Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щанги за смяна на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щанги за смяна на гуми

    Девойки и младежи със сили свежи :-) Понякога ми се случва няколко пъти в година да не мога да долазя до гумаджията в работо време, след работа, по съботи и недели, или по празници, а трябва да се смени някоя гума зорзаман. Гледам в ютубата клипчета как тираджиите сменят гумите на камионите си с един комплект щанги. Показвам на снимките. . . . Та как смислите? Може ли с такъв комплект да се сменят 15-16-17 цолови гуми от джип, бус, ван? при такива ситуации като моята? Гледам че цените на нов такъв комплект са като за богати фирми, но нещо втора употреба около половин цена предполагам би могло да се намери. Отлепването на гумата го правят с някакъв слециален чук, такъв би могло да се направи, въпросът е дали щангата ще стане на 15-16-17 цола гума? , че ги дават за 22,5 -24,5 цола товарни гуми.
    Прикачени файлове
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

  • #2
    От: Щанги за смяна на гуми

    Аз не бих си причинил това.

    Коментар


    • #3
      От: Щанги за смяна на гуми

      Де ги клипчетата?
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От: Щанги за смяна на гуми

        някога се работеше с 2 такива - е, на 13 цола, де

        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Щанги за смяна на гуми

          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
          Аз не бих си причинил това.
          +1
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Щанги за смяна на гуми

            Смяната на гума без машина изисква най-вече умения и опит, не щанги от незнам си колко долара.
            Бас хващам, че повечето гумаджии не могат да се справят без машината.
            Разбортирането е най-трудната част.
            Правя го често, но на мотори.
            Във всеки по-голям град има денонощни гумаджийници.

            Коментар


            • #7
              От: Щанги за смяна на гуми

              Гумаджиите отдавна работя в Събота и Неделя. Отдело много от тях са и денонощни, така че извинението за липса на гумаджии е нелепо.
              От друга страна, преди много години човека е открил фитила, тея щанги биха имали смисъл само ако още караш с вътрешни гуми!
              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                От: Щанги за смяна на гуми

                Компресорче в колата и добра резезрвна гума. После, гумаджията.

                Коментар


                • #9
                  От: Щанги за смяна на гуми

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Аз не бих си причинил това.
                  И аз, сменял съм 13-ки на Москвич на приятел навремето. Мерси.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Щанги за смяна на гуми

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Аз не бих си причинил това.
                    Ами "Неволята " !
                    Или предпочиташ да спиш на пътя?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Щанги за смяна на гуми

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Ами "Неволята " !
                      Или предпочиташ да спиш на пътя?
                      Е,тя "Неволята" от доста време се явява във вид на компресор и шише с няква гадост която лепи гумата от вътре.Това ако нямаш резервна гума с джанта,щото ми се види малко нелепо, да си возиш в багажника само гума и щанги...
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Щанги за смяна на гуми

                        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                        Ами "Неволята " !
                        Или предпочиташ да спиш на пътя?
                        Ако си достатъчно загрижен да не спиш в гората има логика да имаш резервна, защото не се сещам и да я свалиш какво ще я правиш, а вътрешна гума не съм виждал скоро, да не говорим, че пак ще трябва компресор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Щанги за смяна на гуми

                          На въпроса-Може и 15,16,17,......
                          За - закупуване -може
                          За хоби и спорт може да си направите станок и да се упражнявате.
                          Логика за "зорзаман", не намирам в тази посока,но всеки има право на мирна "лудост"!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Щанги за смяна на гуми

                            Вместо да се кривя, предпочитам с едно кораво кафе или студена бира да изчакам гумаджията да си свърши работата с инструмента и машините които има.

                            ... баланса въобще не го коментирам.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Щанги за смяна на гуми

                              Не е голяма философия смяната на гума, проблема идва с баланса. А за алуминиева джанта бих препоръчал машина. Иначе на съм сменял гуми с щанги на ремаркето. Само с една щанга не става. Трябват две, с едната се изважда по малко и се задържа, след това с другата малко се изважда и задържа. Гледаш да не скъсаш борда на гумата, че после няма уплътняване. Миналата година сменях две гуми на ремарке с нови в гумаджиница. Едната беше спуката, а другата здрава и мислех да си я оставя за резерва. Да обаче гумаджията скъса борда на здравата гума.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X