Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за слабо зареждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за слабо зареждане

    • Здравейте. Установих че мотора ми зарежда между 10 и 11 волта.Акумолатора е чисто нов на 2 седмици . Въпроса ми е ,само от релето ли може да е или от нещо друго.Токовете ми са слаба страна.Искам преди да купя ново реле да съм сигурен ,че не е от нещо друго.Ако има повече причини ,да го водя на жичкаджия. Благодаря на отзовалите се предварително.



  • #2
    От: Въпрос за слабо зареждане

    Диодна плочка.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за слабо зареждане

      Ей сега мятам боба и до час-два ше кажа какъв е резултата.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за слабо зареждане

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Диодна плочка.
        Поне половината нямат

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за слабо зареждане

          Забравих да напиша мотора е Ямаха ТДМ 4тх. Копирах от ТДМ форума за да не пиша наново ,а там не беше нужно да пиша марката и модела.А за колегата с боба , ако искаш и от терасата се метни.Като не знаеш или не искаш да помогнеш ,по добре не пиши нищо.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за слабо зареждане

            Първоначално публикуван от pando_stz Преглед на мнение
            А за колегата с боба , ако искаш и от терасата се метни.Като не знаеш или не искаш да помогнеш ,по добре не пиши нищо.
            Имаш ли идея, че "колегата с боба" колкото мотори е счупил и излекувал, ти толкова не си виждал в живота си.
            Хайде недей тук с рогата напред, а?
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за слабо зареждане

              Първоначално публикуван от pando_stz Преглед на мнение
              Забравих да напиша мотора е Ямаха ТДМ 4тх. Копирах от ТДМ форума за да не пиша наново ,а там не беше нужно да пиша марката и модела.А за колегата с боба , ако искаш и от терасата се метни.Като не знаеш или не искаш да помогнеш ,по добре не пиши нищо.
              Нямаш си идея колко може знае и помага Този с боба.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за слабо зареждане

                И Иван и Петроф знаят много добре какво пишат!

                Няма как някой да знае!
                Вариантите са два:
                1. Регулатор
                2. Генератор - така наречената "звезда" ... намотки ... статор ..или там кой как си го нарича.

                Пробваш с РАБОТЕЩ регулатор, ако не става ....
                Ясно!
                Сменяш или пренавиваш генератора.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за слабо зареждане

                  Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                  Имаш ли идея, че "колегата с боба" колкото мотори е счупил и излекувал, ти толкова не си виждал в живота си.
                  Хайде недей тук с рогата напред, а?
                  Е като е счупил много мотори, ся трябва да се подиграва с чуждите болежки ли? Ай ся де! Или помагайте или си трайте! Аз за съжаление с тоците съм много, много зле, та направо ме е страх от всичко електронно!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за слабо зареждане

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    Е като е счупил много мотори, ся трябва да се подиграва с чуждите болежки ли? Ай ся де! Или помагайте или си трайте! Аз за съжаление с тоците съм много, много зле, та направо ме е страх от всичко електронно!

                    Е?!?
                    Що се ръгаш с гъзО напред?
                    КАто не вдяваш???
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за слабо зареждане

                      Първоначално публикуван от pando_stz Преглед на мнение
                      Забравих да напиша мотора е Ямаха ТДМ 4тх. Копирах от ТДМ форума за да не пиша наново ,а там не беше нужно да пиша марката и модела.А за колегата с боба , ако искаш и от терасата се метни.Като не знаеш или не искаш да помогнеш ,по добре не пиши нищо.
                      Недей така с рогите напред, да се не убодеш някъде!

                      Не познаваш човека и знанията му по мотори и коли.
                      Сигурно си ходил прав под масата, когато той е бръмчал по чукарите.

                      При подадената отначало информация, отговора на Петров е напълно резонен.
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за слабо зареждане

                        Абе аз намерих и трети вариант за Хондата от подписа - нагар на контактите на патрона, отне ми две години да го хвана и един акумулатор замина!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за слабо зареждане

                          Благодаря за отговорите.Явно ще викам един ,дето изобщо не искам да го викам .Извинявам се на колегата с боба,Можеше просто да пита за модела и марката, вместо да се подиграва.Сигурно и на него му се е случвало да пита за неща които не са му ясни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за слабо зареждане

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Е?!?
                            Що се ръгаш с гъзО напред?
                            КАто не вдяваш???
                            Защитавам човека бе! Що не мога ли? Ти па на гъзо ми ли се наглеждаш нещо? Или да ти подам обратната страна ако нема за що да се фанеш? Айде па сички нервни, човек да не смее да пита нещо! То затова тоя форум на умирачка върви, та накрая ще останете само тарторите да си ги мерите!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за слабо зареждане

                              Първоначално публикуван от pando_stz Преглед на мнение
                              • Здравейте. Установих че мотора ми зарежда между 10 и 11 волта.Акумолатора е чисто нов на 2 седмици . Въпроса ми е ,само от релето ли може да е или от нещо друго.Токовете ми са слаба страна.Искам преди да купя ново реле да съм сигурен ,че не е от нещо друго.Ако има повече причини ,да го водя на жичкаджия. Благодаря на отзовалите се предварително.

                              • При така зададен въпрос, отговорът е-"жичкаджия".
                              • Ако все пак търсиш помощ тук ще трябва да направиш още десетина измервания.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X