Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добър автомат ли е FAMAS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добър автомат ли е FAMAS

    Здравейте искам да ви попитам някой виждал ли е стрелял ли е с таково чудо това което аз знам за него е че на въоръжение в френската армия.предполагам че тук има бивши или настоящи легионери много ми е интересно какво ви е мнението за този автомат надежден ли е достига ли нивото на другите автомати в този клас като в България предполагам е екзотика.Благодаря ви за отделеното време.

  • #2
    От: Добър автомат ли е FAMAS

    https://nikolaj-s.livejournal.com/87...1625#t12781625
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      От: Добър автомат ли е FAMAS

      Е как няма да е екзотика, достатъчно е да изгледаш видеото.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #4
        От: Добър автомат ли е FAMAS

        Момче с което сме израсли заедно (че и съм кръстник на децата му впоследствие) след уволнението от БА замина да служи във френския, чуждестранен легион това беше деветдесетте години (Сега е пенсионер след прослужени 29 и няколко години), Та като се върна за пръв път ми беше много интересно за въоръжението на легиона. много ми е разказвал и за това пущкало. Тук в БА той служи в гранични войски(бившите и е стрелял достатъчно и с АК). Та мнението му беше за тогавашната модификация: чести засечки. нежна конструкция, трудна поддръжка заради сложна конструкция. С две думи когато е на мисия предпочита да е с АК. Имам му пълна вяра. Дори ми подари брой на тяхното списание "Бяло кепе" в което има снимка с него как го награждават.

        Коментар


        • #5
          От: Добър автомат ли е FAMAS

          На времето по някаква програма е тестван в Арсенал . Скъпо сложно и като всичко френско работи само в идеални условия . Критерия за надеждност на едно стрелково оръжие е неговото разпространение . Факта че това чудо на оръжейната техника е на въоръжение само във френската армия и то основно защото франсетата са малко националисти и гледат тяхната армия да е въоръжена с оръжие произведено във Франция .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Добър автомат ли е FAMAS

            Французите могат, правят и добра военна техника. Вероятно имат и по-добри образци стрелково въоръжение. Но някога някоя комисия е виждала нещата по друг начин, явно са искали нещо модерно. Няма да се очудя, ако при следваща смяна на въоръжението вземат ХК 416.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #7
              От: Добър автомат ли е FAMAS

              След краха на соца тези къде сме служили и сме се сблъсквали с недомислиците в БНА със проблемите на техниката при поход и екстрено излизане при тревога си въобразяваме , че в армиите на западните държави е по мед и масло. От нашето село имаме две момчета в легиона. Този къде писах по горе след десетата година мина на техническа служба(обслужване и ремонт на техниката). Като се върне отпуска и седнем на маса много си говорим . по неговите думи и там техниката много се разваля . Не им са толкова съвременни превозните средства. Танковете Леклерк били само за парад, В бойни действия участва само стара техника. От стрелковото оръжие само за снайперските винтовки се изказа ласкаво.

              Коментар


              • #8
                От: Добър автомат ли е FAMAS

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Французите могат, правят и добра военна техника. Вероятно имат и по-добри образци стрелково въоръжение. Но някога някоя комисия е виждала нещата по друг начин, явно са искали нещо модерно. Няма да се очудя, ако при следваща смяна на въоръжението вземат ХК 416.
                #781: http://www.offroad-bulgaria.com/show...207426&page=40 ;

                Мен пък тази концепция ме кефи - позволява дълга цев в оръжие с по-компактни размери, но явно има причини да не се налага - англичаните и австрийците остават последните мохикани на концепцията в НАТо...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Добър автомат ли е FAMAS

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Но някога някоя комисия е виждала нещата по друг начин, явно са искали нещо модерно.
                  Тази пушка беше приета в апогея модата на бул пап. Може би и прибързано, с очакване за пазарен бум.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Добър автомат ли е FAMAS

                    .... който така и не се състоя....
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Добър автомат ли е FAMAS

                      Всъщност, сега като се замисля, не се сещам за нито един недостатък на булпапа, я в същото време се оказа глух клон в оръжейнатата еволюция - защо ли така?!?
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Добър автомат ли е FAMAS

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Всъщност, сега като се замисля, не се сещам за нито един недостатък на булпапа, я в същото време се оказа глух клон в оръжейнатата еволюция - защо ли така?!?
                        Оплакват се, че като стреляш с булпап ти трябва противогаз.Отделно ти трябват пушки за левичари.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Добър автомат ли е FAMAS

                          Тази по-голяма височина на мерната линия не е ли проблемна при стрелба на близки разстояния?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Добър автомат ли е FAMAS

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            Оплакват се, че като стреляш с булпап ти трябва противогаз.Отделно ти трябват пушки за левичари.
                            Проблема с газовете се решева елементарно - с по-дълга цев, която освен това ще подобри знаително и началната скорост. Левичар и с обикновена пушка не се чуства комфортно! Не случайно при ловните пушки има и вариант за левичари.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Тази по-голяма височина на мерната линия не е ли проблемна при стрелба на близки разстояния?
                            Твърде е вероятно, но и това може да се реши елементарно.

                            Продължавам да си мисля, че в концепцията има хляб, но явно оръжейните конструктори имат друго мнение...
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Добър автомат ли е FAMAS

                              Как дългата цев ще реши въпроса с газовете под носа?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X