Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щанги за смяна на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Щанги за смяна на гуми

    Само да видя "ронфлат" и ми се доеб..а от майката на ползвателя.Там е друг филм.Мисля , че темата не е за такива!
    пп Чавдаре , пусни и едно компресорче и темата е заформена.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #32
      От: Щанги за смяна на гуми

      Свалянето с 2 щанги не е проблем.Няма нищо страшно и срамно в свалянето на гума на ръка.
      Повечето така сме се обездвижили и разкекавили, че от време на време имаме нужда от малко такива упражнения.

      Проблема както казахте вече е разбортирането.
      Това от филмчето е за идеалният случай. В по-трудни случаи се съмнявам да помогне.
      От джанта до джанта има разлика. Пък и гума.
      Точно преди седмица си имах такъв проблем.
      15ки на железни джанти. От външния борд се освобождаваха ккато по учебник с подръчни материали и тежестта на МПСто, но не с газене.
      Но от вътрешната нямаше излизане.
      Е, отидох на гумаджия. И той вия зор с вътрешните бордове. Дори и с преста, трябваше да си помага и с големия чук.
      За 4 гуми ми взе 10лв. за свалянето. Разбира се че не е голяма сума, но не е там работата.

      Коментар


      • #33
        От: Щанги за смяна на гуми

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        ....Повече от веднъж ти казаха най-безболезнения вариант за спукана гума - ремонтен комплект с фитили + компресорче....
        Наясно съм с подобни комплекти за ремонти на безкамерна гума с фитил, но никога не съм ги ползвал, комплесорче имам. Освен това около половината гуми, които понякога се налага да правя хватката със щангите са камерни. Нископрофилни гуми поне засега нямам, рънфлат също.
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • #34
          От: Щанги за смяна на гуми

          Абсолютно съм съгласен с мнението на Стеф.
          Като ученик съм помагал на вуйчо да сменя гумите на Ладата . А и в ДАПа ходех на практика - и там съм помагал на големите.
          Преди два-три месеца на село се хванах да оправя гумите на ремаркето, че почнаха да спадат нещо. Жигулски, при мен са от 25 години и не са пипани, преди това - не знам. Намерих нови вътрешни, оригиналната щанга от ладата и един кози крак, че ги почнах. Емии толко кораво, че не можах да извадя вътрешната, почна да се криви джантата и да се къса външната. Добре че почна да накъсява деня, инак как се бях ядосал малко остана да разпъна електрожена и да почна да правя станок. Закарах ги на гумаджията, /и той се впечатли, отдавна не бил виждал такова нещо и с таквиз дълги вентили/ извади ги, оправи джантите. Аз си ги взех, излъсках и боядисах, екстра. През това време той пък ми намери две прилични външни гуми и стана муцка. Все пак, при удобен случай и кат се наложи пак ще се пробвам /ще си го причиня/

          П.п. Разбортирането се решава с лост и опорна точка и оттам нататък кой как го изчисли. Аз го направих с крика от Самарата, не съм бил с чук.

          Коментар


          • #35
            От: Щанги за смяна на гуми

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Абееее, моя опит показва че не винаги. Все тая
            намерих нещо подобно на това, което показа в амазон, а там в клипчето тоя на гума от Ф1 ли го демонстрира? а чука с който блъскат е нещо такова
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от KingofROAD; 24-03-18, 19:55.
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #36
              От: Щанги за смяна на гуми

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038531465-big.jpg
Прегледи:1
Размер:395.6 КБ
ID:5784652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038531469-big.jpg
Прегледи:1
Размер:390.7 КБ
ID:5784653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038531474-big.jpg
Прегледи:1
Размер:509.9 КБ
ID:5784654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038531477-big.jpg
Прегледи:1
Размер:452.6 КБ
ID:5784655
              Това ползвам най-често,само знам че е от някакъв камион и нищо повече,изключително здрав материал и става не само за гуми.Някой от колегите ако е виждал такава или има за продаване,нека да пише на лично,че си търся още 1-2.

              Коментар


              • #37
                От: Щанги за смяна на гуми

                Подобна щанга намирам и по българските сайтове, обаче ценатата е като за богати фирми :-) SEALEY VSTL940 - дължината е 94см.
                Прикачени файлове
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • #38
                  От: Щанги за смяна на гуми

                  Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                  Подобна щанга намирам и по българските сайтове, обаче ценатата е като за богати фирми :-) SEALEY VSTL940 - дължината е 94см.
                  Не разбрах , ти проблема със спукана гума ли ще решаваш , или с таа щанга ще ги сменяваш?
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Щанги за смяна на гуми

                    А аз си търся малки и леки щангички, за мотора, ама не намирам. За в сервиза си поръчах от Китай 3бр комплект, но не стават за носене.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Щанги за смяна на гуми

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Не разбрах , ти проблема със спукана гума ли ще решаваш , или с таа щанга ще ги сменяваш?
                      Проблем със спукана гума в момента нямам, идеята е в стил помогни си сам. Понякога ми се случва 2-3 пъти в годината да не мога да долазя до гумаджията в работо време, след работа, по съботи и недели, или по празници, а трябва да се смени някоя гума зорзаман. Около половината от гумите по моите играчки са камерни и с вътрешна. Балансът за 2-3 дни не е проблем, тракторните гуми не се балансират. Искам да събера комплект и за полеви условия, и в къщи на някаква стойка, гледам доста самоделки в ютубата, така че да мога да се справям сам.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Щанги за смяна на гуми

                        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                        В наше село има само един гумаджия, и той не е денонощен. Най-близкия голям град, където би могло да има и денонощен гумаджия е на 24-5км. ........Не съм пуснал темата - за или против смяната на гума с щанги, а по-скоро за обсъждане на варианти и начини в стил помогни си сам. На когото не му харесва, и не иска да си го причинява, да не чете и да не пише. ....... Освен това имам няколко играчки на колела, някои от които и с вътрешни гуми, и невинаги мога да търча до града за денонощен гумаджия, по-удобно ми е да мога да се справя сам на момемнта с подходящи щанги и да продължа да работя. https://www.youtube.com/watch?v=ktYnGWOF6o8
                        Напълно съм съгласен с тебе,то ако гумаджийницата ти е зад ъгъла дет се вика лесно но когато си на километри от най- близката и като е събота късен слетобед най е добре да си има човек план Б под ръка.

                        Едно време като нямаше на всеки ъгъл гуми център да не сме умрели.

                        Ето на какво попаднах аз и ако ми попадне на добра цена бих се оборудвал с него.
                        То и за направа не е чак толкова сложно но трябват мераклий че като се заеме човек да изкара няколко бройки в серия да си струва ходенето по майстори и борси за метали.Това замества двете щанги с лекота: https://youtu.be/xUzAvI2yQG8
                        Последно редактирано от Николай Колев; 25-03-18, 20:59. Причина: Допълване.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Щанги за смяна на гуми

                          Хитро приспособление, за полеви условия може да се направи и с манивела, малко по-бавничко ще действа, но по-важното е да върши работа. Не го намирам на леснодостъпно място в България. За гаражни/дворни условия съм набелязал нещо такова, като на снимката. Може да се монтира на парче дебел шперплат 120х120см.,и да се ползва само когато и където е необходимо. Струва около 50 паунда в амазон, и имам кой да ми го купи оттам. Има всичко, което е нужно за отлепяне и монтаж/демонтаж. Гледам че има и някакъв статичен баланс, но колко е добър нямам представа. За полеви условия намерих една самоделна щанга за отлепване, и с две такива SEALEY VSTL940 би могло да се справим и с камионна или голяма тракторна гума в полеви условия. При мен най-голямата тракторна е 18 цола, така че с такъв инструмент би трябвало да е песен. Засега само събирам идеи.
                          Прикачени файлове
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Щанги за смяна на гуми

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            А аз си търся малки и леки щангички, за мотора, ама не намирам. За в сервиза си поръчах от Китай 3бр комплект, но не стават за носене.
                            Тези от комплекта на ладите и москвичите не вършат ли работа или са твърде тежки.Те са най-малкото нещо като щанга с което мога да сваля гума.Другия вариант е 2 по-корави прави отверки.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Щанги за смяна на гуми

                              А с каква цел ни връщаш във втората половина на миналия век?Ефективният вариант е смяна с резервна и ремонт в ателие.
                              пп Към автора на темата е
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Щанги за смяна на гуми

                                Никакво намерение нямам да връщам когото и да било, където и да било. Който не му харесва, и не иска да си го причинява, да не чете и да не пише МОЛЛЯ!!!
                                -Чем занимаетесь по жизни?
                                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X