Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи автомобил (нов шофьор)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

    Първоначално публикуван от denkata2 Преглед на мнение
    Може би наистина е добре да си взема някоя евтина джипка, докато се науча да карам. С един по-скромен бюджет (6-10к) какво бихте препоръчали? Изискването е да е на газ или бензин (аз ще сложа уредбата, ако е без), да е автоматик, да е 4x4 (обичам да ходя на планина) и да е що-горе надеждно. За сега намирам следните (след 2003год):

    - Honda CR-V
    - Hyundai Santa Fe
    - Land Rover Freelander
    - Mazda Tribute
    - Mitshubishi Outlander
    - Nissan X-Trail
    - Suzuki Grand Vitara
    - Kia Sportage/Sorento
    - Toyota RAV4 (малко по-скъпа)

    Благодаря!
    Тука вече отговора е еднозначен поради факта че има огромно предлагане - Субару Форестър или Аутбак.
    След 2003 под 10к излизат 21 предложения без и 51 със включени автокъщите.
    Обаче има доста НО:
    1. Без газова уредба - слагаш си ти и то там където си имат представа от боксеров мотор;
    2. Без турбини и големите мотори 2.5 и особено 3.0;
    3. Намираш си човек който е имал а не чувал за марката и модела и тръгваш с него да търсиш.
    4. За София не знам но за Варна познавам такъв дето си харесваш в Швейцария и ти я проверява там и докарва тук.
    5. Намираш си доверен сигурен сервиз преди да купиш.
    6. Добре е да нямаш големи очаквания откъм качество на интериор, ергономия и дизайн , по добре преди да търсиш се качи и покарай някъде.
    Дано съм помогнал.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #47
      От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

      То ако ще е около 2003 за под 10к взимай едно саната фе дизел,автомат,слагай му 1 чип и си готов.Намери си някое с кожен салон и повечко екстри и това е няма какво да се занимаваш с глупости и гледай да е 4х4,че има само на предно.

      Коментар


      • #48
        От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

        Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
        То ако ще е около 2003 за под 10к взимай едно саната фе дизел,автомат,слагай му 1 чип и си готов.Намери си някое с кожен салон и повечко екстри и това е няма какво да се занимаваш с глупости и гледай да е 4х4,че има само на предно.
        Е да де ама човека иска вече биндзин а Санта по тези параметри е само 2.7 е доста рядко срещана сравнено със Субару.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #49
          От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Е да де ама човека иска вече биндзин а Санта по тези параметри е само 2.7 е доста рядко срещана сравнено със Субару.
          Ами да търси бензиново 2.7 не е чак толкова рядко аз поне доста съм виждал.Поддръжката не знам как е на субарото,но на санта фе 1 генерация не е никак скъпа като на нормална лека кола е.Автоматите са задрави няма някакви недъзи модела общо взето е читаво направен сув,но голям минус е дизайна иначе технически ако е горе-долу поддържана не би трябвало да прави проблеми.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на първи автомобил (нов шофьор)

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            ... - Субару Форестър или Аутбак. ...
            1. Без газова уредба - слагаш си ти и то там където си имат представа от боксеров мотор;
            2. Без турбини и големите мотори 2.5 и особено 3.0; ...
            6. Добре е да нямаш големи очаквания откъм качество на интериор, ергономия и дизайн , по добре преди да търсиш се качи и покарай някъде. ...
            1. Е какво толкова му е на боксеровия мотор? Да не е совалка? Един отънен камък 13 му трябва, за да развие болтовете и за разцепи мотора като вади коляновия вал.
            2. Аз лично не съм виждал Аутбек 2.0?
            6. И към вървеж също ... щото като махнеш турбините (3.0 направо го забрави) остава един 2.0 125/137 коня ... наистина е що-годе безпроблемен и на газ става.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X