Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добър автомат ли е FAMAS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Добър автомат ли е FAMAS

    Ще даде възможност да се измести газовата камера малко по-далеч от носа
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #17
      От: Добър автомат ли е FAMAS

      Ама той проблемът не е с газовете, излизащи през дулния срез (и на най-късия булпап, той е на минимум 50 см), а с тези, през затвора.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Добър автомат ли е FAMAS

        То тоя фамас изглежда сбъркан, и булпапа му последния проблем. Имам предвид селектора на огъня и предпазителя. Също тая дръжка с релсите за монтаж. Дори двуногата, ще се закача по облеклото и другия инвентар.
        А относно левичарите, във видеото на Лари казва че е с вариант да изхвърля гилзите на другата страна.
        На мен единствено смяната на пълнителя ми се видя удобна.
        А иначе към самия булпап като концепция нямам нищо против.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #19
          От: Добър автомат ли е FAMAS

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Ама той проблемът не е с газовете, излизащи през дулния срез (и на най-късия булпап, той е на минимум 50 см), а с тези, през затвора.

          Точно.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: Добър автомат ли е FAMAS

            Другото гадно нещо е че затвора ти е точно под ухото . Доволно гадно се усеща и то при значително по малък калибър 9х19 . Стрелял съм с Щаер - Манлихер АУГ калибър 9х19 . Не ми се мисли колко по гадно ще е при по големите калибри .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Добър автомат ли е FAMAS

              Ай сиктир бе - какви газове точно излизат през затвора?!? Нали затова му викат затвор - защото стои затворен! Естествено не е херметичен, но това не може да е проблем! Аз стрелям с пушка без газова камера и бутало (DI), прикоято газовте се отвеждат с тръбичка до самия затвор и не усещам абсолютно никакъв проблем. Така че не виждам и какъв ще е проблема при булпап със система с газова камера и бутало?!?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #22
                От: Добър автомат ли е FAMAS

                Бе той е затвор, ама се отваря с темп, нещо като 6-800 пъти в минута.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Добър автомат ли е FAMAS

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Ама той проблемът не е с газовете, излизащи през дулния срез (и на най-късия булпап, той е на минимум 50 см), а с тези, през затвора.
                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Точно.
                  И що го вкарахте тоя дулен срез в дискусията?!?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Добър автомат ли е FAMAS

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Бе той е затвор, ама се отваря с темп, нещо като 6-800 пъти в минута.
                    И кво от това?!? преди да се отвори 99% от газовете са излетели през дулния срез и газовата камера! Впрочем това подчертаното прочете ли го:
                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Ай сиктир бе - какви газове точно излизат през затвора?!? Нали затова му викат затвор - защото стои затворен! Естествено не е херметичен, но това не може да е проблем! Аз стрелям с пушка без газова камера и бутало (DI), прикоято газовте се отвеждат с тръбичка до самия затвор и не усещам абсолютно никакъв проблем. Така че не виждам и какъв ще е проблема при булпап със система с газова камера и бутало?!?
                    ?
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Добър автомат ли е FAMAS

                      Не са 99%, те и 90 не стигат.
                      Прочетох го и това, но твоята пушка не е булпап и тая рабнота става на 3-40 см от лицето ти.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Добър автомат ли е FAMAS

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Не са 99%, те и 90 не стигат.
                        Прочетох го и това, но твоята пушка не е булпап и тая рабнота става на 3-40 см от лицето ти.
                        Ок, нека излитат 90%, тоест остават 10 (това не го знам със сигурност и не знам къде да го проверя, затова приемам твоите цифри). При мен, поради спецификата на автоматиката, със сигурност са повече, защото освен тези от затвора се добавят и тези от газовата тръбичка, а разстоянието до лицето ми е около педя (току що го премерих).
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Добър автомат ли е FAMAS



                          Добро видео с реални примери за булпап и нормалната концепция от оръжеен канал, който харесвам и намирам за обективен. Лично не съм фен на тези системи, макар че имат някои обективни предимства. А конкретно за FAMAS, толкова неща са правили с него, как пък за една затворна задръжка не им стигна акъла

                          Коментар


                          • #28
                            От: Добър автомат ли е FAMAS

                            Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение


                            Добро видео с реални примери за булпап и нормалната концепция от оръжеен канал, който харесвам и намирам за обективен. Лично не съм фен на тези системи, макар че имат някои обективни предимства. А конкретно за FAMAS, толкова неща са правили с него, как пък за една затворна задръжка не им стигна акъла
                            Видеото въобще не разколебава мнението ми за потенциала на концепцията булпап! За проблем с газвете въобще не споменава! Поне не и с булпапите (на края спомена нещо за газовете, но свързано с арките )...
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Добър автомат ли е FAMAS

                              Там където франсетата воюват наистина в момента, тази изгъзица не се използва даже от редовата войска. Ама никак Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dh5L0wm.jpg
Прегледи:1
Размер:273.1 КБ
ID:5784845
                              Последно редактирано от gkesov; 28-03-18, 20:07.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Добър автомат ли е FAMAS

                                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                                Там където франсетата воюват наистина в момента, тази изгъзица не се използва даже от редовата войска. Ама никак
                                Е требвало. Докато си нагласи темпа на стрелбата и престрелката ще е свършила.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X