Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Simson

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Simson

    Здравейте купих си симсон и искам да попитам с какъв бензин е по-добре да я карам.

  • #2
    От: Simson

    С течен.

    Коментар


    • #3
      От: Simson

      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
      С течен.
      Стига с майтапа, то симсонката върви и с такъв на бучки, като шекер, ще слага малко повече масълце и ще ги изкашля, какво му е толкова........... С пинизите до тук, а сега на сериозно. Относно бензина, то в него трябва да се слага и масло, пропорцията е написана върху капачката на шишето. По принцип бензина за двутактовите двигатели беше оловен с октавоно число 86 /сега няма такъв/, а преди години по бензиностанциите имаше специални колонки с двутактова смес. Там зареждаха мотопедите и мотоциклетите, както и Трабант и Вартбург.

      Коментар


      • #4
        От: Simson

        Крайно време е и аз да си взема един Симсон. Само дето няма откъде.

        Иначе за бензина работата е проста - толкова калпав бензин че да разсърдиш симсонката няма откъде да намериш от много години. Сипвай от евтиния и не го мисли. По-скъпия и да е реално по-добър няма да направи разлика в толкова стар двигател.

        Масло с по-ниски качества от предписаното също няма откъде да вземеш. С по-добро от предписаното масло обаче можеш реално да подобриш работата на цвайката - поне що се отнася до димност на изгорелите газове, зацапване на свещта и на карбуратора.

        Коментар


        • #5
          От: Simson

          Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
          ..Относно бензина, то в него трябва да се слага и масло, пропорцията е написана върху капачката на шишето. ...
          Майна, вероятно под "шишето" имаш предвид резервоара.

          Да, на капачката на резервоара пише каква е пропорцията масло/бензин.
          Двутактово масло!!!

          Коментар


          • #6
            От: Simson

            И ако е карана с калпаво масло не е зле да изчистиш кривката и ауспуха - ще хукне. После ако не искаш подобни - масло за резачки.
            Корави машини са! Немците през соца са правели добри двутактови.
            Последно редактирано от Pancho77; 01-04-18, 17:34. Причина: грешка

            Коментар


            • #7
              От: Simson

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Майна, вероятно под "шишето" имаш предвид резервоара.
              Да, на капачката на резервоара пише каква е пропорцията масло/бензин.
              Двутактово масло!!!
              Това за което говориш беше преди повече от 40-45 години, а аз говоря за преди около 35 години времето когато човек "имаше избор" на масла, на едните на капачките им пишеше 1/25, а на другите, вероятно по-качествени, на пишеше 1/50....извинавам се ако съм те върнал сума ти години на зад, ама тя и темата е такава...

              Коментар


              • #8
                От: Simson

                Симсон вървеше много добре с "типов" бензин (както и всичко останало де). За "екстракционен" не знам. Не съм пробвал. Сега под 95 няма, та и проблем няма.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X