Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добър автомат ли е FAMAS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Добър автомат ли е FAMAS

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Е да де, ама не всяка армия е от “неграмотни негра”. Качествата на едно оръжие, както всеки друг инструмент, се измерват да си върши добре работата. Далеч не във всяка ситуация АК е най-доброто. За цената- ами някои армии могат да си позволят по добре сделани оръжия. Иначе, да, за Африка и тамошните условия и ползватели, АК...
    АК отдавна вече не е само стария класически 47 . Естествено вече не струва и 100 долара . Въпреки че и стария успешно противодейства на много по нови и модерни системи . А за сега войните са слава богу само при черните и тарамбуките . В Афганистан какво става ? Последните поколения стрелкови оръжия на армиите на НАТО срещу АК воювали още срещу руснаците и за сега поне осезаем успех от високите технологии няма . Армиите които обикновено са с нещо по добро от АК гледат въобще да не воюват
    Последно редактирано от sek.1; 06-04-18, 05:52.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      От: Добър автомат ли е FAMAS

      То от Ак до Ак има разлика, при това лесно и евтино достижима. На моя Български АК клонинг срещу я има 300 долара, я не, съм докарал групата на 100 метра в 10 сантиметрово петно. Ако се модифицира в промишлена серия ще струва доста по-малко.

      Коментар


      • #63
        От: Добър автомат ли е FAMAS

        За петно от АК съм признал онова което направи батальонния на стрелбището в новобранския при прострелването на автоматите на взода ми преди изпитите.На 100 м в гръдна мишена за ПМ забити в земята.За другите не остана време.Та вкара 3 в сегашна монета от 2 лв.На собственика на автомата му казаха че ако не свали мишените с него ще го ... таковат.В интерес на истината оня Калашник беше съветски.Да ви кажа разликата с моя.На второто прострелване след като вече бяха го "барали" успяха да вкарат 2 от 3 в мишената. Единия беше в мишената(торса), другия край ушите(бялата част на същата) му минал.И беше лафа "тъй ще е..".

        Коментар


        • #64
          От: Добър автомат ли е FAMAS

          То всяко нещо си иска технологична прецизност при изработката, прострелка, отношение при експлоатация и т.н. Така че разликатата между две оръжия, произведени в различни заводи, поддържани от различни хора и т.н. е голяма. В Малийската войска основно се носят едни китайски тояги, които даже нови изглеждат ужасно гнусно, някой от тях дори са се разкльомбили по нитовете от цевните кутии а настрел нямат никакъв, щото ония нямат пари за патрони.... Такова каквото и да го правиш е боклук, макар че стреля.

          Коментар


          • #65
            От: Добър автомат ли е FAMAS

            Вчера по нашите новини даваха кадри от Франция и как тяхната жандармерия пази улиците след атентата от оная вечер. Всичките бяха не с ФАМАС, а с НК. Явно вече и жандармерията не използва ФАМАС-а вътре във Франция
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #66
              От: Добър автомат ли е FAMAS

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Вчера по нашите новини даваха кадри от Франция и как тяхната жандармерия пази улиците след атентата от оная вечер. Всичките бяха не с ФАМАС, а с НК. Явно вече и жандармерията не използва ФАМАС-а вътре във Франция
              То преди първия сериозен атентат явно никой не е допускал че нещо такова може да се случи точно във Франция и точно в Париж . Явно такава заплаха не беше сред предвидените и френската полиция беше в една не малка част въоръжена с доста архаични оръжейни системи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpg
Прегледи:1
Размер:7.8 КБ
ID:5789319
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Добър автомат ли е FAMAS

                Ти това не гледай, дискутирах ме го и другаде - Рюгер Мини14 е това, доста добро и скъпо оръжие, нищо че е старо, тук цената му е като за 2 калашника. Явно тогава отвориха някакви складове и извадиха военновремени запаси, за да въоръжат всички полицаи на улицата с дълго оръжие.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #68
                  От: Добър автомат ли е FAMAS

                  Франсетата явно нямат скрупули да използват всякакво оръжие . Включително и руско ловно . Не ги е срам !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hbGtp.jpg
Прегледи:1
Размер:155.0 КБ
ID:5789411
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #69
                    От: Добър автомат ли е FAMAS

                    Що па скрупули?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Добър автомат ли е FAMAS

                      Поне до преди 20 години си бяха доста твърди националисти в тази сфера . Нещо аз не се сещам в тяхната армия да имат на въоръжение друга техника освен тяхно производство . Което естествено не е лошо парите за въоръжение на твоята армия отиват в твоята икономика .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X