Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добър автомат ли е FAMAS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Добър автомат ли е FAMAS

    Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
    Там където франсетата воюват наистина в момента, тази изгъзица не се използва даже от редовата войска. Ама никак [ATTACH=CONFIG]952726[/ATTACH]
    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Е требвало. Докато си нагласи темпа на стрелбата и престрелката ще е свършила.
    Е сериозно ли от една снимка си направихте заключенията или просто си търкате клавиатурата?!? Какво се вижда тука:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:French-soldier-with-civilian-population-in-Mali.jpeg
Прегледи:1
Размер:646.1 КБ
ID:5785235



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mali-military-patrol.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5785236 ?

    И тази пушка дето толкова ви вчепатли кой калибър е?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #32
      От: Добър автомат ли е FAMAS

      Мене хич не ме е впечатлила, не ми е интересна, а това че по някакъв начин ще се доказва, че си я ползват еди къде си едва ли ще ми промени мнението. То и калашника се използва от кого ли не, и къде ли не, ма от това недостатъците му не стават по-малко, нито пък хейтърите му намаляват.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #33
        От: Добър автомат ли е FAMAS

        Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
        Там където франсетата воюват наистина в момента, тази изгъзица не се използва даже от редовата войска. Ама никак [ATTACH=CONFIG]952726[/ATTACH]
        Искаш да кажеш, че тоя Хеклер в калибър .308 се ползва масово от редовата войска?
        То и тия дето думнаха Бин Ладен го думнаха с Хеклер /само че в 5.56/ ама я се поинтересувай колко процента войска им дават такива пушкала в ръцете.

        Между носа ми и изхода на газовете е 4.5 инча, или 11.5 сантиметра. Това за стандартен AR15 5.56 НАТО калибър. Ей сега го мерих.
        Последно редактирано от NIKSD; 05-04-18, 04:15.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #34
          От: Добър автомат ли е FAMAS

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Е сериозно ли от една снимка си направихте заключенията или просто си търкате клавиатурата?!?
          За разлика от повечето дето си търкаме клавиатурите, доктора дава снимки и лични впечатления от там където се воюва.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #35
            От: Добър автомат ли е FAMAS

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            За разлика от повечето дето си търкаме клавиатурите, доктора дава снимки и лични впечатления от там където се воюва.
            Ясноо - неговата снимка е меродавна (нищо, че е в различен калибър от коментирания FAMAS), а на моите са манекени на FAMAS?!? Всъщност направо е трудно да се намерят снимки на френски войници от текущите горещи точки с нещо друго освен FAMAS (в 5,56)!

            П.п. не случайно попитах е калибъра на пушката от снимката на "колегата с опита" защото това, че е с опит изобщо не му пречи да пуска манипулативни мнения
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #36
              От: Добър автомат ли е FAMAS

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              .... "колегата с опита" защото това, че е с опит изобщо не му пречи да пуска манипулативни мнения
              Това с кавичките го пропускам, ама "колега" !?! освен ако си завършил медицина и си понатрупал мисии колкото него . А пък за манипулативните мнения, хубаво е освен виртуално да познаваш и хора от тук на живо.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #37
                От: Добър автомат ли е FAMAS

                Кесов и в момента е в Мали, от две години половината си време изкарва там, пък и е военен по чин вече май майор, аз вярвам на него, отколкото на снимки, извадени от нета. Пък и официално Хеклер и Кох спечелиха търг за превъоръжаване на френската армия, не е зле ровещите в нета да го намерят това инфо.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #38
                  От: Добър автомат ли е FAMAS

                  Имам познат в Легиона, ще проверя тия дни те с какво стрелят щатно, май фамаса остана за тях и парашутистите само.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #39
                    От: Добър автомат ли е FAMAS

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Пък и официално Хеклер и Кох спечелиха търг за превъоръжаване на френската армия, не е зле ровещите в нета да го намерят това инфо.
                    Точно, за превъоръжаването доста от отдавна има голям снимков поток, особено в официалните групи на различните подразтеления във Фейсбук. Отделно селфита.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #40
                      От: Добър автомат ли е FAMAS

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Имам познат в Легиона, ще проверя тия дни те с какво стрелят щатно, май фамаса остана за тях и парашутистите само.
                      Точно тях ли оставиха със старите пушкала?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Добър автомат ли е FAMAS

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Това с кавичките го пропускам, ама "колега" !?! освен ако си завършил медицина и си понатрупал мисии колкото него . А пък за манипулативните мнения, хубаво е освен виртуално да познаваш и хора от тук на живо.
                        Oбръщам се с "колега" към всички в този форум поради хипотетичният общ интерес, който ни е докарал тук! Относно пушките не е ли по-добре да драснеш 2 реда за FAMAS колко е разпространен във френската армия, вместо да влизаш в ролята на адвокат на колегата (който не ми е колега всъщност)?!? Аз съм сигурен, че той самият е по-добре да обясни защо защитава тезата си, че самите французи не използват фамас, като за доказателство дава снимка на опръжие в друг калибър?!?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #42
                          От: Добър автомат ли е FAMAS

                          А, стана хубава лакардийка С французите в операция Баркан, региона Сахел, работя от доста години вече. Техните впечатления и коментари за Фамас не са ласкави, както и моите, тъй като се е случвали да пострелвам с него. Специалните им части изобщо не го носят това чудо. За представителна и охранителна дейност се използва, но БАШ работата се върши със Белгийския Скар в .223, много добра пушка, между другото. Високи мерни прибори, неергономично разположение на релсите и честите засечки в пустинни условия са част от недостатъците на Фамас. Другото, което е общо за всички булпап-и е че при продължителна стрелба или тренировки те трови с барутни газове. Който не вярва че е така, да вземе един булпап и да постреля на открито, ще му стане ясно след стотина изстрела за какво става въпрос.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Добър автомат ли е FAMAS

                            Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                            А, стана хубава лакардийка С французите в операция Баркан, региона Сахел, работя от доста години вече. Техните впечатления и коментари за Фамас не са ласкави, както и моите, тъй като се е случвали да пострелвам с него. Специалните им части изобщо не го носят това чудо. За представителна и охранителна дейност се използва, но БАШ работата се върши със Белгийския Скар в .223, много добра пушка, между другото. Високи мерни прибори, неергономично разположение на релсите и честите засечки в пустинни условия са част от недостатъците на Фамас. Другото, което е общо за всички булпап-и е че при продължителна стрелба или тренировки те трови с барутни газове. Който не вярва че е така, да вземе един булпап и да постреля на открито, ще му стане ясно след стотина изстрела за какво става въпрос.
                            Опаааа, вода от извора! Супер!
                            Не се заяждам, питам просто, интересно ми е- колко е разпространен Хеклера в калибър 7.62х51 /това дето аз му викам .308, ама не е баш .308/ от снимката по-горе?

                            За Scar съм съгласен, много добра пушка, имам ги и двете /5.56 и 7.62х51/. Ама една Скар е 2-3 пъти по скъпа от редовия Колт. И французите въоръжават редовната армия със скъпа белгийска пушка?
                            И да, няма как да сравняваме газовете на Скар, AR и булпап. Скар ползват бутало къс ход /като го гледам, без да го меря с шублера, газовите “семеринги” са близки по размер до тия на AR. Ама газовете при Скар се отвеждат под мушката отпред, при AR15 са 11-12 см пред лицето ма стрелящия /това, ако си прибрал приклада напред, при фиксираните приклади на М16 с 20” цев тия 11см ще са повечко/, а при булпапа всичката дандания се случва под муцунката на стрелящия.

                            Това с газовете и тровенето е малко спорна тема. Не е само от дизайна на оръжието. Имам AR15 с бутало /отвежда газовете като АК да речем/ и обикновен AR. Имам и 12 gauge гладкоцевна булпап. И понякога, като попаднеш на “интересни” муниции, един обикновен АК може да те натрови повече от гладкоцевната булпап /АК по закон ми събира 10 патрона, булпапа ми събира 15/. Същата работа е и с ARките- буталцето с кофти муниции те трови повече от другата с ауспуга на 10 см от носа ми.

                            С Фамас нямам никакви допирни точки, и май не искам и да имам.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #44
                              От: Добър автомат ли е FAMAS

                              Между другото, като стана приказка за калибри, в откритото пространство на саваната, при наличието и на дъждовен сезон и силни мусони...ми тежките гюллета летят по-предвидимо. Местните си меткат с китайски калашки, доста гнусни на вид и без никакви претенции за групираност и точност, ама евтини. Калибърът 7.62х51 е доста подходящ за дъждовно и ветровито време, та който трябва да върши работа го предпочита от нашите Когато за първи път се сблъсках с Фамас / франсетата го наричат Тромпета/ през 1999 на Ново село, се организираха съвместни стрелби с 13 танкова бригада. Още тогава се установи че точноста на Фамас при идеални условия не насвишава тази на АК, но като излезе един хубав Сливенски вятър ние с калашниците ги попиляхме категорично. После повторихме упражнението като сменихме пушките и франсетата направиха с АК това, което с Фамас и изобщо с .223 не става при вятър и дъжд. Калибърът си има значение. За сега по много причини съм се оборудвал с 7.62х39 у дома и го предпочитам и навън, зер има навсякъде боеприпаси. 7.62х51 си е друга бира ама иди го търси ако закъсаш из Африка Та на въпроса-не ги носят много из онзи край, но ако трябва да се върши сериозна задачка си имат

                              Коментар


                              • #45
                                От: Добър автомат ли е FAMAS

                                Натовския 7.62 не е ли разпостранен из Африка?Доста са ползвали мисля оръжието на "свободния свят" FN FAL там или бъркам?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X