Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Номер на волгов двигател ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Номер на волгов двигател ?

    Години, да не кажа 8 не съм регистрирал ГАЗ 69 , сигурно някой ден ще платя глоба като я регистрирам.

    На талона за двигателя пише,- без номер !

    Сега ме наплашиха, че ако пък има реално номер на двигателя, ще ми вземат газката в КАТ.

    Предполагам че има номер, но старият собственик някак е уредил да я запишат така , вероятно за да е свободен да слага след време каквото си реши.

    Въпроси ?

    Къде да търся номер ?

    Как да подходя в КАТ ?
    Да го трия ли номера с ъглошлайф ? , с киселина ли да го проям, това е алуминий, основа също ще го яде.

  • #2
    От: Номер на волгов двигател ?

    Над бензиновата помпа ,вляво от привода на делкото,под глават има заравнена повърхност на блока,

    Коментар


    • #3
      От: Номер на волгов двигател ?

      Оригиналния на 69 не е ли чогун.

      Коментар


      • #4
        От: Номер на волгов двигател ?

        Ако е сменян блока нейде през годините, най-вероятно наистина е без номер.
        Ако има номер, трябва да имаш документи за този двигател. Едно време ги връткаха през скрабаджийница-един вид моргата ти продава двигател, защото попаднали там, излизаха от отчет и от базата с данни, но в момента не знам дали става номера. И едно време си беше леко незаконно това, но КАТ си беше "врата у пОле" и всичко минаваше. То и сега е пак врата, но една идея по-малка.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Номер на волгов двигател ?

          Намери номера, ако има, почисти го, намажи мястото с оцет и сол смесено и си спи спокойно.....

          Коментар


          • #6
            От: Номер на волгов двигател ?

            Има ли ГАЗ69 фабрично с алуминиев блок... -не знам къде ми е питанката-.

            Коментар


            • #7
              От: Номер на волгов двигател ?

              Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
              Има ли ГАЗ69 фабрично с алуминиев блок... -не знам къде ми е питанката-.
              Главата може би.
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #8
                От: Номер на волгов двигател ?

                Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                Главата може би.
                На по-новите главата е алуминиева но аз мисля че. няма ГАЗ69 заводски с алуминиев блок или аз нещо не съм в час...-питанката-.

                Коментар


                • #9
                  От: Номер на волгов двигател ?

                  Толкова тъпа тема отдавна не бях виждал. Сега остава някой да обясни и как се пренабиват рамата и двигателя. За чистенето горе долу ясно.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Номер на волгов двигател ?

                    Двигателят е сменян, волгов, чудя се, аз ли съм прос ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Номер на волгов двигател ?

                      Не си бре, пипай шлайфата и пили, ако толкова те притеснява, над бенз. помпа, до привода на делкото.
                      Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X