две думи кой както си ги направи. На някой места и ние доста страдахме, ама ни увериха, че дотогава ще поизсъхне и драматичните моменти щели да се превърнат в приятни. Макар, че чувството за страдание и удоволствие при всеки е доста индивидуално. Третия ден екстремите ще са само два, но за сметка на това качествени и атрактивни и ще радват окото на публиката.
            Ще се опитам да пресъздам онова което ще усетите по време на Офроуд Варна 2018. Няма да спазвам хронология по дни, а ще ви представя онова, което ще ви очаква, за да имате представа как да се подготвите. Разбира се най- интересното ще остане за десерт, за тези, които дойдат.
            На първите точки от единия ден имаше мост, по който трябваше да минем, ама от него беше останало това:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0815.JPG
Прегледи:1
Размер:1.15 МБ
ID:5785863
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0816.JPG
Прегледи:1
Размер:1.09 МБ
ID:5785864
            Наложи се да го заобиколим. И като започна от там да ни върви на едни лебедки, та до края на деня. Тук движението беше само надолу в тези коварни пясъци, от които ни спаси само лебедката:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0817.JPG
Прегледи:1
Размер:1.20 МБ
ID:5785865

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0819.JPG
Прегледи:1
Размер:1.09 МБ
ID:5785866
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0822.JPG
Прегледи:1
Размер:1.24 МБ
ID:5785867
            И на вас най- вероятно ще ви се наложи, щото не вярвам да го оправят до тогава, ама, ако все пак го оправят ще ви е бонус.
            Довечера продължаваме виртуално по трасето...
            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
            SSang Yong Kyron 2.0xdi
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

            Коментар


            • #7
              От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

              Тази вечер ще продължим с карането по трасетата на Източна Стара Планина. А, бе, каране не е най- точната дума. По- скоро ще продължим с тегленето:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0827.JPG
Прегледи:1
Размер:1.39 МБ
ID:5786046

              Тука реших да се правя на Господ Исус и да ходя по калта, както той по водата, ама нещо на мен не ми се получи:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0832.JPG
Прегледи:1
Размер:1.46 МБ
ID:5786047
              Тези офроуд waterproof маратонки, трябваше да са сини по принцип, ама какво им стана сега...:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0835.JPG
Прегледи:1
Размер:972.8 КБ
ID:5786048
              Иначе, го бяхме загазили доста сериозно. Дискавърито на Чичо Митко, беше заседнало в блатото, като кит на плажа. И нищо не беше в състояние да го помръдне:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0833.JPG
Прегледи:1
Размер:1.09 МБ
ID:5786050

              В това блато изкарахме около два часа. Движението беше много тегаво, мъчително и то само и единствено на лебедка. Най- малкото завъртане на гумите ни придвижваше в единствената възможна посока- надолу. Бутонките не прощават в такава гняс. Добре, че бяхме в ниското, а дърветата около нас на високо, та можех да вържа лебедката на достатъчна височина, което беше благоприятно за самоизваждането ни. Горката, такива звуци издаваше, че чак ми ставаше жал за нея. Най- вероятно ни псуваше, ама ние, така или иначе не разбирахме за какво става на въпрос и продължихме да издевателстваме над нея:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0837.JPG
Прегледи:1
Размер:1.19 МБ
ID:5786051
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0838.JPG
Прегледи:1
Размер:1.20 МБ
ID:5786052
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0839.JPG
Прегледи:1
Размер:1.17 МБ
ID:5786053
              И точно на 50 см от твърдата почва, лебедката ни показа среден пръст. Беше прегряла до невъзможност за повече. При задействане на бутона само кабела се одървяше и нищо друго не се случваше:

              След известно чесане по тиквите и умуване, как само, като (ако) се приберем и веднага я демонтираме и пращаме на основен ремонт. Даже вече ни налегнаха черни мисли, че сме провалили и деня и трасето. Променихме траекторията на такелажа и зачакахме чудо- лебедката да охлади поне за малко. И чудото дойде. Само някакви си 50 см:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0841.JPG
Прегледи:1
Размер:1.14 МБ
ID:5786054
              Този ден опънах нищо и никакви само 20- тина лебедки. Меджду другото навихме въжето на булбара, като бяхме взели твърдото решение за демонтаж на лебедката. Ама тъкмо се заехме с това мероприятие на другия ден, тя взе, че си нави въжето доста пъргаво и се отказахме от манипулацията и продължихме по трасетата. Даже се наложи да я ползваме два- три пъти. И помен нямаше от вчерашното запецване и отказ.
              Обаче, нали след нощта винаги идва ден. Така и при нас, след тежката първа част на деня, дойде по лежерната втора част и красотите за окото:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0829.JPG
Прегледи:1
Размер:978.4 КБ
ID:5786055
              Следва...
              Прикачени файлове
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #8
                От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

                Много интересни впечатления.
                Сега става ясно защо ма спортното ми атв има и лебедка, снимките на оранДжевата гега рязко спаднаха през последните няколко годни
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

                  Тези пътешествия и патила да не би да са за друг раздел?!
                  Красивите думи невинаги са истина, а истинските - невинаги красиви!
                  0887 301 726

                  Коментар


                  • #10
                    От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

                    За тук са си.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

                      Първоначално публикуван от IcoIliev Преглед на мнение
                      Тези пътешествия и патила да не би да са за друг раздел?!
                      Ми, де да знам. Може би, най- правилния е раздела- "Продавам". Че ме е яд много на бутонките на Чичо Митко, дето все ме закопават. Ще помоля Модератор да я премести в правилния раздел. Пък аз обещавам, като приключим с трасетата да ги измия, ще им сложа стотинка в грайфера, цена и телефон за връзка.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #12
                        От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

                        Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                        И точно на 50 см от твърдата почва, лебедката ни показа среден пръст. Беше прегряла до невъзможност за повече. При задействане на бутона само кабела се одървяше и нищо друго не се случваше:
                        Ееее, и аз съм прегрявал лебедка и съм висял на въжето 1 час на екстрем на Шумен 4х4,ама това с кабела не бях го виждал на живо!!Направо цепи мрака!!!
                        Нас АванТуристите нали няма да ни пуснете по такова трасе?!
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • #13
                          От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

                          Завърнах се днес от Япония, по точно Токио и не само, но да не изпадам в подробности, че да не ме преместят в тема “И аз да се похваля”.
                          Какво се случва по подготовката за съсътезанието на кратко;
                          - Атанас Арабаджиев и Димитър Вълев, тия дни ще се донаиграят с проверките на Трофито и Авантюристите.
                          Аванта и Авантюрист ми звучат доста сходно като думи, особенно като се има предвит какво ще получат срещу това колко ще платят. Грарантирам!
                          - Негова милост Росен Райчев заедно с моя скромност Пламен Тенев имат още малко работа в доомазването на аграрните тракове в региона и не само там.
                          -За Трофистите мога да споделя много. Но предпочитам да оставя на Наско да коментира по трасето. Той демонстрира много сдържано и разумно емоциите си. Аз съм пристрастен.

                          ЗА ИФОРМАЦИЯ НА РАЗКОЛЕБАНИТЕ ЗАРАДИ БОЙКОТА ПОЧИТАТЕЛИ НА ТРОФИТО, МОГАТ ДА СЕ ПОЛУЧАТ СЕРИОЗНИ ОТСТЪПКИ ОТ СТАРТОВАТА ТАКСА САМО СРЕЩУ ЕДНО ОБАЖДАНЕ ДО МЕН ИЛИ НЯКОЙ ОТ ИЗБРОЕНИТЕ ОРГАНИЗАТОРИ!
                          ОТГОВАРЯ СЕ И НА ВЪПРОСИ!


                          Моля да не обърквате Трофи с Профи...
                          Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 19-04-18, 21:22.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #14
                            От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

                            За повече информация ще пишем утре привечер.
                            Екипа утре е в доволни страдания, само аз знам каво ги чака. Теофилов е някакъв маниак.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Черно море Екстрийм 2018 4-6 май

                              Та, като стана дума за Теофилов се сетих за едно незабравено лого на състезанието:
                              Охх-роуда край Варна е “Между болката и удоволствието”
                              Очакваме ви!
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X