Резултати от Анкетата: Превъртане часовниците с един час напред и назад?

Гласоподаватели
105. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

31 29.52%
  • Не

72 68.57%
  • Колебая се

2 1.90%
Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5
Резултати 81 до 91 от 91

Тема: Превъртаме часовниците с един час напред... ДА или НЕ и защо?

Място
    Русе
    Публикации
    2,726
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране От: Превъртаме часовниците с един час напред... ДА или НЕ и защо?

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    При социализма имаше ... . Цялата икономика работеше и имаше недостиг на ел. енергия . Сега имаме голям излишък едно че няма икономика ... .
    Шегаджия. Ток, драги ми смехурко, нямаше защото се изнасяше. Ма ти като главен механик на ... какво беше, няма как да ги знаеш тези работи. Толкова са верни и другите ти твърдения.

пп Ей ти да четеш: цък ил пък цък
    Последно редактиран от сто ; 30-03-18 в 07:24

Място
    Варна
    Публикации
    6,023
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране От: Превъртаме часовниците с един час напред... ДА или НЕ и защо?

И двамата сте прави... Факт е, че имаше доста енергоемка промишленост... Къде сега ни е тежката промишленост?
    Но и се изнасяше доста ток (което пак си е сериозен бизнес с плюсове за всички, особено когато парите влизат в държавата, а не в нечий частен джоб).

Относно смяната на времето- твърдо съм против... Не че не може да се адаптира човек - един час не е чак толкова много - за седмица човек се адаптира напълно...
    Но каква е целта на целия този цирк? Защо трябва да се адаптираш, като човек сума ти векове еволюция се е 'адаптирал' към конкретни цикли на будуване и сън?
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Русе
    Публикации
    2,726
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    И двамата сте прави... Факт е, че имаше доста енергоемка промишленост... Къде сега ни е тежката промишленост?
    Но и се изнасяше доста ток (което пак си е сериозен бизнес с плюсове за всички, особено когато парите влизат в държавата, а не в нечий частен джоб).
    Тежката промишленост е там където и тогава и беше мястото. Пък за сериозния бизнес с тока и плюсовете, дето и аз ги помня... ти въобще прочете ли препратките?

Публикации
    2,064
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    Къде сега ни е тежката промишленост?
    Точно тя ли ти липсва толкова много?
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,977
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Тежката промишленост е там където и тогава и беше мястото.
    Именно! Да развиваш тежка промишленост при липса на суровини на място иска един по-друг модел от тоя, дето се налагаше тук. И едни по-други контрагенти от наличните. И едни по-други клиенти от наличните. И едно по-друго управление на предприятията от наличното.

Япония имаше, има и ще има тежка промишленост, например. Само дето има неща, дето няма откъде другаде да ги купиш или местата, на които се правят тия неща, са крайно малко в световен мащаб. За това, което правехме тук, с малки изключения, не можехме да сме никаква конкуренция на турци, индийци, китайци и т.н. Предприятието, в което работеше баджанак ми при работещо Кремиковци купуваше стомана от Македония. Еми добре че затвориха тая бездънна яма и други като нея. От десетилетия безсмисленото наливане на пари в тях понесохме само вреди. Не парите бяха проблема.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    София
    Публикации
    2,101
    Точки (при гласуване)
    12

Още 1979-та, когато го въведоха лятното часово време, не можах да разбера смисъла му, това водеше до успиване, пропускане на първи учебен час в училище и неизвинени отсъствия. Сега 40 години по-късно продължавам да не намирам никакъв смисъл и полза от смяната на времето. Затова смятам, че е крайно време да се прекрати това недоразумение и да преминем целогодишно към време UTC+2.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Място
    София
    Публикации
    14,709
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Шегаджия. Ток, драги ми смехурко, нямаше защото се изнасяше. Ма ти като главен механик на ... какво беше, няма как да ги знаеш тези работи. Толкова са верни и другите ти твърдения.

пп Ей ти да четеш: цък ил пък цък
    Лекции по политикономика съм слушал пре достатъчно . Плановете за електропотребление на промишлените предприятия със собствена подстанция средно - ниско напрежение отпаднаха някъде около 2000 година . Знаеш ли колко ел. енергия харчеха в добрите си години предприятия като Кремиковци ; ЗТМ Радомир ; Стомана Перник ; БЕТА Червен бряг и много други подобни ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Публикации
    190
    Точки (при гласуване)
    11

Лекции по политикономика съм слушал пре достатъчно . Плановете за електропотребление на промишлените предприятия със собствена подстанция средно - ниско напрежение отпаднаха някъде около 2000 година . Знаеш ли колко ел. енергия харчеха в добрите си години предприятия като Кремиковци ; ЗТМ Радомир ; Стомана Перник ; БЕТА Червен бряг и много други подобни ?
    Именно, толкова, че и без това неконкурентната им като качество продукция съвсем да замине в канала. А пък колко и се крадеше, ехеее...
    Иначе по темата, аз съм твърдо против, защото няма смисъл.

Място
    София
    Публикации
    1,899
    Точки (при гласуване)
    14

Лекции по политикономика...
    Ама ти пръв почна, пък сега...

Място
    София
    Публикации
    14,709
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на Kozzzec Преглед на публикациите
    Ама ти пръв почна, пък сега...
    Не точно . Написал съм едната причина никъде в тази тема не съм правил анализ на икономиката ни през социализма . Ел енергията е стока като всички останали .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    Golfito, Costa Rica, Бургас, България
    Публикации
    463
    Точки (при гласуване)
    14

В момента живея на място, където смяна на времето няма. Продължителността на светлата част от деня почти не се променя през цялата година: около 12 часа +/- няколко минути. Всичко би било перфектно, ако изключим факта, че поради твърдоглавото упорство на местните да са различни от съседите си слънцето изгрява около 5:30 и залязва в 17:30. Работното време обаче си е както в останалите държави, т.е. болшинството бизнеси и институции започват работа след 9. През едни от най-оживените часове в денонощието - от 18:00 до 20:00 е тъмно, което си е доста неприятно. Според мен със сигурност води до по-голям брой авто-произшествия, ако може да се вярва на официалната статистика. Също така сутрин се губят едни два светли часа, през които наистина почти нищо не се случва., като изключим, че местните, които са известни с "експедитивността" си имат достатъчно време да си изпият кафето.

Живял съм и в Испания (Андалусия) и там поради някои характерни геополитически особености, и не на последно място прищявката на генерал Франко да е в една часова зона с приятелите си от Германия часовата зона е GMT +1. Чисто географски може би е по-правилно да са в GMT 0. Практукуват смяната с лятно/зимно часово време. Лятото е светло до след 22:30 часа. През зимата слънцето изгрява сутрин около 8 и има светлина до около 19:30. За местните е перфектно, понеже работното време на всички, включително институции и училища е съобразено с това и според мен използват пълноценно светлата част на денонощието. Също така е много важно след работния ден да имаш няколко допълнителни светли часа свободно време за разпускане.

Изхождайки от тази информация и като се съобразявам с условията в България гласувах да няма смяна на часовото време, като според мен най-добре би било да се въведе постоянно лятно часово време и да се проведе най-накрая образователната реформа, според която основното и средното училище да се целодневни и занятията сутрин да започват в нормално време.
    "По добре да си харчиш парите за наркотици, отколкото за книги на Хорхе Букай" - Е.С.

Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5

Сходни теми

1. Отговори: 16
    Последно мнение: 04-04-14, 20:32
  2. Отговори: 26
    Последно мнение: 09-10-13, 22:18
  3. Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик
    От kalio_kkk във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 44
    Последно мнение: 19-12-12, 13:33
  4. Защо автомобилните врати се отварят напред ?!!
    От PACH - Иван Тодоров във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 38
    Последно мнение: 25-02-09, 08:28
  5. Днес трябва да си върнете часовниците с един час назад.
    От kolonal-Васил Гергов във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 3
    Последно мнение: 26-10-08, 15:12

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
X